Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

limit czasu na naprawe sprzetu na gwarancji

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Użytkowy -> limit czasu na naprawe sprzetu na gwarancji
Autor
Wiadomość
marcinzpolski
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: POLSKA

Post#1 Post autora tematu 18 Lut 2010 21:00   

limit czasu na naprawe sprzetu na gwarancji

oddałem tel motorolle e66 na gwarancji ponad miesiąc temu dzwoniłem do plusa a oni mówią ze jeszcze nie dostali go z serwisu. czy jest jakiś limit czasu na który na naprawę sprzętu? oddawałem już sprzęt na gwarancji lecz nie trwało to dłużej niż 2 tyg. jeżeli nie ma takowego limitu proszę o odpowiedź i zamknięcie tematu z góry dziękuję i pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Lut 2010 21:00   

Powrót do góry

leofeo
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Killarney

Post#2 18 Lut 2010 21:04pomocny post - solucja   

Re: limit czasu na naprawe sprzetu na gwarancji

Nie ma limitu.
Naprawiałem HTC touch HD i sie dowiadywałem gdyż dwa razy już był w naprawie.

Pozdrawiam
Powrót do góry

kamil_Ziomek
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Żyraków

Post#3 18 Lut 2010 21:06pomocny post - solucja   

Limit jest 14 dni roboczych jeżeli usterka nie wymaga dłuższego czasu bądź opóźnienie jest spowodowane klęską żywiołową. Tak w skrócie pisze w umowie gwarancyjnej.
Powrót do góry

taranek
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: sanok

Post#4 18 Lut 2010 21:08pomocny post - solucja   

kamil_Ziomek napisał:
Limit jest 14 dni roboczych jeżeli usterka nie wymaga dłuższego czasu bądź opóźnienie jest spowodowane klęską żywiołową. Tak w skrócie pisze w umowie gwarancyjnej.

Też mi się wydaje że musi pisać o terminie bo co serwis trzyma miesiąc później rok a potem z winy użytkownika uszkodzenie jeszcze może napisze. ;-)

p.s. z innej dziedziny gwarancja na buty zostaje nieuwzględniona ponieważ w butach chodzono :-D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Lut 2010 21:08pomocny post - solucja   

Powrót do góry

marcinzpolski
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: POLSKA

Post#5 Post autora tematu 18 Lut 2010 21:15   

ok dzięki za pomoc temat do zamknięcia
Powrót do góry

kamil_Ziomek
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Żyraków

Post#6 18 Lut 2010 21:22   

U mnie pisze tak "Jeżeli usterka aparatu podlega warunkom gwarancji usterka zostanie usunięta w czasie 14 dni licząc od dnia przyjęcia aparatu , wraz z kartą gwarancyjną i dowodem zakupu , wyłącznie w miejscu zakupu lub w punkcie serwisowym producenta."

A tak żartem : to kiedyś jeden z forumowiczów pisał o pasku klinowym do fiata 126p z dożywotnią gwarancjom. Warunkiem było brak montażu paska w silniku.

P.S. To o klęskach żywiołowych to pisało w samsungu mojej siostry ( też już prawie miesiąc w serwisie)
Powrót do góry

JALA
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: PolPhone.pl

Post#7 19 Lut 2010 11:32   

Limit naprawy jest taki, jak podany w warunkach gwarancji bo pamiętajcie, że gwarancja NIE jest obowiązkowa ( nie mylić z rękojmią)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Lut 2010 11:32   

Powrót do góry

lisuu
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Tworki

Post#8 19 Lut 2010 20:13   

miesiąc to zdecydowanie zbyt długo..

z doświadczenia wiem, że serwisy przetrzymują sprzęt z różnych powodów (pracowałem w nieistniejacym już RR Serwis w Radomiu). Powodem może być brak części, bałaganiarstwo technika (rzucił gdzieś do szuflady i zapomniał o nim).

Serwis może trzymać do momentu aż sobie przypomni o zapomnianym telefonie lub jak klient się upomni o niego. RR np po przekroczeniu 14 dni na samsungu dawało nowy aparat dopiero jak klient się upomniał. Z własnej inicjatywy nic nie robili..

Proponuję dowiedzieć się w plusie do którego serwisu poszedł telefon i napisać pismo do serwisu. Napewno dostałeś protokół przyjęcia do naprawy.

Ja bym się upominał o nowy aparat z powodu przekroczenia czasu naprawy gwarancyjnej.
Powrót do góry

pepecool
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Lublin

Post#9 20 Lut 2010 12:39   

O ile sięgam pamięcią ustawa to dokładnie precyzuje.
Serwisy mają 14 dni roboczy na usunięcie usterki.
W szczególnych przypadkach, gdy nie ma dostępu do części zamiennych serwis może przedłużyć naprawę do 3 miesięcy.

Ja miałem ciekawą przygodę również z Motorolą w tym roku. Trzymali V9 ponad 4 miesiące w autoryzowanym serwisie w Bydgoszczy. Otrzymałem nienaprawiony telefon z pismem, że z powodu braku części zamiennych naprawa jest niemożliwa. Z tym oświadczeniem mogłem starać się o wymianę telefonu u sprzedawcy lub zwrot kosztów zakupu.

Sprawa się już ocierała nawet o UOKiK dowiedziałem się tam kilku ciekawych rzeczy.... między innymi, że na używane rzeczy zakupione w sklepie jest 12miesięcy gwarancji....

P.S.
lisuu nie dziwie się że serwis RR w Radomiu zamknęli... legendy o tym serwisie dotarły nawet do Lublina ;) jakie cuda na kiju się tam wyprawiały
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Użytkowy -> limit czasu na naprawe sprzetu na gwarancji
Strona 1 z 1