Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer, na głośniku Selenium 18 ws 600

bossmajster 04 Lut 2010 21:19 8179 23
  • Subwoofer, na głośniku Selenium 18 ws 600

Gorąco Witam wszystkich majsterkowiczów, elektroników oraz wszystkich zainteresowanych moim tematem.
    Od dłuższego czasu grywam imprezy od małych po większe w klubach jak i w plenerze.
    wpadłem na pomysł żeby wzmocnić swój zestaw sub basem...Nie robię tego na co dzień ale od dawna się zajmowałem amatorsko tego typu rzeczami..
    Więc zamówiłem głośnik basowy Selenium 18 ws 600, nie widziałem żadnych opinii o tym głośniku poszedłem na żywioł ze tak powiem. projekt obudowy mam z waszej stronki bodajże projekt pochodzi od firmy b & c. Bass-reflex regulowałem używając swojego własnego słuchu, zastosowałem się do metody na słuch. powiem ze dziś po dostrojeniu efekt jest zadowalający. bas jest dosyć niski spokojnie słychać i czuć nawet 30 hz nie słychać pudowego łupania raczej miękkie nie pełznące zdefiniowane uderzenie i stopę. Przynajmniej to moje zdanie każdy ma inny słuch wiec wiadomo jak to jest. Bassreflexy dałem na tylnej ściance 2 okrągłe kanały po 10 cm( w projekcie było 2 x 112)lecz nie słychać świstów nawet przy większej mocy. rury bassreflexów obciąłem na długość ok 25cm od tylnej ścianki. Aktualnie suba zasiliłem wzmacniaczem ldm smx 400 który na wyjściu sub przy 8 omach ma 400w ale wiadomo jak to jest z parametrami niektórych firm:)
    Jak na razie obudowa została dokładnie uszczelniona po szpachlowana, oblistwowana i obkuta , pomalowana. Jak do tej pory nie starczyło mi funduszy na dalsze upiększanie, lecz mam zamiar albo pomalować farba strukturalną bądź dać jakieś obicie i srebrne aluminiowe listwy. Poza tym zamierzam dać jakiś mały crossover aktywny przed wzmacniaczem lub po prostu zwrotnice dolnoprzepustowa,(lecz z tego, co czytam i słyszę nie polecacie do subów tego typu rozwiązań). Czekam na wasze opinie i rady.
    Pozdrawiam!

Subwoofer, na głośniku Selenium 18 ws 600 Subwoofer, na głośniku Selenium 18 ws 600 Subwoofer, na głośniku Selenium 18 ws 600 Subwoofer, na głośniku Selenium 18 ws 600 Subwoofer, na głośniku Selenium 18 ws 600

Fajne!
  • Megger
  • #2 04 Lut 2010 21:35
    Qbazz
    Poziom 18  

Dlaczego Bassreflexy jest na tylnej ściance, a nie z przodu?

• #3 04 Lut 2010 21:57
    bossmajster
    Poziom 9  

Subwoofer, na głośniku Selenium 18 ws 600 Subwoofer, na głośniku Selenium 18 ws 600 Subwoofer, na głośniku Selenium 18 ws 600 Subwoofer, na głośniku Selenium 18 ws 600
    Subwoofer, na głośniku Selenium 18 ws 600 Subwoofer, na głośniku Selenium 18 ws 600 Subwoofer, na głośniku Selenium 18 ws 600 Subwoofer, na głośniku Selenium 18 ws 600

Bo mogą być i z tyłu wiele konstrukcji ma bass reflex z tyłu taka kolumne wystarczy postawić kawałek od ściany i też ładny bass jest
    zapomniałem dodać ze kolumna jest z płyty wiórowej 19 mm. jak narażie nie wygłuszałem od wewnątrz ale mam zamiar napewno delikatnie wygłuszyć..
    czekam na opinie rady i sugestje.

• Megger
  • #4 04 Lut 2010 23:09
    gófer
    Poziom 34  

bossmajster napisał:
    o mogą być i z tyłu wiele konstrukcji ma bass reflex z tyłu taka kolumne wystarczy postawić kawałek od ściany i też ładny bass jest

Pisałeś o planowanym użyciu subbasu do nagłaśniania imprez plenerowych, w takim wypadku b-r z tyłu jest po prostu błędem konstrukcyjnym. Na salach zresztą też nie zawsze można ustawić bas pod ścianą.
    Moja rada jest taka abyś przeniósł tunele z tyłu na przód.

