Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Citroen Saxo 1.1. LPG, 1998, HDZ - Bardzo wysokie obroty

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Citroen Saxo 1.1. LPG, 1998, HDZ - Bardzo wysokie obroty
Autor
Wiadomość
mr_czekolada
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Mysłowice

Post#1 Post autora tematu 16 Lut 2010 16:51   

Citroen Saxo 1.1. LPG, 1998, HDZ - Bardzo wysokie obroty

Witam serdecznie!
Proszę o pomoc i wyrozumiałość gdyż znajomość budowy samochodu nie jest moją mocną stroną.

Posiadam Citroena Saxo 1.1 44kW, 1998, silnik HDZ, instalacja LPG.
Problem z tym samomchodem polega na tym, że gdy silnik jest lekko rozgrzany (praca z rana przez ok 5 min.) i wyłączy się go to po ok. 15 sekundach od wyłączenia silniczek krokowy naciąga linkę gazu i nie wraca jej z powrotem. Gdy następnie zapale silnik wchodzi on na bardzo wysokie obroty (tak jakby nacisnąć pedał gazu do oporu). Aby obroty wróciły do odpowiedniego poziomu muszę wypiąć wtyczkę silnika krokowego i chyba wtyczkę od czujnika położenia przepustnicy (z prawej strony wtrysku, tak troszeczkę głębiej), a następnie zapalić i zgasić silnik, po czym wypiąć szybko obie wtyczki (wtedy silniczek powraca linkę i jego odpięcie sprawia, że nie zostaje ona ponowanie naciągnięta). Gdy wtyczki są wypięte nie ma tego problemu, lecz trzeba dobrze zagrzac silnik zeby nie gasł na biegu jałowym, w dodatku jeździ tylko na gazie, ale to chyba normalne jeśli odpięty jest krokowy. Zdąrzyłem już wymienić: świece, przepustnice, cały monowtrysk, silniczek krokowy i nic nie pomogło. Diagnostyka komputerowa nic nie wykazała. Zauważyłem, że lapka od temperatury wody już nie świeci (wcześniej świeciła, raz nie, a innym razem słabo) więc zastanawiam mnie czy to nie jest winna właśnie czujnika temperatury cieczy. Jeśli uważacie, że tak to proszę mniej wiecej określic gdzie on jest. Wiem, że to troche zamotane, ale nie potrafie tego inaczej opisać. Proszę fachowców o radę, bo szlag mnie trafia. Pozdrawiam :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Lut 2010 16:51   

Powrót do góry

carrot
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Kraków

Post#2 16 Lut 2010 16:55   

Re: Citroen Saxo 1.1. LPG, 1998, HDZ - Bardzo wysokie obroty

Sterownik nie widzi położenia biegu jałowego przepustnicy, stąd problem
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Lut 2010 16:55   

Powrót do góry

mr_czekolada
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Mysłowice

Post#3 Post autora tematu 16 Lut 2010 16:57   

Re: Citroen Saxo 1.1. LPG, 1998, HDZ - Bardzo wysokie obroty

Czyli czujnik temperatury nic nie miesza? Co w takim razie musiałbym wymienić / zrobić?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Citroen Saxo 1.1. LPG, 1998, HDZ - Bardzo wysokie obroty
Strona 1 z 1