Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Audi A4 97r. Oznaczenia pompek centralnego zamka

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Audi A4 97r. Oznaczenia pompek centralnego zamka
Autor
Wiadomość
mariooooo88
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Wrocław

Post#1 Post autora tematu 12 Lut 2010 14:15   

Witam

Dzisiaj rozsypała mi się pompka centralnego zamka. Zniszczeniu uległ obrotowy tłoczek wytwarzający ciśnienie. Teraz chciałem dokupić dany silniczek, bądź cały "moduł" centralnego, jednak nie wiem o co chodzi z oznaczeniem pompek. Model mojej to 8LO 862 257 E Widziałem już pompki o takim samym wyglądzie jednak różnią się ostatnią literą np. "J", "H" O co chodzi, czy moduł nie będzie rozpoznawany?

Tłok w rozsypce:

Model pompki:
Powrót do góry

rengers
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Olsztyn

Post#2 12 Lut 2010 14:22pomocny post - solucja   

Re: Audi A4 97r. Oznaczenia pompek centralnego zamka

Witam !!
Jeśli chodzi o pompy centralnego , to w twoim przypadku nie ma znaczenia literka.
Oznaczenie wynika z tego kto ją produkował !
W tych modelach robili niemcy i korea. Silniczki niczym się nie różnią !
Życzę powodzenia!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Lut 2010 14:22pomocny post - solucja   

Powrót do góry

mariooooo88
Poziom 12
Poziom 12

Post#3 Post autora tematu 12 Lut 2010 14:37   

A jeżeli chodzi o cały moduł, to także nic sie nie zmienia?? jeśli chciałbym wymienić całość??
Powrót do góry

trans-serwis
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Częstochowa

Post#4 12 Lut 2010 14:53   

Pompki są takie same. Moduły się różnią, może być pod sterowanie pilotem lub nie, fabryczny alarm lub brak.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Lut 2010 14:53   

Powrót do góry

mariooooo88
Poziom 12
Poziom 12

Post#5 Post autora tematu 12 Lut 2010 16:03   

U mnie jest bez pilota i bez alarmu. Tylko centralny więc moduł może być tylko "lepszy" znaczy z większą liczbą opcji. Zauważyłem że od niego zależy czy zapali sie światło w kokpicie auta po otworzeniu drzwi.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Lut 2010 16:03   

Powrót do góry

Miand
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Kraków

Post#6 12 Lut 2010 22:38   

Szukaj pompki żeby silnik z turbiną był taki sam elektronikę zamienisz od swojego. Ja spotkałem się z dwoma typami turbin, starsze i nowsze (turbina troszkę niższa) po drobnych przeróbkach (wyprowadzenie rurki) zamienne. Nie polecam mieszania nowy silnik stara turbina, oś silnika jest za krótka (da się bo robiłem, strasznie dużo pracy nie opłacalne).
Powrót do góry

mariooooo88
Poziom 12
Poziom 12

Post#7 Post autora tematu 15 Lut 2010 12:54   

Znalazłem u jednego handlarza w swojej okolicy pompkę o tej samej budowie ( Identyczna turbina). Jednak jest to pompka z jednym wyjściem, układ rurek jest inny w środku, jednak po rozłożeniu swojej turbinki stwierdziłem że da się to przełożyć. Elektronika jest całkowicie inna, więc wezmę z powrotem tą swoją. Cały moduł kosztował mnie będzie 110zł, bo niestety nikt mi nie sprzeda samej turbiny... :cry:

Jak już poskładam to napiszę czy działa!

Chciałem się jeszcze dowiedzieć czy zamontowany czujnik ciśnienia z innej (starszej pompki) który rozłącza pompkę będzie pasował do mojej. Czy będzie pracował przy tych samych wartościach, z wyglądu nie różni się od starego?

Witam.

