Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor ADIVA JD144K -14"

Drag 11 Sty 2003 18:22 1126 5
  • #1 11 Sty 2003 18:22
    Drag
    Poziom 16  

Koledzy,proszę o pomoc.Komputer to moje narzędzie pracy,a przed godziną uszkodzeniu uległ monitor.Po prostu zgasł,dioda sygnalizująca stan aktywności pulsuje zielonym,słabym światłem z częstotliwością około 4 Hz,słychać z tą samą częstotl. ciche taktowanie na chassis.Oczywiście bezpiecznik jest dobry,brak śladów uszkodzenia zewnętrznego elementów.Rok temu pojawiło się to samo,ale po wyłączeniu i ponownym włączeniu monitora wszystko wróciło do normy,teraz nie.Podłączyłem rezerwowy monitor mono,ale bez koloru ani rusz dalej z pracą.Może ktoś da mi wskazówkę gdzie trzeba szukać,z telewizorem (i pomocą Kolegów z Elektrody) dałem sobie radę,może i dam z monitorem?Czekam na pomoc,Drag.

• #2 11 Sty 2003 21:54
    micro
    Poziom 19  

Z tego roxumiem że ten czarny działa więc kartę grafiki można wykluczyć.
    Na początek proponował bym poszukanie zimnych lutów w okolicach zasilacza i odchylania H.Czy jest żarzenie kineskopu i W.N ?.Czy jest prawidłowe Uzas. H?

• #3 12 Sty 2003 11:41
    Drag
    Poziom 16  

Na pewno nie jest to uszkodzenie karty w komputerze,właśnie go używam z monitorem mono.Zimne luty raczej wykluczam,sprawdziłem i gdzie miałem wątpliwości poprawiłem.Żarzenia kineskopu i wysokiego napięcia brak.A w ogóle to szukam w ciemno,nie potrafię znależć w internecie schematu tego monitora,może Ktoś mi podpowie gdzie szukać?

• #4 12 Sty 2003 12:28
    Gorgoroth
    VIP Zasłużony dla elektroda

Schematu szukaj jako Envision, z tylu powinien byc podany dokladny model

• #5 13 Sty 2003 17:14
    Drag
    Poziom 16  

Schematu nie znalazłem,również jako ENVISION.Ale zajrzałem do działu USTERKI i tam natrafiłem na post Kolegi " transu" z opisem identycznego uszkodzenia monitora-probkowanie,miganie diody.Moja ADIVA ma podobne elementy,postąpiłem jak " transu" pisze i bingo.........też uszkodzony BU2508.........pełne zwarcie na złączach.Wymienię i napiszę jaki efekt.Drag.

• #6 13 Sty 2003 20:36
    Drag
    Poziom 16  

Po wymianie BU2508 monitor działa.Dziękuję za zainteresowanie tematem.Drag.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme