X

Interfejs do op-com na polskim rynku

19 Feb 2010 08:34 MAmarcin w
  • #1 19 Feb 2010 08:34
    marcin w
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    Witam

Udało mi się zdobyć oprogramowanie diagnostyczne OP-COM. Poszukuję do niego interfejsu diagnostycznego, które będzie w pełni współpracowało z tym oprogramowaniem.

Nie chcę kupować gotowego interfejsu z oprogramowaniem, bo cena jest niemała, a oprogramowanie mam.

Czy interfejs opel tech 2 będzie współpracował z tym oprogramowaniem ??
  • #2 19 Feb 2010 08:47
    kamil II
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Tylko w wersji demo interfejs na max, TECH 2 nie jest to badziewny interfejs tylko profesjonalne urządzenie jakbys je miał to na cholere Ci op-com najlepsze rozwiazanie kupic orginał op-com ewentualnie klona który sie zwiesi po pewnym czasie
  • #3 19 Feb 2010 09:07
    fil2006
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    Oprogramowanie masz bo jest za free :-}

Dodano po 2 [minuty]:

http://www.op-com.pl/download.htm
    znajdz sobie jeszcze interfejs za free:-}
  • #4 19 Feb 2010 09:12
    kamil II
    Level 18  
    Helpful post? (+1)
    fil2006 wrote:
    Oprogramowanie masz bo jest za free :-}

Dodano po 2 [minuty]:

http://www.op-com.pl/download.htm
    znajdz sobie jeszcze interfejs za free:-}

DOBRE ! :D
    jak znjdziesz to ja też wezme ze dwa. 8)
  • #5 19 Feb 2010 10:35
    marcin w
    Level 22  
    Topic author Helpful post? (0)
    kamil II wrote:
    TECH 2 nie jest to badziewny interfejs tylko profesjonalne urządzenie jakbys je miał to na cholere Ci op-com najlepsze rozwiazanie kupic orginał op-com ewentualnie klona który sie zwiesi po pewnym czasie

Rozumiem że nie warto inwestować w OP-COM, ponieważ TECH 2 ma takie same możliwości a cena jest znacznie niższa ??

Dlaczego chcę kupić taki interfejs ? Dlatego że niedawno zaświeciła mi się kontrolka elektroniki silnika, nie wiedzałem co jest więc pojechałem na stację diagnostyczną. Po sczytaniu kodu błędu okazało się że błąd pochodzi z zaworu EGR. Diagnoza przeprowadona była oprogramowaniem OP-COM.

I za samą diagnozę zapłaciłem 100 zł. A cena interfejsu TECH2 to 160 zł. Dwie wizyty na stacji i koszt inwestycji się zwraca, a do tego nie tylko swój samochód można zdiagnozować. Tylko czy tym interfejsem można wszystko zdiagnozować ??
  • #6 19 Feb 2010 10:47
    1078231
    Removed  
    Helpful post? (0)
    Panowie, porównywanie Opcoma do Techa2 to tak jakbyście porównywali motolotnię do F22.
  • #7 19 Feb 2010 11:22
    marcin w
    Level 22  
    W takim razie mając oprogramowanie OP-COM mogę połaczyć się z komputerem samochodowym przez interfejs TECH2 ?

Troszkę szukałem ale nigdzie nie mogę znaleść samego interfejsu OP-COM-USB. Za to jest mnóstwo dostępnych interfejsów TECH2.

Czy TECH 2 i OP-COM to dwa różne interfejsy?
  • #8 19 Feb 2010 11:25
    bartek_j
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    tech2 i tech2 na pc to 2 różne rzeczy
    roznica mniejwięcej jak między gospodarką a gospodarką socjalistyczną.
  • #9 19 Feb 2010 11:31
    autoas
    Level 41  
    Helpful post? (0)
    marcin w wrote:
    ]za samą diagnozę zapłaciłem 100 zł. A cena interfejsu TECH2 to 160 zł.

Czy już w końcu wszyscy zrozumieli o jakiego TECHA2 chodzi...no!
  • #10 19 Feb 2010 11:48
    Removed
    Helpful post? (0)
    Za tego "TECH 2"z alledrogo to komuś się w mordkę należy, szkoda że nikt tego nie ściga póki co.
  • #11 19 Feb 2010 13:11
    carrot
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    Tech2 kosztuje 160zł, dwa zera gdzieś zgubiłeś :)
    Link
  • #12 19 Feb 2010 14:35
    autoas
    Level 41  
    Helpful post? (0)
    Każdy teraz ma VAGa, TECHa,, ELMa, MAXa, CARSOFTa itp itd tylko potem kłopot w zakładzie bo każdy kto przyjeżdża się wymądrza
    Zdarzyło mi się, że po mojej robocie jeszcze sami "ulepszali" i z pyskiem że popsułem auto.... ech...
    Ale się ogólnie cieszę
    A i jest co czytać
  • #13 19 Feb 2010 14:42
    carrot
    Moderator Samochody
    Helpful post? (-2)
    Na szczęście ci wszyscy fejsikarze i tak w końcu przyjadą do nas i zostawią parę złotych, a jak któryś się będzie za bardzo wymądrzał, to usłyszy stosowną cenę usługi
  • #14 19 Feb 2010 15:01
    trans-serwis
    Level 39  
    Helpful post? (-2)
    No to trzeba gonić to towarzystwo fejsiarzy-fajansiarzy. Nawet tutaj na elektrodzie.
  • #15 19 Feb 2010 15:13
    marcin w
    Level 22  
    Może troszkę namieszałem w swoich postach. Więc powiem tak, mam oprogramowanie OP-COM, brakuje mi jednak interfejsu, jaki interfejs mam kupić aby skorzystać z programu OP-COM ?

Znalazłem takie urządzenie Link

W opisie jest Interfejs współpracuje z oprogramowaniem TECH2, OP-COM lub AB-COM. Oprogramowanie to jest kompatybilne z wieloma samochodami marki OPEL (rocznik 1997 do 2004) i nie obsługuje protokołu CAN.

Tylko czy przy pomocy tego interfejsu będę miał dostęp do wszystkich opcji i modułów które może obsłużyć OP-COM ?
  • #16 19 Feb 2010 15:37
    1078231
    Removed  
    Helpful post? (-3)
    Kupisz w Adako, legalny:
    http://www.op-com.pl/
    Nielegalnymi sprawami to się zajmować nie będziemy.
  Search 4 million + Products
Browse Products