Nie będę pisał w nowym poście, tylko dokończę ten. Po zamontowaniu nowej turbinki wszystko działa jak w oryginale!
Tak jak wspominano wcześniej są 2 rodzaje turbinek, "mała" i "duża". Ja maiłem model z tą "dużą". Pochodziła ona jednak od innego modułu jak mój dlatego konieczne było przełożenie jednej części. Plastikowej nakładki z której wychodziły przewody od samej sprężarki.

Chodzi mi o ten plastikowy element !

Gdyby ktoś miał problem z rozebraniem turbiny, albo chciał zobaczyć jak to wygląda, wrzucam kilka zdjęć poglądowych. Wszystkie elementy schodzą w dół silnika. Po rozkręceniu turbiny widzimy wyżej pokazany (na początku wątku) tłok wraz z 4 ruchomymi "pierścieniami"(uważać żeby nie pouciekały). Wyciągamy krzyżak który napędza tłoczek. Chwytamy go kombinerkami i ciągniemy do siebie. Reszta elementów komory kompresji schodzi sama i ukazują się nam 2 śrubki

Po ich odkręceniu mamy już element który chcemy wymienić (doprowadzenie powietrza do instalacji auta) na ten pochodzący z naszej pompki, ja wymieniłem także metalowy stojan ponieważ były w nim inne gumki do montażu w obudowie.

elementy po demontażu.

Podczas składani turbinki należy zwrócić uwagę na wżery w "cylindrze". Prawdopodobnie to przez nie rozsypał się tłok w mojej.

Mogłem kupić identyczną za 280zł ale kupiłem starszą pochodzącą z audi 80 za 110zł. Reszta na pifko
:D:D:D

Dodam jeszcze że mam tanio na sprzedaż sprawną elektronikę i sprawny silniczek do audi 80, nie wiem czy ten model pojawiał sie w A4, A3, ponieważ to wszystko jest strasznie wymieszane.

Audi A4 97r. Oznaczenia pompek centralnego zamka Audi A4 97r. Oznaczenia pompek centralnego zamka Audi A4 97r. Oznaczenia pompek centralnego zamka
Powrót do góry

Gniewny73
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Walbrzych

Post#8 10 Kwi 2010 19:46   

Witam wysiadła mi pompka centralnego zamka w Audi A4 z 98 roku znalazłem taka pompkę w ogłoszeniu tylko jest jeden szczegół który je różni w oznaczeniu moja ma numer 8LO 862 257 L natomiast ta z ogłoszenia nie posiada żadnej litery na końcu czy będzie to miało wpływ na pracę centralnego zamka.
Powrót do góry

fidek
Poziom 1
Poziom 1

Post#9 09 Cze 2010 21:40   

Witam Panie mariooooo88 ma Pan jeszcze ten silnik? potrzebuje sam silnik
proszę o info na fidek(malpa)wp.pl
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Cze 2010 21:40   

Powrót do góry

mariooooo88
Poziom 12
Poziom 12

Post#10 Post autora tematu 09 Cze 2010 22:03   

Gniewny73 możesz przełożyć samą pompkę wraz z turbinką. Są 2 rodzaje o turbinie okrągłej i owalnej. Co do elektroniki to nie mam pojęcia jaki wpływ ma literka. Wiem na pewno że ta elektronika steruje także oświetleniem w samochodzie, oprócz alarmu itp.
Powrót do góry

drfish
Poziom 1
Poziom 1

Post#11 29 Kwi 2013 18:56   

Wita.
Potrzebuję własnie taką płytkę.
Jest jeszcze w Pana posiadaniu?
Powrót do góry

mariooooo88
Poziom 12
Poziom 12

Post#12 Post autora tematu 29 Kwi 2013 23:20   

Nie, już dawno sprzedałem cały osprzęt od pamiętnego remontu.
Tak na marginesie dodam, iż centralny zamek działa w dalszym ciągu bez żadnych usterek.

Pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Audi A4 97r. Oznaczenia pompek centralnego zamka
Strona 1 z 1