Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.

limit czasu na naprawe sprzetu na gwarancji

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> GSM -> GSM Utility -> limit czasu na naprawe sprzetu na gwarancji
Author
Poziom 7
Poziom 7

Post#1 Post from the author of the topic 18 Feb 2010 21:00   

limit czasu na naprawe sprzetu na gwarancji

oddałem tel motorolle e66 na gwarancji ponad miesiąc temu dzwoniłem do plusa a oni mówią ze jeszcze nie dostali go z serwisu. czy jest jakiś limit czasu na który na naprawę sprzętu? oddawałem już sprzęt na gwarancji lecz nie trwało to dłużej niż 2 tyg. jeżeli nie ma takowego limitu proszę o odpowiedź i zamknięcie tematu z góry dziękuję i pozdrawiam

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 18 Feb 2010 21:00   

Back to top

leofeo
Poziom 15
Poziom 15

Post#2 18 Feb 2010 21:04helpful post - solution   

Re: limit czasu na naprawe sprzetu na gwarancji

Nie ma limitu.
Naprawiałem HTC touch HD i sie dowiadywałem gdyż dwa razy już był w naprawie.

Pozdrawiam

Helpful message? + -

Back to top

kamil_Ziomek
Poziom 17
Poziom 17

Post#3 18 Feb 2010 21:06helpful post - solution   

Limit jest 14 dni roboczych jeżeli usterka nie wymaga dłuższego czasu bądź opóźnienie jest spowodowane klęską żywiołową. Tak w skrócie pisze w umowie gwarancyjnej.

Helpful message? + -

Back to top

taranek
Poziom 17
Poziom 17

Post#4 18 Feb 2010 21:08helpful post - solution   

kamil_Ziomek wrote:
Limit jest 14 dni roboczych jeżeli usterka nie wymaga dłuższego czasu bądź opóźnienie jest spowodowane klęską żywiołową. Tak w skrócie pisze w umowie gwarancyjnej.

Też mi się wydaje że musi pisać o terminie bo co serwis trzyma miesiąc później rok a potem z winy użytkownika uszkodzenie jeszcze może napisze. Wink

p.s. z innej dziedziny gwarancja na buty zostaje nieuwzględniona ponieważ w butach chodzono Very Happy

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 18 Feb 2010 21:08helpful post - solution   

Back to top

marcinzpolski
Poziom 7
Poziom 7

Post#5 Post from the author of the topic 18 Feb 2010 21:15   

ok dzięki za pomoc temat do zamknięcia

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 18 Feb 2010 21:15   

Back to top

kamil_Ziomek
Poziom 17
Poziom 17

Post#6 18 Feb 2010 21:22   

U mnie pisze tak "Jeżeli usterka aparatu podlega warunkom gwarancji usterka zostanie usunięta w czasie 14 dni licząc od dnia przyjęcia aparatu , wraz z kartą gwarancyjną i dowodem zakupu , wyłącznie w miejscu zakupu lub w punkcie serwisowym producenta."

A tak żartem : to kiedyś jeden z forumowiczów pisał o pasku klinowym do fiata 126p z dożywotnią gwarancjom. Warunkiem było brak montażu paska w silniku.

P.S. To o klęskach żywiołowych to pisało w samsungu mojej siostry ( też już prawie miesiąc w serwisie)

Helpful message? + -

Back to top

JALA
Poziom 21
Poziom 21

Post#7 19 Feb 2010 11:32   

Limit naprawy jest taki, jak podany w warunkach gwarancji bo pamiętajcie, że gwarancja NIE jest obowiązkowa ( nie mylić z rękojmią)

Helpful message? + -

Back to top

lisuu
Poziom 11
Poziom 11

Post#8 19 Feb 2010 20:13   

miesiąc to zdecydowanie zbyt długo..

z doświadczenia wiem, że serwisy przetrzymują sprzęt z różnych powodów (pracowałem w nieistniejacym już RR Serwis w Radomiu). Powodem może być brak części, bałaganiarstwo technika (rzucił gdzieś do szuflady i zapomniał o nim).

Serwis może trzymać do momentu aż sobie przypomni o zapomnianym telefonie lub jak klient się upomni o niego. RR np po przekroczeniu 14 dni na samsungu dawało nowy aparat dopiero jak klient się upomniał. Z własnej inicjatywy nic nie robili..

Proponuję dowiedzieć się w plusie do którego serwisu poszedł telefon i napisać pismo do serwisu. Napewno dostałeś protokół przyjęcia do naprawy.

Ja bym się upominał o nowy aparat z powodu przekroczenia czasu naprawy gwarancyjnej.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 19 Feb 2010 20:13   

Back to top

pepecool
Poziom 13
Poziom 13

Post#9 20 Feb 2010 12:39   

O ile sięgam pamięcią ustawa to dokładnie precyzuje.
Serwisy mają 14 dni roboczy na usunięcie usterki.
W szczególnych przypadkach, gdy nie ma dostępu do części zamiennych serwis może przedłużyć naprawę do 3 miesięcy.

Ja miałem ciekawą przygodę również z Motorolą w tym roku. Trzymali V9 ponad 4 miesiące w autoryzowanym serwisie w Bydgoszczy. Otrzymałem nienaprawiony telefon z pismem, że z powodu braku części zamiennych naprawa jest niemożliwa. Z tym oświadczeniem mogłem starać się o wymianę telefonu u sprzedawcy lub zwrot kosztów zakupu.

Sprawa się już ocierała nawet o UOKiK dowiedziałem się tam kilku ciekawych rzeczy.... między innymi, że na używane rzeczy zakupione w sklepie jest 12miesięcy gwarancji....

P.S.
lisuu nie dziwie się że serwis RR w Radomiu zamknęli... legendy o tym serwisie dotarły nawet do Lublina Wink jakie cuda na kiju się tam wyprawiały

Helpful message? + -

Back to top

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> GSM -> GSM Utility -> limit czasu na naprawe sprzetu na gwarancji
Page 1 of 1
Similar topics
Ile czasu ma gwarant na uznanie gwarancji? Tomtom (15)
Nokia e 52 - Nokia internet radio- upłynął limit czasu połączenia (1)
N73- bialy lcd, od czasu do czasu mignie kolorami (2)
Siemens C60 - Od czasu do czasu się wyłącza (1)
MyGuide 3000GO zawiesza się od czasu do czasu (6)

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Contact

Page generation time: 0.051 seconds

elektroda.pl topic RSS feed