Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Opel Astra 1,6 benzyna -nadmierne spalanie benzyny(40l/100km

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Opel Astra 1,6 benzyna -nadmierne spalanie benzyny(40l/100km
Autor
Wiadomość
michał gustaw
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: gdańsk

Post#1 Post autora tematu 18 Lut 2010 23:31   

Opel Astra 1,6 benzyna -nadmierne spalanie benzyny(40l/100km

Witam,
jestem nowy na forum, witam wszystkich. mam problem z moim opelkiem. ostatnio miałem problemy z zamontowaną w nim instalacją LPG. Do wymiany tym razem poszedł emulator oraz sprzęt, który podaje mieszanke (został wymieniony z automatycznego na "sztywny". nie wiem jak to się nazywa. takie małe utrojstwo w kształcie litery T. Po naprawie zauważyłem, że samochód spala mi niesamowite ilości benzyny. Rozgrzewam samochód przez około 2-3 km na benzynie a potem przełączam na LPG. samochód dziennie odpalam średnio tylko 3 razy a mimo to w ciągu tygodnia (około 20 odpaleń, przejechane na benzynie łącznie około 50 km) samochód spalił mi 20 l benzyny!!. Spalanie rzędu 40 l na 100 km chyba nie jest naturalne:). Na gazie spala mi normalnie - około 12l/100 czyli tyle co od zawsze. Jaki może być kłopot takiego spalania. Czy ostatnia wizyta w zakładzie LPG może być tego przyczyną?bardzo proszę o szybką poradę bo zbankrutuję:)serdecznei pozdrawiam,
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Lut 2010 23:31   

Powrót do góry

mkpl
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Mysłowice

Post#2 18 Lut 2010 23:36   

Re: Opel Astra 1,6 benzyna -nadmierne spalanie benzyny(40l/1

Raczej do sprawdzenia sonda lambda
Powrót do góry

gregorio27
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Hecznarowice 49*53'24"N,19*11'22"E

Post#3 18 Lut 2010 23:55   

A nie włożyli koledze pseudoserwisanci gąbki do kolektora dolotowego powietrza by zwiększyć podciśnienie po przeróbce regulacji gazu na "sztywno" by uzyskać większe podciśnienie w kolektorze ssącym? Podjedź do "normalnego' warsztatu z komputerem i będzie wiadomo o co chodzi, bo może auto jeździ w "trybie awaryjnym'
z całą kolekcją błędów ewentualnie poszukaj tematu jak przeprowadzić autodiagnozę
komputera i samodzielnie odczytać błędy bez sprzętu.
Powrót do góry

michał gustaw
Poziom 2
Poziom 2

Post#4 Post autora tematu 19 Lut 2010 07:29   

Sonda lambda pracuje dobrze (wymieniałem pół roku temu na nową:) ). jeśli chodzi o gąbkę do kolektora dolotowego też nikt nie wkładał. facet, który robił mi tą usterkę był z polecenia. nie znam się na tym ale miał jakieś tam komputery i coś tam na nie patrzył i mówił, że odczyty są ok
Powrót do góry

Usunięty

Post#5 19 Lut 2010 07:36   

Jakbyś tak zaczął, jaka to Astra, który rok to może coś konkretnego z tego wyniknie. Chociaż w sumie nie, te obliczenia spalania są na tyle śmieszne, te teksty z tym czymś, co na sztywno podaje mieszankę...Nie, przepraszam, za dużo od Ciebie wymagam. Wybacz.
Powrót do góry

emeryt2
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: przemysl

Post#6 19 Lut 2010 07:50   

Może na powrocie paliwa masz uszkodzenia , a w czasie jazdy robisz "ścieżkę" paliwową.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Lut 2010 07:50   

Powrót do góry

sanczo606
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Łódź

Post#7 19 Lut 2010 08:39   

Nie realne jest żeby ten samochód tyle palił choćby miał sondę padnięta na amen to i tak tyle nie wyjdzie. Musisz mieć gdzieś wyciek.
Powrót do góry

Usunięty

Post#8 19 Lut 2010 10:27   

Sonda i tak tu nie ma nic do gadania, skoro tylko zagrzewa silnik... Nawet jeśli to Astra H...Zostawcie zatem łaskawie ten czujnik w spokoju.:D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Lut 2010 10:27   

Powrót do góry

michał gustaw
Poziom 2
Poziom 2

Post#9 Post autora tematu 19 Lut 2010 10:30   

Owik gdybym się na tym znał to pewnie nie byłoby mnie na tym forum więc wybacz moje nieprofesjonalne słownictwo. tak czy inaczej Twoja uwaga niczego nie wnosi. Jak chcesz pomóc to rocznik samochodu to 1995 więc nie jest to nówka sztuka. nie ma nigdzie wycieku (patrzyłem czy pod tym trupem nie ma kałuży jak postoi noc ale ma sucho).
Powrót do góry

MG100889
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Kinice

Post#10 19 Lut 2010 11:14   

a nie odczuwasz ze samochód jest słabszy sie dławi nie równo pali . Ja mam taki sam problem w VW polo spalanie zabójcze . Spójrz jak wygląda twój olej u mnie mieszanka oleju z paliwem i cały czas nadmiar na skali. Mój teściu mial taki sam problem spalanie masakryczne na paliwie na gazie normalnie
Powrót do góry

Usunięty

Post#11 19 Lut 2010 11:43   

Ja nie wiem też, jeśli Ciebie to pocieszy. Co to znaczy rozgrzewam samochód 3 razy dziennie? Przy tych mrozach co panowały? Dobra, mało ważne.
Zrób sobie taką próbę, zalej do odbicia dystrybutora, przejedź tylko na benzynie około 100 km i na tym samej stacji znowu zalej do pełna. Możemy się tak umówić? Zrobisz to dla mnie? Przecież jak nigdzie Ci nie cieknie to będziesz tylko miał więcej benzyny w baku. Ok?
Powrót do góry

MG100889
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Kinice

Post#12 19 Lut 2010 15:18   

ale mu doradzasz widze mechanik z ciebie ze pożal sie boze nie mozesz mu prosto napisac ze przyczyna moze byc wyciek w czasie jak silnik jest odpalony skoro jak stoi to nigdzie nie wycieka benzyna. A przyczyn moze byc wiele no chyba ze chcesz przeprowadzic ten eksperyment i za kolege wylozysz kase za 40 litrow benzyny
Powrót do góry

gregorio27
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Hecznarowice 49*53'24"N,19*11'22"E

Post#13 19 Lut 2010 18:13   

Tak jeszcze na spokojnie przeczytałem post i chyba problem polega na tym że kolega mowiąc " na sztywny z automatu" ma na myśli to że sterownik instalacji LPG nie przełącza się automatycznie od obrotów na LPG tylko założyli mu przełącznik ręczny a to coś w kształcie T to register tylko mechaniczny-sztywny ( tak jak to było w instalacjach I generacji do gaźnikowców) a wnioskuję to po tym ze kolega przejeżdża 2-3km by zagrzać auto o co przy automacie trudno by utrzymać na tyle niskie obroty aby podczas jazdy wczesniej automat nie przełączyl na LPG, jesli tak jest to ktoś zapomniał o odcinaniu zasilania pompy i wtrysku i auto jeździ i na gazie i na paliwie jednocześnie więc ztąd to pozornie ogromne zuzycie paliwa . Jeśli tak jest to warsztat z polecenia to "CZARUSIE" i radzę zmienić.
Powrót do góry

apolides
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Kraków

Post#14 19 Lut 2010 20:13   

witam . sam mam Astrę 1,4 na jednopunktowym wtrysku miałem dokładnie ten sam problem, mimo że jeździłem na gazie paliła również bęzynę i to sporo choć nie tyle ile tobie pali. Moja astra paliła około 5-6 litrów na 100 km. Okazało się że miałem nieszczelny wtryskiwacz i silnik poprostu wysysal benzynę z przewodów ..... instalacje posiadają co prawda emulatory pracy wtryskiwaczy które podczas jazdy na gazie są zamknięte jednak diagnoza komputerowa może nie wykazać nieszczelności wtryskiwacza i nawet napewno jej nie wykaże ... w trybie pracy na gazie zwykle pomija się pracę sondy lambda więc i w tym przypadku niczego komuter nie stwierdzi (tzw chek system) . Moja propozycja : 1. sprawdź wtryskiwacz lub wtryskiwacze bo nie wiem czy masz astrę na wielopunkcie czy na mono. w jeździe na gazie często dochodzi do uszkodzenia wtryskiwaczy kiedy mieszanka wybucha w kolektorze ssącym. 2. czy po tych modyfikacjach instalacji gazowej panowie gaziarze przypadkiem nie zapomnieli podłączyć emulatorapracy wtrysku (wtrysków)???
Powrót do góry

Usunięty

Post#15 19 Lut 2010 22:41   

Heh, przy takim przebiegu i takim spalaniu, gdyby auto jeździło na podwójnym zasilaniu to wam coś powiem panowie filozofy. Nie wiem jak to ująć w słowa, może tak: to by nie jeździło wcale...
Powrót do góry

Usunięty

Post#16 19 Lut 2010 22:47   

MG100889 napisał:
ale mu doradzasz widze mechanik z ciebie ze pożal sie boze nie mozesz mu prosto napisac ze przyczyna moze byc wyciek w czasie jak silnik jest odpalony skoro jak stoi to nigdzie nie wycieka benzyna. A przyczyn moze byc wiele no chyba ze chcesz przeprowadzic ten eksperyment i za kolege wylozysz kase za 40 litrow benzyny

No nie 40 ale 50 litrów benzyny :D

Tak swoją drogą ciekawe jak właściciel zmierzył tak poooootężne zużycie benzyny na 100 km. O ile nie z baku czy przewodów to na bank już z rury wydechowej ta benzyna powinna skapywać w takim układzie. Swego czasu jeżdziłem rosyjkim autem ciężarowym ZIS 5 i tam takie spalanie benzyny to było w normie.

Czekam z niepokojem na propozycje diagnozy typu: sprawdż regulator ciśnienia paliwa i silniczek krokowy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Lut 2010 22:47   

Powrót do góry

romoo
Użytkownik obserwowany
Użytkownik obserwowany

Miasto: Małopolska

Post#17 19 Lut 2010 22:48   

Ludzie nie jezdzita na benzynie a robicie afery że dużo pali PB.
Skoro na gazie jest w normie to się cieszcie.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Opel Astra 1,6 benzyna -nadmierne spalanie benzyny(40l/100km
Strona 1 z 1