Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Pralka Whirlpool AWE 6517/P - błąd F23

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> Pralka Whirlpool AWE 6517/P - błąd F23
Autor
Wiadomość
jonjar
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Szczecin

Post#1 Post autora tematu 15 Lut 2010 10:48   

Witam

Mam prośbę o podanie co oznacza kod błędu F23 dla pralki AWE 6517/P.
Błąd ten pojawia się w momencie przejścia programu na wirowanie/wypompowywanie - błąd ten nie pojawia się jednak zawsze, z reguły pierwsze pranie przechodzi prawidłowo, problem za to pojawia się przy kolejnym. Przy ustawieniu programu wypompowanie też pojawia się ten błąd.
Wyczyszczony został filtr, kubek hydrostatu, węże do pompki i od pompki.

Pytanie czy może to być wina pompki? (przy odkręconym filtrze widać że wirnik się obraca).

Proszę o jakieś sugestie, jakiś czas temu (jak pralka była jeszcze na gwarancji) przyjechał serwisant, uwolnił żonie pranie powiedział że trzeba dobrze zamykać drzwiczki (przy otwartych nie przeszłoby raczej całe pranie, a wirowania pralka nie zaczęła), wpisał sprawdzono wiązkę przewodów i teoretycznie do końca gwarancji było OK.
Powrót do góry

Ceneo

Ceneo

Post# 15 Lut 2010 10:48   

Zobacz najlepsze oferty sprzętu AGD:

Powrót do góry

rafam
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: kerkrade (holandia)

Post#2 15 Lut 2010 13:25   

Re: Pralka Whirlpool AWE 6517/P - błąd F23

Witam
Do sprawdzenia grzałka ,wiązka między grzałką i modułem oraz hydrostatem i modułem
Powrót do góry

jonjar
Poziom 3
Poziom 3

Post#3 Post autora tematu 15 Lut 2010 14:07   

Grzałkę sprawdziłem miernikiem jest OK, tak mi sie przynajmniej wydaje (około 25om), ale wiązki przewodów posprawdzam/przemierzę.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Lut 2010 14:07   

Powrót do góry

sujka5
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Opole

Post#4 15 Lut 2010 18:02   

tak naprawdę najbardziej wredny błąd...jest to "błąd hydrostatu" ale może być on wyświetlony gdy jest uszkodzona : grzałka , pompa spustowa ,lub jest brak połączenia pomiedzy programatorem a w/w rzeczami.
Jeśli wszystkie podzespoły są sprawne i połączenia są OK to zaleca się zmianę polaryzacji zasilania poprzez np. zmianę przewodów w filtrze p/zakłóceniowym jeśli problem nadal będzie nadal występował zapraszam na priv.
Powrót do góry

skryn
Admin grupy AGD
Admin grupy AGD

Miasto: Pomorze Środkowe

Post#5 15 Lut 2010 20:46   

sujka5 napisał:

Jeśli wszystkie podzespoły są sprawne i połączenia są OK to zaleca się zmianę polaryzacji zasilania poprzez np. zmianę przewodów w filtrze p/zakłóceniowym jeśli problem nadal będzie nadal występował zapraszam na priv.

Wszystko OK, ale dlaczego Kolega próbuje kontaktować się na PW z Autorem tematu niejednoznacznie dając do zrozumienia, że problem będzie występował nadal?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Lut 2010 20:46   

Powrót do góry

jonjar
Poziom 3
Poziom 3

Post#6 Post autora tematu 16 Lut 2010 08:09   

Witam
Wczoraj nie udało mi się kupić już grzałki, więc posprawdzałem wieczorkiem wiązki przewodów, są OK, wszystkie przemierzone. Dzisiaj mam nadzieję zamontować nową grzałkę po zamontowaniu napiszę o efektach.

Wielkie podziękowania dla wszystkich którzy wspierają mnie swoją wiedzą!
Powrót do góry

sujka5
Poziom 19
Poziom 19

Post#7 16 Lut 2010 17:34   

dlatego proponuję priv bo jest to jedna z bardziej złośliwych usterek o rozległym spektrum sprawdzeń .... Nie rozumiem dlaczego co niektórzy są tu tak zawistni i szyderczy....jeśli ktoś próbuje pomagać ........GZ
Powrót do góry

skryn
Admin grupy AGD
Admin grupy AGD

Miasto: Pomorze Środkowe

Post#8 16 Lut 2010 20:14   

sujka5 napisał:
dlatego proponuję priv bo jest to jedna z bardziej złośliwych usterek o rozległym spektrum sprawdzeń .... Nie rozumiem dlaczego co niektórzy są tu tak zawistni i szyderczy....jeśli ktoś próbuje pomagać ........GZ

Jakie spektrum? Jakie złośliwości?
Pralka posiada raptem pięć odbiorników na krzyż, sterowanie, plus wiązka przewodów.
O jakiego "chochlika" Ci chodzi? I dlaczego ma to być dostępne poprzez PW, a nie na Forum? Czyżby jakaś wiedza tajemna, niedostępna dla zwykłego użytkownika?
O serwisantach nie wspomnę, bo akurat ci sobie poradzą, bez tajemnej wiedzy na PW.
:idea:

Jeżeli masz pisać takie wiadomości na Forum o takiej treści, to w ogóle nie pisz.
Następne takie teksty będą przeze mnie usuwane.
Powrót do góry

jonjar
Poziom 3
Poziom 3

Post#9 Post autora tematu 17 Lut 2010 00:20   

Witam
Dziś wymieniłem zgodnie z sugestiami grzałkę. Pierwsza próba przy ustawieniu programu wirowanie/wypompowanie przeszła bez problemu, następnie żona wrzuciła pranie i przeszło ono bez problemu, przy kolejnym praniu pralka "prawie" doszła do końca tzn po odwirowaniu i wypompowaniu wyskoczył błąd F13.

Błąd F13 z tego co przejrzałem na forum (i jeśli ten błąd dotyczy też tej pralki) związany jest z blokadą drzwi, którą też będę musiał chyba wymienić - kilka miesięcy temu pojawił się on kilka razy ale po jakiejś chwili zawsze dało się otworzyć drzwi lub po ustawieniu programu wypompowanie było OK.

Teraz będę czekał czy po wymianie grzałki błąd F23 powróci (nie pojawiał się on zawsze jak już wcześniej pisałem).

A swoją drogą to sprawdziłem grzałkę i wydaje się ok - podłączyłem ją i grzeje.

A na koniec mam dodatkowe pytanie czy program wirowanie/wypompowywanie jest jakimś swoistym testem dla pralki bo dla mnie laika w sprawie pralek dla tego programu problem z grzałką czy hydrostatem jest mało logiczny - dla mnie to w tym programie pralka ma wypompować wodę i odwirować pranie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Lut 2010 00:20   

Powrót do góry

sujka5
Poziom 19
Poziom 19

Post#10 17 Lut 2010 16:51   

skryn jeśli chodzi o pomoc na priv to tylko dlatego tak napisałem żeby nie zaciemniać tematu...i tyle trzeba najpierw sprawdzić to co napisałem jeśli to by nie pomogło to wtedy podam dalsze kroki które należałoby sprawdzić i tyle !!!a jeśli grozisz że będziesz usuwał posty....skoro twierdzisz że nie jesteś złośliwy to jak można nazwać taką wypowiedź?? "Wszystko OK, ale dlaczego Kolega próbuje kontaktować się na PW z Autorem tematu niejednoznacznie dając do zrozumienia, że problem będzie występował nadal?"
Uważam że nie jest sztuką napisać całe "wiadro" informacji jak może wystarczy "esencja" a jeśli ona nie wystarcza to wtedy podaje się następny zestaw informacji....Jeśli ten post zostanie usunięty to będzie to tylko potwierdzało że własną krytykę trudno przełknąć a innych wolno krytykować . Pozdrawiam
Powrót do góry

Bleble
Specjalista AGD
Specjalista AGD

Miasto: PYRLANDIA

Post#11 24 Lut 2010 13:26   

zyzol5 napisał:
F 13 oznacza bład obwodu podajnika - nie wiem co to jest podajnik, tak mam napisane w serwisówce.

Jeśli czegoś nie jesteś pewien to nic nie pisz
F13 oznacza
Powrót do góry

jonjar
Poziom 3
Poziom 3

Post#12 Post autora tematu 19 Kwi 2010 12:15   

Problem został rozwiązany przez wymianę grzałki. Po wymianie grzałki pralka pracuje od dłuzszego czasu bezproblemowo.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> Pralka Whirlpool AWE 6517/P - błąd F23
Strona 1 z 1