Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Obciążenie procesora 100%

Sebeq 24 Lip 2004 16:13
  • #1 24 Lip 2004 16:13
    Sebeq
    Poziom 10  

Konfig: AsRock K7S8X, GF4 MX440, Duron 1600, 512 DDR
    HDD 40G 7200, WIN XP HE.
    Po włączeni nawet prostej gry już po kilku minutach wszystko się tnie a procak obciążony jest na 100%. Zamknięcie gry nic nie zmienia dalej jedzie 100% aż w końcu nawet mysz nie reaguje.(Restart też nic nie daje, jedynie całkowite wyłączenie kompa na 2-3 min.)Ostatnio zauważyłem że czasami przydaża się to nawet przy kożystaniu z IExolorere lub edytora tekstu (no może w trochę mniejszym zakresie bo tak na 80-90%). Temperatury są OK: 35-45, anty wirus (Norman) i ad-aware też nic.
    Myślę że to może być trojan lub coś podobnego. Błagam może ktoś mądrzejszy ode mnie wie o co chodzi?

• #2 24 Lip 2004 16:25
    CKsrv
    Poziom 32  

"procak obciążony jest na 100%" - a na jakiej podstawie wiesz ze jest 100%?

W XP mozna podejrzec który proces spożywa tyle "zasobów".

• #3 24 Lip 2004 16:55
    Sebeq
    Poziom 10  

Tak pokazuje Menedżer zadań (np. teraz po ok 1 godz. IExplorera dochodzi do 80%, nic więcej nie było uruchamiane). Problem polega na tym że właściwie cały czas 95-99% pokazuje jako proces bezczynności.

• #4 25 Lip 2004 01:47
    CKsrv
    Poziom 32  

Qrde ale poprawiłes mi humor.
    Uśmiałem się powiem ci szczerze.
    "95-99% pokazuje jako proces bezczynności"
    Czy wiesz co to jest bezczenność, tak w ogóle, to jest "nic nie robienie". W 95 na 100 "jednostek czasu" twoj proc ziewa, nudzi się.

• #5 25 Lip 2004 02:35
    Kodra
    Poziom 15  

Niestety tak się dzieje. Walczę z podobnym problemem na prawie identycznej konfiguracji (256MB DDR, dysk 80GB 7200obr. Po zainstalowaniu czystego win xp już po kilkunastu minutach bezczynności wskaźnik użycia procesora pokazuje 95-100%. Temperatura w normie. Dla pewności poskłądałem identyczny zestaw i dalej to samo. mam dziwne przeczucia że to wina płyty głównej. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z tym , że proces bezczynnośći zabiera 100% ale w tym przypadku tak się dzieje.Postaram się zrobić zrzuty ekranu i zamieszczę w najbliższym czasie.To faktycznie niewiarygodne, ale liczę na jakieś rozwiązanie problemu. Pozdrawiam.

• #6 25 Lip 2004 03:10
    Robert B
    Poziom 43  
  • #7 25 Lip 2004 10:15
    djbolo
    Poziom 31  

Sebeq napisał:
    Problem polega na tym że właściwie cały czas 95-99% pokazuje jako proces bezczynności.

Kodra napisał:
    Niestety tak się dzieje.
    Walczę z podobnym problemem na prawie identycznej konfiguracji (256MB DDR, dysk 80GB 7200obr.
    Po zainstalowaniu czystego win xp już po kilkunastu minutach bezczynności wskaźnik użycia procesora pokazuje 95-100%.
    Temperatura w normie.
    Dla pewności poskłądałem identyczny zestaw i dalej to samo. mam dziwne przeczucia że to wina płyty głównej.
    Nigdy wcześniej nie spotkałem się z tym , że proces bezczynnośći zabiera 100% ale w tym przypadku tak się dzieje.
    Postaram się zrobić zrzuty ekranu i zamieszczę w najbliższym czasie.
    To faktycznie niewiarygodne, ale liczę na jakieś rozwiązanie problemu. Pozdrawiam.

:arrow: CKsrv - ja sie rowniez pokulalem ze smiechu :lol:
    a wracajac do tematu to ja moze zamieszcze screeny po 5 minutach nic nierobienia.
    Proces bezczynnosci = 99% (oznacza to ze tyle mocy procesora mozna w tym momencie uzyc).
    Obok widac uzycie procesora gdy proc. bezcz. ma 99%.
    Uzycie rowne 0%... A tak na marginesie to ja wole zeby ten wlasnie "zagadkowy" proces bezczynnosci mial jak najwiecej %... :wink:

pozdrawiam[/quote]

• #8 25 Lip 2004 12:14
    Sebeq
    Poziom 10  

Mi natomiast wogóle nie jest do śmiechu, a co to jest proces bezczynności to akurat wiem chociaż nie jestem ekspertem.
    Jak widać na załączniku bezczynność 99%, użycie procesora 60%.
    Wiem że to diwne ale takie są fakty, a ja nie znajduje rozwiązania.

• #9 25 Lip 2004 12:47
    Robert B
    Poziom 43  

Daj zrzut ze Startera bo Menedżer zadań nie pokazuje wszystkiego nawet po zaznaczeniu opcji "pokaż procesy wszystkich użytkowników"a te 60% jest faktycznie nieciekawe.
    :arrow: djbolo
    Naucz się robić porządne zrzuty i składać obrazki żeby się mieściły na stronie a nie na download :)

• #10 25 Lip 2004 14:01
    Sebeq
    Poziom 10  

To jest zrzut ze startera, ale nie wiem czy o to Ci chodziło i przepraszam, ale nie wiem narazie jak zastosować się do twojej sugesti oddnośnie zrzutów.

• #11 25 Lip 2004 21:42
    Robert B
    Poziom 43  

O rany! Ale tego! Czy ten Norman to antywirus? Okropnie żre.
    Co to jest:
    alg.exe
    htpatch.exe
    No to jeszcze autostarty - dowiemy się może co wywołuje 2 razy rundll.exe i 4 razy svchost.exe.
    Wyłącz trochę usług (typu "aktualizacje automatyczne" itp.
    Obrazek, jak jest za szeroki to nie mieści się na stronie, ale to drobiazg.

• #12 25 Lip 2004 22:05
    CKsrv
    Poziom 32  

4 razy svchost - to się zdarza.

2 razy rundll.exe - tego nie powinno byc, to nakładka na W98?

alg.exe - to Z.A.

• #13 25 Lip 2004 22:15
    Robert B
    Poziom 43  

Z.A. - bardzo wyczerpujące wyjaśnienie (typu HGW :lol: )
    Co do rundll to i ja mam jedno - wywołane przez TweakUI, które świadomie zainstalowałem w Win2000. Svchost mam tylko 2 razy. I gdzie widziałeś "nakładkę na Win98"?

• #14 25 Lip 2004 22:23
    djbolo
    Poziom 31  

alg.exe jest odpowiedzialny za dzialanie uslugi "Usługa bramy warstwy aplikacji". Nie jest to nic groznego, bo od samego Billa G. :wink:

• #15 25 Lip 2004 22:34
    Sebeq
    Poziom 10  

Prawdę powiedziawszy to niewiem co to:
    HTPATCH.EXE, a NORMAN to faktycznie antywirus.
    Jak powyłanczać na stałe niepotrzebne RUNDLL32.EXE i SVCHOST.EXE ?
    Co mogę spokojnie odchaczyć w autostartach?

• #16 25 Lip 2004 22:42
    djbolo
    Poziom 31  

svchosta mozesz poodhaczac poprzez wylaczanie uslug ktorymi on steruje, a jest ich sporo bo naliczylem ponad 40. calkowite wykluczenie svchost.exe nie jest mozliwe, chociazby ze wzgledu na "Zdalne wywolywanie procedur (RPC)" - najwazniejsza i niezbedna usluge Windowsa. :)

• #18 29 Lip 2004 01:41
    Pieron
    Poziom 31  

HTPATCH.EXE To ty zostaw w spokoju bo jest to SiS video driver-"htpatch.exe" jest SiS AGP patch [Silicon Integrated Systems Corp. (SiS)]
    a moze Antyvir w ukryciu sobie na twardzielu mieli. sprawdz w ustawieniach.

jusched.exe Firma "SUN" - Javaupdates

TO Nalezy do Norman AV:cclaw.exe, nipsvc.exe, nip.exe, zlh.exe, nvcoas.exe, zanda.exe, nvcsched.exe, nymse.exe, njeeves.exe,

( ZLH.EXE ) Windows Startup Online ® Repository. ... Filename:
    ZLH.EXE. Program Title: Norman ZANDA
    nvsvc32.exe Process: NVIDIA Driver Helper
    csrss.exe Process: Client/Server Runtime Server Subsystem

Zamknij na pasku lub zdeinstaluj tego AV

Menedzer zadan wyglada na czysty (Obciazenie Proca 60%)

zmien anty-wira + nowe update przeskanuj twardziela

Zainstaluj sobie trialwersje np. nortona 2004 sciagnij update
    na stronie syman. (exe plik) i przez 15 dni masz pelne bezpieczenstwo
    mozesz spr. tez bitdefender 72.11 jest free

• #19 29 Lip 2004 08:38
    franeczek
    Poziom 12  

bitdefender?? A po co? on nic nie potrafi wykryc...

• #20 29 Lip 2004 09:59
    wiedzmaak
    Poziom 12  

Bitdefender potrafi wywalić jakiegoś wiruska, kiedyś mi Norton i MKS nie potrafiły mi wykryć jakiegoś viruska. I sobie zainstalowałem to coś i o dziwo pomogło. Albo tylko pisało że usunął a viry były dalej. Ale jednak dalej mam większe przekonanie do MKS-a

• #21 29 Lip 2004 20:00
    Golota
    Poziom 19  

Zainstalujcie sobie ksperskiego w wersjii 5.0.121 zarombiasty programik a do tego bardzo malo pazerny na RAM. Jak chcecie to pokarze wam swojego menagera zadan :P . Jak ktos chetny to emaila dajcie to wysle :D.

Pozdrawiam

• #22 09 Sie 2004 23:18
    Usunięty
  • #23 10 Sie 2004 08:22
    md
    Poziom 39  

simon86 napisał:
    Po połączerniu po ok. 5 min zaczyna wszystko mulić. Jeśli to komuś pomoże mam zainstalowanego NAV'a 2004 skutecznie wyłapuje wszystkie ataki więc o wirusie raczej nie może być mowy, proszę o pomoc

GG:5444847
    simon86(malpa)o2.pl

Więc wyłącz na chwilę znanego z żarłoczności Nortona i z całą pewnością odczujesz poprawę.
    Tradycyjnie polecam hijackthis do sprawdzenia, jakie procesy są w danej chwili uruchomione. Najlepiej włącz go w chwili "mulenia" Twojego sprzętu.

• #24 10 Sie 2004 09:27
    CKsrv
    Poziom 32  

A może wydajność "maszynerii" jest za niska ze sobie z tym nie radzi?

• #25 13 Sie 2004 23:43
    webster
    Poziom 13  

witam

mam podobny problem jak simon86
    komputer z pewnoscia nie jest za wolny bo kiedys bez problemu chodzil jednak po formacie i wgraniu xp od nowa cos zaczelo sie sadzic
    mam antywira i firewalla; moj komputer pracuje w 2 komputerowym LANie, gdzie moj komp udostepnia polaczenie - neo - na tego drugiego
    svchost po polaczeniu z netem wyskakuje na 98-99% - macie jakis pomysl co moze byc przyczyna?

• #26 19 Sie 2004 03:23
    polk
    Poziom 10  

Witam wszystkich!

(Dla zainteresowanych i tych którym nie pomogła solucja końcowa)
    Przy użyciu programu Process explorer widzimy jaki proces zużywa nasze zasoby najbardziej i oczywiście jest to svchost.exe. KLikamy w niego i w okienku poniżej wyświetlają się procesy którymi się on "opiekuje". Wśród nich co "sekundę" pojawia się pozycja (zacieniowana na czerwono/zielono czyli żre CPU)

\Device\NamedPipe\Winsock2\CatalogChangeListener-xxxxx

a jak powszechnie wiadomo :wink: CatalogChangeListener odpowiedzialny jest za IPX/SPX

No więc do dzieła Panel sterowania\połączenia sieciowe\połączenie lokalne (albo jak tam sobie nazwaliście) prawy click i właściwości. W pierwszej zakładce (ogólne) klikamy na NWLink IPX/SPX (czy jak tam u was się nazwya) i klikamy odinstaluj

Gdy klikniemy dwukrotnie w svchost.exe i wybierzemy zakładkę Threads zobaczymy biblioteki które są aktualnie pod svchost.exe i w pierwszej kolumnie widzimy użycie procka przez każdą (u mnie tylko jedna miała jakiekolwiek i było to 80% :D)\ "RPCRT4.dll+0x15dd" - można go zabić i problemy znikną ale do następnego restartu a możemy mieć problemy z netem (do następnego restartu") polecam jako test czy to właśnie to

Niestety zapominamy w tym momencie o niektórych grach przez LAN wykożystujących ten protokół.
    Błąd usunie porawdopodobnie update windowsa ALE NIE LICZCIE zbytnio na "nich" gdyż ja mam full zaaktualizowanego XP i oj była bida przez godzinkę zanim rozgryzłem.

Ostrzegam, że podmiana rpcrt4.dll (np. na wcześniejszą)nie pomaga.

• #27 19 Sie 2004 13:44
    Usunięty
  • #28 30 Mar 2005 09:41
    Usunięty
  • #29 30 Mar 2005 17:28
    djbolo
    Poziom 31  

Kiedys zdarzyla mi sie taka sytuacja (jeszcze na plycie z AMD761), ze sterownik od plyty glownej byl jakis kopniety i powodowal ciagle obciazenie 100%... Problem minal oczywiscie w momencie wgrania nowego sterownika.

• #30 18 Lip 2006 21:06
    Memfis
    Poziom 12  

Mam ten sam problem!
    Tylko, że nie tak jak drogi Sebeq martwi mnie proces bezczynności(hahaha), tylko użycie procesora skacze mi od 0-100% nawet jak mam wszystko wyłączone.
    Czasem też utrzymuje sie na 100%!

Procesem odpowiedzialnym za te "skoki" jest poprostu SYSTEM.
    Dlaczego system tyle ciągnie skoro mam nimal wszystko wyłączone?

Poradżcie mi coś!
    Błagam!

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty