Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

renault megane 1,4 rozwalona pompa wody

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> renault megane 1,4 rozwalona pompa wody
Autor
Wiadomość
michal8203
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: wicklow

Post#1 Post autora tematu 04 Lut 2010 00:12   

renault megane 1,4 rozwalona pompa wody

Pompa byla przyczyną całej naprawy bo odpadły wszystkie łopatki, nie jestem pewien czy wszystkie znalazłem mam7 (były przy pompie nie a wiem czy mogło jedną wepchnąć gdzieś dalej) a przy nowej pompie jest 8.Jest szansa że nowa jest innego producenta i ma o jedną więcej?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Lut 2010 00:12   

Powrót do góry

pioart
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Poznań

Post#2 04 Lut 2010 00:22   

Re: renault megane 1,4 rozwalona pompa wody

Witam
Nawet jak były poobrywane łopatki to chyba można policzyć ile było na starej pompie . Co do ilości łopatek to raczej liczba ich może się różnić .
Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Lut 2010 00:22   

Powrót do góry

michal8203
Poziom 3
Poziom 3

Post#3 Post autora tematu 04 Lut 2010 00:44   

problem jest taki że łopatki są mocno zniszczone i nie da się ich złożyć w kółko,a poobrywały się tak że nie idzie policzyć ile ich było.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Lut 2010 00:44   

Powrót do góry

pioart
Poziom 23
Poziom 23

Post#4 04 Lut 2010 00:58   

michal8203 napisał:
Pompa byla przyczyną całej naprawy bo odpadły wszystkie łopatki, nie jestem pewien czy wszystkie znalazłem mam7 (były przy pompie nie a wiem czy mogło jedną wepchnąć gdzieś dalej) a przy nowej pompie jest 8.Jest szansa że nowa jest innego producenta i ma o jedną więcej?

I jak się ma to do tego postu ?
michal8203 napisał:
problem jest taki że łopatki są mocno zniszczone i nie da się ich złożyć w kółko,a poobrywały się tak że nie idzie policzyć ile ich było.

Albo znalazłeś i policzyłeś albo ich nie możesz policzyć . Elementy raczej do silnika / płaszcz wodny / wpaść nie powinny , jeśli tam są to szukaj w kierunku tłoczenia płynu . Jeśli Cię nurtuje czy masz wszystkie łopatki to zważ na dokładnej wadze jedna łopatkę / powiedzmy najpełniejszą / , potem wrzuć resztę na wagę i podziel przez 7 to może się dowiesz ile zostało w układzie .
Powrót do góry

michal8203
Poziom 3
Poziom 3

Post#5 Post autora tematu 04 Lut 2010 01:18   

nie idzie policzyć miejsc na ośce pompy ile było na niej łopatek
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Lut 2010 01:18   

Powrót do góry

mczapski
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Warszawa

Post#6 04 Lut 2010 08:55   

A po jakie licho liczysz te łopatki? Chyba, że jesteś księgowym to wszystko musi się zgadzać. Skoro nie widzisz w obrębie gniazda pompy pozostałości to oznacza, że poszły do bloku i nic na to nie poradzisz. Ponieważ łopatki wszystkich współczesnych pomp to kawałki blachy więc zmieszczą się w każdej szczelinie. Trzeba założyć, że osiadły bezpiecznie w dolnych częściach bloku i niech tam pozostaną. Montuj nową pompę i do przodu. Chyba, ze koniecznie chcesz rozbierać silnik aby ich szukać. W silniku aktualnie przeze mnie używanym też siedzi bodajże cztery łopatki. Taki urok współczesnych rozwiązań. Szansa na to, że się uniosą i trafią do pompy znikoma. Istnieje możliwość obrośnięcia nieczystościami i przytkania kanału, ale to trochę potrwa.
Powrót do góry

corradi
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: wrocław

Post#7 23 Lut 2010 22:21   

..mi tez poszła pompa koszt 80 PLN i po kłopocie ;))
Powrót do góry

pioart
Poziom 23
Poziom 23

Post#8 23 Lut 2010 23:37   

corradi napisał:
..mi tez poszła pompa koszt 80 PLN i po kłopocie ;))

A czego tyczy się ta wypowiedź ? Przecież nie chodzi o cenę pompy tylko dociekliwość z matematyki , rozwiązania puzzli 3D oraz co może się stać jeśli łopatki od pompy wpadną i zostaną w silniku . Wiadomo że trzeba założyć nową i po problemie .
Pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> renault megane 1,4 rozwalona pompa wody
Strona 1 z 1