• Megger
  • #5 04 Lut 2010 23:36
    bossmajster
    Poziom 9  

gófer napisał:
    bossmajster napisał:
    o mogą być i z tyłu wiele konstrukcji ma bass reflex z tyłu taka kolumne wystarczy postawić kawałek od ściany i też ładny bass jest

Pisałeś o planowanym użyciu subbasu do nagłaśniania imprez plenerowych, w takim wypadku b-r z tyłu jest po prostu błędem konstrukcyjnym. Na salach zresztą też nie zawsze można ustawić bas pod ścianą.
    Moja rada jest taka abyś przeniósł tunele z tyłu na przód.

pisałem ze gram plenerowe imprezy ale do tego mam inny zestaw.
    A to jest zestaw typowy do pomieszczeń.
    wiem ze niektórzy maja wiekrze doświadczenie odemnie niepodważam tych opini, ale sprawdzałem suba na salach gdzie grywam i powiem ze brzmi bardzo ciekawie nisko i bas nie jest rozpełzły.
    czekam na dalsze opinie i rady

• #6 05 Lut 2010 00:06
    Mitur23
    Poziom 23  

Wg mnie to błąd te tunele z tyłu obudowy zmień to byle szybko.. obawiam sięczy nie lepiej zrobic nową obudowę bardziej przemyslaną.. bo Br raczej nienadają się na plener.. Plener tylko Horny albo Bphorny.. Ale jak mówisz że masz do plenerów inny sprzet to sory.. na sali sam ciekaw jestem jak to gra.. ale Br z tyłu to czasem siędaje w Home audio w kolumnach a nie w subach estradowych.. nigdy nie spotkalem takiego subbasu.. Pozdrawiam

• #7 05 Lut 2010 00:13
    gófer
    Poziom 34  

Mitur23, Tylko horny? No to my jak i chyba większość firm nagłośnieniowych odwalamy fuszerkę robiąc plenery bass reflexami :D

• #8 05 Lut 2010 00:39
    398216
    Usunięty  
  • #9 05 Lut 2010 10:25
    danio531
    Poziom 18  

Z BR na tyle subwoofera spotkałem się tylko w konstrukcjach domowych.
    Na estradę to raczej pomyłka.
    I może ktoś w końcu poprawi to "Seledium" na Selenium...

• #10 05 Lut 2010 11:45
    Piernik14
    Poziom 12  

Cytat:
    aktualnie suba zasiliłem wzmakiem ldm smx 400 który na wyjściu sub przy 8 omach ma 400w ale wiadomo jak to jest z parametrami niektórych firm:)

Co miałeś na myśli pisząc to ? Ldm oszukuje z mocą czy co?

• #11 05 Lut 2010 14:11
    bossmajster
    Poziom 9  

Piernik14 napisał:
    aktualnie suba zasiliłem wzmakiem ldm smx 400 który na wyjściu sub przy 8 omach ma 400w ale wiadomo jak to jest z parametrami niektórych firm:)

Co miałeś na myśli pisząc to ? Ldm oszukuje z mocą czy co?

poprostu napisałem to co myślę nie mam aparatury do pomiaru mocy z dokładnośćia do 1w, a wiadomo że firmy naciągają klijentów. ale jak jest w rzeczywistości to tylko wiedza pierwotni producenci i zaawansowani elektronicy.....
    Zrobię druga obudowę i ten bass reflex zamienię na przód jak tak radzicie zobacze jaka będzie różnica. a co mi radzicie na temet wystrojenia bass reflex dać tą sama długość rur czy tez zmienić?

• #12 05 Lut 2010 15:45
    Mitur23
    Poziom 23  

Gófer Ja wcale nie mówie że Ty odwalasz fuszerkę.. ale mając 2 szt odwrotek na dobrych głośnikach można już zagrac jakąs wiejską impreze na plenerze festyn czy coś.. ale większośc która gra w duzej ilości jest dobra.. Br sątakze dobre.. ale co chodziłem na koncerty itp to przyznam ci szczerze że niespotkałem poza jednym przypadkiem.. Br jedynie co spotkalem to w dużej ilości gdzie był sprzet alpharda..
    Br to wmiarę uniwersalne zastosowanie głośnika.. ale nie będe tu dłużej ciągnac OFFT..

• #13 05 Lut 2010 16:18
    bossmajster
    Poziom 9  

a co mi powiedzie koledzy fachowcy na temat doboru głośnika i obudowy ogólnie. czekam również na krytyczne opinie:)
    w końcu nikt nie jest doskonały:)
    wymiary obudowy 2x - 548 * 512 mm
    662 * 510 mm
    2x - 662 * 493 mm
    548 * 662 mm.
    ile to może mieć litrów?? bo nie liczyłem dokładnie
    proszę o pomoc
    z góry dzięki!!!!!

Dodano po 7 [minuty]:

aha i jeszcze jedna sprawa.... czy jak przeniosę te bass reflexy z przodu,przy tych wymiarach(zmieszczą się 2x10)..
    czy nie osłabi mi to przedniej ściany zbyt mocno, bo na początku chciałem dać z przodu bassreflex ale po pomierzeniu wszystkiego uznałem ze za blisko siebie te dziury będą. nie Czy nie wplynie to na wytrzymałość przedniej ścianki?????

