X

renault megane 1,4 rozwalona pompa wody

michal8203 03 Feb 2010 23:12
  • #1 03 Feb 2010 23:12
    michal8203
    Level 7  
    Helpful post? (0)
    Pompa byla przyczyną całej naprawy bo odpadły wszystkie łopatki, nie jestem pewien czy wszystkie znalazłem mam7 (były przy pompie nie a wiem czy mogło jedną wepchnąć gdzieś dalej) a przy nowej pompie jest 8.Jest szansa że nowa jest innego producenta i ma o jedną więcej?
  • #2 03 Feb 2010 23:22
    pioart
    Level 37  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Nawet jak były poobrywane łopatki to chyba można policzyć ile było na starej pompie . Co do ilości łopatek to raczej liczba ich może się różnić .
    Pozdrawiam
  • #3 03 Feb 2010 23:44
    michal8203
    Level 7  
    Topic author Helpful post? (0)
    problem jest taki że łopatki są mocno zniszczone i nie da się ich złożyć w kółko,a poobrywały się tak że nie idzie policzyć ile ich było.
  • #4 03 Feb 2010 23:58
    pioart
    Level 37  
    Helpful post? (0)
    michal8203 wrote:
    Pompa byla przyczyną całej naprawy bo odpadły wszystkie łopatki, nie jestem pewien czy wszystkie znalazłem mam7 (były przy pompie nie a wiem czy mogło jedną wepchnąć gdzieś dalej) a przy nowej pompie jest 8.Jest szansa że nowa jest innego producenta i ma o jedną więcej?

I jak się ma to do tego postu ?
    michal8203 wrote:
    problem jest taki że łopatki są mocno zniszczone i nie da się ich złożyć w kółko,a poobrywały się tak że nie idzie policzyć ile ich było.

Albo znalazłeś i policzyłeś albo ich nie możesz policzyć . Elementy raczej do silnika / płaszcz wodny / wpaść nie powinny , jeśli tam są to szukaj w kierunku tłoczenia płynu . Jeśli Cię nurtuje czy masz wszystkie łopatki to zważ na dokładnej wadze jedna łopatkę / powiedzmy najpełniejszą / , potem wrzuć resztę na wagę i podziel przez 7 to może się dowiesz ile zostało w układzie .
  • #5 04 Feb 2010 00:18
    michal8203
    Level 7  
    Topic author Helpful post? (0)
    nie idzie policzyć miejsc na ośce pompy ile było na niej łopatek
  • #6 04 Feb 2010 07:55
    mczapski
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    A po jakie licho liczysz te łopatki? Chyba, że jesteś księgowym to wszystko musi się zgadzać. Skoro nie widzisz w obrębie gniazda pompy pozostałości to oznacza, że poszły do bloku i nic na to nie poradzisz. Ponieważ łopatki wszystkich współczesnych pomp to kawałki blachy więc zmieszczą się w każdej szczelinie. Trzeba założyć, że osiadły bezpiecznie w dolnych częściach bloku i niech tam pozostaną. Montuj nową pompę i do przodu. Chyba, ze koniecznie chcesz rozbierać silnik aby ich szukać. W silniku aktualnie przeze mnie używanym też siedzi bodajże cztery łopatki. Taki urok współczesnych rozwiązań. Szansa na to, że się uniosą i trafią do pompy znikoma. Istnieje możliwość obrośnięcia nieczystościami i przytkania kanału, ale to trochę potrwa.
  • #7 23 Feb 2010 21:21
    corradi
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    ..mi tez poszła pompa koszt 80 PLN i po kłopocie ;))
  • #8 23 Feb 2010 22:37
    pioart
    Level 37  
    Helpful post? (0)
    corradi wrote:
    ..mi tez poszła pompa koszt 80 PLN i po kłopocie ;))

A czego tyczy się ta wypowiedź ? Przecież nie chodzi o cenę pompy tylko dociekliwość z matematyki , rozwiązania puzzli 3D oraz co może się stać jeśli łopatki od pompy wpadną i zostaną w silniku . Wiadomo że trzeba założyć nową i po problemie .
    Pozdrawiam
  Search 4 million + Products
Browse Products