Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

mazda 626 GE 1,8 95rok dziwna praca-gaz brc

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Instalacje Gazowe -> mazda 626 GE 1,8 95rok dziwna praca-gaz brc
Autor
Wiadomość
dyrekto
Poziom 3
Poziom 3

Post#1 Post autora tematu 09 Lut 2010 00:09   

mazda 626 GE 1,8 95rok dziwna praca-gaz brc

Mazda jak w tytule, na wolnych obrotach podczas pracy na gazie nie pracuje na jednym cylindrze. Na benzynie ok. poza lekkim pływaniem na wolnych obrotach kiedy się dobrze rozgrzeje. Pali i przerzuca z benzyny na gaz bez zarzutu . W trakcie jazdy na LPG nie odczuwa się żadnej różnicy po przekroczeniu prędkości obr. silnika powyżej 1500 (do tej prędkości obr. da się wyczuć nierówną pracę silnika) spalanie gazu to około 18 litrów na mieście , w trasie spada do 14 l .Co zauważyłem to to, że pomimo dość szybkiej zmiany z etyliny na LPG co tankowanie gazu muszę dotankować paliwo bo po 150km jazdy na gazie zaczyna go brakować. czy jest możliwe że pobiera i gaz i paliwo jednocześnie? Wycieków brak ,silnik suchy jak pieprz ect. Podczas pracy na na wolnych obr. da się usłyszeć jakby syczenie powietrza ale nie mogę go zlokalizować. Świece są idealnie wypalone żadnych osadów, iskra 100% (na benz. pracuje prawie idealnie jak na ten wiek) to syczenie słychać wyraźniej od strony rozrządu, przewody podciśnieniowe na miejscu i sprawne. Co może boleć moją "madzię"? Proszę o podpowiedzi.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Lut 2010 00:09   

Powrót do góry

driver19810219
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: legnica

Post#2 09 Lut 2010 08:06   

Re: mazda 626 GE 1,8 95rok dziwna praca-gaz brc

jezeli to jest zwykla instalacja nie sekwencja to moze pobierac to i to juz sie spotkalem z czyms takim przelacznik byl uwalony i dzialy sie takie rzeczy. a jak sekwencja to sterownik najprawdopodobniej.
Powrót do góry

lukastoja
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Gdynia, Chojnice

Post#3 09 Lut 2010 09:12pomocny post - solucja   

Hej. To znaczy ile mniej więcej spali benzynki na 100 km gdy jeździsz na gazie. Ja mam identyczny silnik, sekwencję i przez zimę wypaliło mi z 40 l benzyny - startuje silnik około 3 - 4 razy dziennie i wtedy ta beznynka znika.

Silnik który będzie pobierał gaz i benzynę jeżeli w ogóle będzie chodził to na pewno nie da się nim jechać, chyba że nie były by to za duże ilości.

Moje spalanie zimą nie przekroczyło 11l/100km a średnio wychodzi 9 - więc masz z całą pewnością jakieś uszkodzenie - może po prostu świece i kable - też będzie szarpał i też będzie spalał dużo więcej paliwa.

Jeżeli mocno podejrzewasz to że zalewa Ci benzyną to wyciągnij bezpiecznik od pompy paliwa, gdy samochód będzie na gazie.
Powrót do góry

dyrekto
Poziom 3
Poziom 3

Post#4 Post autora tematu 09 Lut 2010 19:10   

kurcze , nie pomyślałem o tym ... ale zdejmując wtyczkę z wtrysku na którym to cylindrze kuleje bylo bez zmian. pomyślałem że może zapiec się wtrysk i elektronika go nie zamknie a o pompie nie pomyślałem- dzięki . co do spalania to średnio 10 l dolewam jak tankuję gaz i starcza na 150 km (przybliżona ilość odpaleń to 15razy)a gazu jak wyżej ok.18 litrów na 100. gaz nie sekwencyjny , piszecie że świece to skoro ma iskrę to może ją tracić w trakcie sprężania? świeca po wykręceniu faktycznia jakby była lekko wilgotna ale nie okopcona ,pozostałe suche i wypalone. spróbuję ze świecami a jakie polecacie...dzieki za zainteresowanie i proszę o więcej info
Powrót do góry

driver19810219
Poziom 14
Poziom 14

Post#5 09 Lut 2010 19:31   

sluchaj skoro nie sekwencja to napisz mi czy na wezu gazowym masz do regulacji takie pokretelko czy silniczek krokowy? wazne a pisalem wyzej ze w zwyklej instalacji spotkalem sie juz z czyms takim zmienilem przelacznik na nowy ten w srodku w aucie i po problemie przez swiece moze wiecej palic ale nie wydaje mi sie ze az 18 litrow ale jak jest gaz zalecal bym i tak zmienic kable i swiece
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Lut 2010 19:31   

Powrót do góry

waluś
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: toruń

Post#6 09 Lut 2010 19:34   

driver19810219 napisał:
sluchaj skoro nie sekwencja to napisz mi czy na wezu gazowym masz do regulacji takie pokretelko czy silniczek krokowy? wazne a pisalem wyzej ze w zwyklej instalacji spotkalem sie juz z czyms takim zmienilem przelacznik na nowy ten w srodku w aucie i po problemie przez swiece moze wiecej palic ale nie wydaje mi sie ze az 18 litrow ale jak jest gaz zalecal bym i tak zmienic kable i swiece

A co ma przełacznik w aucie do któregokolwiek z cylindrów?:D:D:D
Według mnie......sprawdzić uszczelki w układzie dolotowym,najgorszy scenariusz uszczelka pod głowicą.No i oczywiście emulator.
Powrót do góry

slodky
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: PL

Post#7 09 Lut 2010 20:55   

waluś napisał:
driver19810219 napisał:

Według mnie......sprawdzić uszczelki w układzie dolotowym,najgorszy scenariusz uszczelka pod głowicą.No i oczywiście emulator.

W tym przypadku pewnie nic ten przełącznik nie ma do cylindrów ale stosowało się przełączniki które miały w sobie wbudowany przekaźnik do rozcięcia wtryskiwacza w jednopunkcie i kolega który usiłował pomóc kilka linijek wyżej nie wziął tego pod uwagę. Niestety czasami zdarza się że ludzie na siłę udzielają rad nie mając doświadczenia byle tylko zdobyć te 2 lub 5 pkt-ów.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Lut 2010 20:55   

Powrót do góry

waluś
Poziom 12
Poziom 12

Post#8 09 Lut 2010 21:10   

slodky napisał:
waluś napisał:
driver19810219 napisał:

W tym przypadku pewnie nic ten przełącznik nie ma do cylindrów ale stosowało się przełączniki które miały w sobie wbudowany przekaźnik do rozcięcia wtryskiwacza w jednopunkcie i kolega który usiłował pomóc kilka linijek wyżej nie wziął tego pod uwagę. Niestety czasami zdarza się że ludzie na siłę udzielają rad nie mając doświadczenia byle tylko zdobyć te 2 lub 5 pkt-ów.

A były,były takie przełączniki(centralki).Pozdro dla Tarnowa:)
Powrót do góry

driver19810219
Poziom 14
Poziom 14

Post#9 09 Lut 2010 22:05   

po pierwsze chodzi mi o spalanie benzyny podzczas pracy na gazie zastanawia mnie co odcina benzyne jak przelanczasz na gaz a jezeli ci kolego chodzi o punkty to mam je wiesz gdzie poprostu mialem taki przypadek ze spalal mi tez benzyne na gazie zmienilem przelacznik i bylo oki nie bylo czegos takiego ze chodzil na trzy cylindry tylko poprostu mial strasznie nierowna prace silnika

Dodano po 10 [minuty]:

oki przepraszam nie powinienem pisac czegos na czym sie nie znam pozdrawiam
Powrót do góry

slodky
Poziom 15
Poziom 15

Post#10 09 Lut 2010 22:48   

driver19810219 napisał:
po pierwsze chodzi mi o spalanie benzyny podzczas pracy na gazie zastanawia mnie co odcina benzyne jak przelanczasz na gaz a jezeli ci kolego chodzi o punkty to mam je wiesz gdzie poprostu mialem taki przypadek ze spalal mi tez benzyne na gazie zmienilem przelacznik i bylo oki nie bylo czegos takiego ze chodzil na trzy cylindry tylko poprostu mial strasznie nierowna prace silnika

Dodano po 10 [minuty]:

oki przepraszam nie powinienem pisac czegos na czym sie nie znam pozdrawiam

ok ok spokojnie...
może też przesadziłem ze swoją opinią na temat pomocy ale uważam że powinno się stosować zasadę "nie wiem - nie pomagam" by przypadkiem jeszcze bardziej komuś nie namotać. W tym konkretnym przypadku mamy 4 cylindry więc do rozcięcia wtrysku powinien być modular 4-ro kanałowy a więc sam przełącznik nie powinien tutaj miec żadnego wpływu na nierozcinanie wtrysków benzynowych no chyba że ma w sobie przekaźnik i ktoś "uwalił" plusa wtryskiwaczy a nie sygnały sterujące, z tym że wtedy raczej nie rozcinało by wszystkich wtrysków a autor wątku pisze że jeden cylinder zachowuje się inaczej niż reszta
Powrót do góry

driver19810219
Poziom 14
Poziom 14

Post#11 09 Lut 2010 23:28   

wiesz piszac na forum sam nie masz 100 procentowej pewnosci co siedzi w aucie nie wiesz kto co tam wstawil instalacja mogla byc montowana u kowalskiego w stodole na jakis czesciach brc nie wiesz co tam jest kazdy cos napisze i w tedy komus kto ma problem lepiej jest wiadomo nie napisze komus kto pisze o instalacji lpg czy czasem moze mu sie ciezko dzwi nie zamykaja ja sie juz spotkalem z taka sytuacja ze byl przelacznik uwalony i napisalem o tym nie napisalem koledze zeby uszczelke pod glowica wymienil w sumie sorki nie piszemy tu zeby se cos udowadniac przepraszam ale dalej do tematu tez apropo spalania 18 litrow to duzo moze silniczek krokowy od gazu padl?
Powrót do góry

dyrekto
Poziom 3
Poziom 3

Post#12 Post autora tematu 10 Lut 2010 20:45   

w tym modelu co mam nie posiada na przewodzie dolotowym gazu tego pokrętła, wiec jak piszecie musi być silniczek , próbowałem odłączyc pompę paliwa bezpiecznikiem ale na skrzynce nie znalazłem odpowiednika więc odpuściłem . obecnie przymierzam się do kupna świec ale jakie? jak zrobi się cieplej zajrzę do uszczelek kolektora dolotowego. wcześniej mialem madzię 2 litry i gaz z owym pokrętełkiem drobne regulacje robiłem sam paliwa mi nie pobierał , w trasie przy 100km/h schodziłem do 7 l gazu w mieście max przy ostrym deptaniu 12 litrów gazu a tutaj zonk... podkreślam że na paliwie pracują 4 równo jedynie po nagrzaniu lekko faluje przełączajac na gaz w pierwszej chwili kilka sekund ok póżniej jeden cylinder nie pracuje ,jazda na gazie prawie nie wyczuwalna róznica na wyższych obrotach ale po zejściu do wolnych 2-3 sekundy ok i znowu przebieranie.słyszałem właśnie ze mogą to być świece ,przewody a nawet wykruszenie uszczelki na kolektorze ssącym, pod głowicą raczej ok nie pompuje do układu chłodzenia i olej bez skazy , pomiędzy cylindrami też jest wporządku (równe cisnienie)
Powrót do góry

waluś
Poziom 12
Poziom 12

Post#13 10 Lut 2010 20:53   

Wiem że to forum jest żeby sobie pomagać,ale nie prościej będzie do mechanika?Jak będzie dobry mechanior diagdoza w 15-min,jak słabszy 16-min:).Żartuję troszkę,ale weż pod uwagę mechanika.....lub gazownika.
Powrót do góry

dyrekto
Poziom 3
Poziom 3

Post#14 Post autora tematu 10 Lut 2010 20:56   

wiem ,ale wiele rzeczy potrafię zrobić sam a idąc do gazownika chciałbym mieć choć w minimalnym stopniu wiedzę co z czym się je i jak to ze sobą współpracuje...
Powrót do góry