• #14 05 Lut 2010 18:26
    Mitur23
    Poziom 23  

Lepiej było dac Br szczelinowy.. to teraz nie miałbyś problemu.. polecam zrobic nową obudowę..

• #15 05 Lut 2010 19:07
    kamil bula
    Poziom 18  

Przerobić, otwory dać z przodu i między otworami Bass Reflex a otworem na głośnik dać belki wzmacniające, łączące oczywiście front ze ścianą tylną. I nie trzeba robić nowej paki.

• #16 06 Lut 2010 13:38
    bossmajster
    Poziom 9  

a jak mam zatkać te tylne bass relfexy? mogę od środka przykręcić przykleić i uszczelnić jakimiś kwadratami z płyty wiórowej?? a od zewnątrz poporostu zaszpachlować.. czekam na pomocne odpowiedzi.w związku z tym że mój budrzet się skończył i muszę jakoś to wykombinować
    pozdrawiam

• #17 06 Lut 2010 14:05
    Mitur23
    Poziom 23  

a nie możesz wymienic całej tylnej płyty?

• #18 06 Lut 2010 15:47
    bossmajster
    Poziom 9  

no i chyba to będzie najlepsze rozwiązanie..
    ale niewiem jak te wzmocnienia zrobić jak to ma wyglądać?(między otworami Bass Reflex a otworem na głośnik dać belki wzmacniające, łączące oczywiście front ze ścianą tylną) proszę o pomoc ewentualnie jakiś projekt na którym to widać jak to jest zrobione.
    z góry dzięki!!!

• #19 06 Lut 2010 16:07
    kamil bula
    Poziom 18  

Przygotować dwa kawałki płyty w kształcie prostokątów (kwadratów), o odpowiednich wymiarach. Na klej i wkręty przymocować do nich kółka pozostałe po wycięciu otworów, które będą wypełniały otwory. Przygotowane elementy przykręcić na wkręty, a wcześniej posmarować klejem. Pozostałe szczeliny można w całości wypełnić szpachlą, albo Wikolem i wiórami, ale wtedy wierzch szczelin porządnie zaszpachlować. Może się okazać, że szpachlę trzeba będzie nakłądać kilka razy bo jak wyschnie porobią się ''dołeczki''. Jak dołki nie będą się już robić, wszystko elegancko wyszlifować i pomalować farbą. Trzeba by to zrobić porządnie (szpachlowanie) bo na farbie będzie widać i czuć nierówności, dołeczki i górki. Niby to tył suba i nie bardzo będzie to widać, ale jak robić to porządnie.

Pozdrawiam i miłej roboty. I koniecznie zamontuj też beleczki, o których pisałem wcześniej.

Wymiana całej tylnej płyty z powodu dwóch głupich otworów byłaby co najmniej nierozsądna...

Dodano po 1 [minuty]:

bossmajster napisał:
    no i chyba to będzie najlepsze rozwiązanie..
    ale niewiem jak te wzmocnienia zrobić jak to ma wyglądać?(między otworami Bass Reflex a otworem na głośnik dać belki wzmacniające, łączące oczywiście front ze ścianą tylną) proszę o pomoc ewentualnie jakiś projekt na którym to widać jak to jest zrobione.
    z góry dzięki!!!

To nie jest najlepsze rozwiązanie.

A co do wzmocnień to trochę wyobraźni kolego ;)

• #20 06 Lut 2010 16:21
    bossmajster
    Poziom 9  

dzięki. jak zrobię modernizacje pokaże foty i efekt końcowy.
    wielkie pozdro chłopaki!!!!!!!!

• #21 06 Lut 2010 16:30
    kamil bula
    Poziom 18  

Właśnie przygotowałem dla Ciebie rysunek poglądowy. Tak dla pewności, że wiesz o co chodzi z tymi wzmocnieniami ;) Jak masz jeszcze jakieś wątpliwości to pisz :) Trochę ścięty ten obrazek, ale chyba wiadomo o co w nim chodzi?

Pozdrawiam.

• #22 07 Lut 2010 19:14
    Mitur23
    Poziom 23  

a Kosztorys Paczki nie napisałeś jaki jest

• #23 07 Lut 2010 19:27
    bossmajster
    Poziom 9  

driver 18ws 600 - 659 zł
    płyty z docięciem + klej + wkręty - 90 zł
    bassreflexy + przedłużki - 50zł
    port z zaciskami - 10 zł
    silikon,szpachla i lakier ok - 35zł
    okucia i listwy miałem z innej konstrukcji.:)
    lecz koszt się powiększy ponieważ zamierzam ja pomalować lakierem strukturalnym lub kocem obić..
    pozdro

• #24 21 Wrz 2011 05:23
    bossmajster
    Poziom 9  

poruszając stary temat mojego suba dodam że zrobiłem bass reflex z przodu i gra wysmielićie:)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME