X

Odsłuch Douszny - jak podłączyć?

patzae 04 Feb 2010 14:54
  • #1 04 Feb 2010 14:54
    patzae
    Level 7  
    Helpful post? (0)
    Witam Serdecznie.,
    Mam dziś takie pytanie.
    Na koncertach wokaliści mają taką słuchawkę, najczęściej jedną.
    Jest to właśnie odsłuch z takim odbiornikiem przypiętym do paska i chyba jest jeszcze coś.
    Jak się podłącza taki odsłuch? Czy wystarczy do tego tylko ten mały odbiornik ze słuchawkami przypięty do paska? Czy może potrzeba jakichś kabli, podłączeń do wzmacniaczy i innych takich... Bo ten odbiorniczek jest bezprzewodowy, ale jest jeszcze do tego taki duży, jak do mikrofonów bezprzewodowych. Więc w takim razie jak podłączyć ten DUŻY odbiornik, i czy w ogóle się go podłącza?

Całuje i czekam na odp.
    I do czego dokładnie służy cały ten odsłuch?
  • #2 04 Feb 2010 15:25
    goldi74
    Level 42  
    Helpful post? (0)
    Odbiornik jak to odbiornik odbiera tylko sygnał nadawany z nadajnika. A nadajnik podłączony jest już kablami do miksera audio. A jest to po to, żeby wokaliści słyszeli podkład lub ewentualne komunikaty od reżysera dźwięku.
  • #3 04 Feb 2010 17:44
    DjMapet
    Level 42  
    Helpful post? (0)
    Tego typu system odsłuchowy stosuje się najczęściej na DUŻEJ estradzie. Na średniej rzadziej a na małej w zasadzie bardzo rzadko.
    "ten DUŻY odbiornik" to... nadajnik, na który przewodowo już, podaje się sygnał z wyjścia odsłuchowego (np. AUX) miksera.

Pozdrawiam.
  • #4 04 Feb 2010 20:12
    patzae
    Level 7  
    Topic author Helpful post? (0)
    hmm a czy taki "nadajnik" można podłączyć przewodowo oczywiście do czegoś innego jak mikser? Np. wzmacniacz, kolumna....?
  • #5 04 Feb 2010 20:25
    DjMapet
    Level 42  
    Helpful post? (0)
    Najlepiej napisz, w jakich konkretnie warunkach chcesz tego używać, jaki posiadasz sprzęt.
    Takie zestawy do najtańszych nie należą a te tanie są do d.. niczego. :-)
    Do kolumny na pewno nie. Do wzmacniacza, konkretniej powermiksera, jeśli posiada odpowiednie wyjścia - tak.

Pozdrawiam.
  • #6 06 Feb 2010 21:49
    patzae
    Level 7  
    Topic author Helpful post? (0)
    DjMapet, dzięki, pomogłeś mi bardzo. Również wszystkim bardzo dziękuję.
    Już przemyślałam to co mi powiedzieliście, więc jak na razie to się wstrzymam z takimi zakupami czy też myśleniem - jak, co i gdzie podłączać. ;)
    Całuje Mocno
  Search 4 million + Products
Browse Products