waluś
Poziom 12
Poziom 12

Post#15 10 Lut 2010 20:59   

Poszukaj sobie dobrego mechanika-gazownika i będziesz spać spokojniej:).....Pozdrawiam,i tyle co miałem do powiedzenia w temacie....
Tak jeszcze wracając,my mechanicy-gaziarze,robimy dziennie parę aut z róznymi problemami,wystarczy otworzyć maskę posłuchać silnika i wiadomo o co chodzi.Diagnostyka wiele nie kosztuje,napewno mniej,niz spędziłes tutaj czasu i nerwów z autkiem.A pisząc że wiele zrobisz sam,ja też tak myślałem i wymalowałem pokój..........i co?Po pół roku farba mi zaczęła schodzić ze ścian......:).Każdy jest od czegoś......
Powrót do góry

dyrekto
Poziom 3
Poziom 3

Post#16 Post autora tematu 10 Lut 2010 22:32   

waluś , mechanik sil. spalinowych 15 lat pracy , za czasów twierdzenia że japończyk to jednorazówka robiłem remonty kapitalne wszech silników, skrzyni biegów itd. gazu wówczas nie było więc dlatego dopytuję - do dnia dzisiejszego elektroniki napchano a ja niestety jestem w tyle a o gaz nie musiałem się martwić bo wszystko było 100% .co do malowania pokoi też tak miałem
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Lut 2010 22:32   

Powrót do góry

slodky
Poziom 15
Poziom 15

Post#17 10 Lut 2010 23:01   

jak kolego chcesz wykluczyć uszczelkę kolektora ssącego lub nieszczelność na dolocie powietrza to najprościej chociaż nie najbezpieczniej można wziąć samostart do diesli i delikatnie popsikiwać w okolicach dolotu uważając by nie psikać po wydechu. Efekt jaki pojawi się przy nieszczelności to podniesienie się prędkości obrotowej biegu jałowego. Dodam że testu tego można dokonywać na benzynie jak i na gazie
Powrót do góry

driver19810219
Poziom 14
Poziom 14

Post#18 11 Lut 2010 21:43pomocny post - solucja   

wez sprawdz tak jak kolega napisal samostartem sprobuj jezeli dolot masz szczelny to zmien te kable i swiece. swiece ok 60 zl wsklepie ci dobierze kable jakas tam firma japonska ok 190 zl jan mor ok 120 zl. bo jezeli chodzi o nie palenie na jeden cylinder to gaz venturi nie ma wplywu na prace poszczegolnego cylindra przy sekwencji rozcina sie kazdy wtrysk osobno. a na temat teraz twojego spalania pisales ze wczesniej w mazdzie miales to pokretelko na zasilaniu wywal ten silniczek krokowy odepnij ta kostke zamontuj to pokretelko i sam se wyregulujesz skoro pisales ze juz takie rzeczy robiles ta kostke jak odepniesz zaizoluj tylko dobrze zeby sie tam woda nie dostala. jezeli bedziesz mial jeszcze ochote mozesz kupic zestaw naprawczy do parownika rozebrac parownik nie jest zadna skaplikowana rzecz tylko musisz patrzec gdzie co bylo pozdrawiam milego montowania
Powrót do góry

lukastoja
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Gdynia, Chojnice

Post#19 12 Lut 2010 08:37   

Faktycznie pompa paliwa jest na bezpieczniku engine a tego nie za bardzo można wyciągnąć na włączonym silniku. Ale w skrzynce jest przekaźnik opisany jako fuel pump - przekaźnik pompy paliwa.

Może masz dwie usterki (np wyciek i nie pali na 1 cylindrze) albo masz jakąś jedną połączoną. Przede wszystkim zlokalizuj gdzie ucieka benzyna.
Powrót do góry

dyrekto
Poziom 3
Poziom 3

Post#20 Post autora tematu 26 Lut 2010 20:27   

dzięki i sory że nie odpisałem , wyleciało mi z głowy . problem tkwił w uszczelce kolektora ssącego - jeżeli chodzi o gaz, natomiast jeżeli chodzi o paliwo problemem był pływak oszukiwał mnie do momentu kiedy zorientowałem się że mam pełen zbiornik przy tankowaniu (którymś z kolei). dzięki za pomoc
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Instalacje Gazowe -> mazda 626 GE 1,8 95rok dziwna praca-gaz brc
Strona 1 z 1