| Author |
Message
|
dsinfo Poziom 10

Joined: 15 Jan 2006 Posts: 54 Location: Chotomów
|
#1
21 Feb 2010 20:05 Jacek Karpiński - nie żyje. |
|
|
|
W niedzielę, 21 lutego 2010 roku, we wrocławskim szpitalu zmarł, w wieku 83 lat - inżynier Jacek Karpiński. Żołnierz Szarych Szeregów w Batalionie Zośka, uczestnik Powstania Warszawskiego, odznaczony trzykrotnie Krzyżem Walecznych.
Był polskim elektronikiem i informatykiem, prekursorem nowatorskich rozwiązań w dziedzinie konstrukcji współczesnych komputerów. W 1957 roku skonstruował lampową maszynę AAH do opracowywania długoterminowych prognoz pogody. W 1959 roku skonstruował pierwszy na świecie tranzystorowy analizator równań różniczkowych AKAT-1. W 1960 roku, jako jedna z 6 osób, zwyciężył w konkursie młodych talentów technicznych organizowanym przez UNESCO. W nagrodę miał możliwość studiowania na Uniwersytecie Harvarda i Massachusetts Institute of Technology. Mimo możliwości pozostania w USA i pracy na tamtejszych uczelniach, wrócił do Polski, która niestety nie doceniła jego wiedzy i umiejętności. W latach 60-tych zeszłego wieku skonstruował drugi na świecie Perceptron, urządzenie wykorzystujące proste sieci neuronowe, do uczenia się. W 1965 roku skonstruował komputer KAR-65, pracujący na arytmetyce zmiennoprzecinkowej, używany do analizy zdjęć zderzeń cząstek elementarnych. KAR-65 powstał na zamówienie Instytutu Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Warszawskiego i był dwukrotnie wydajniejszy od ówczesnych komputerów serii Odra, będąc jednocześnie urządzeniem 30 razy tańszym. W latach 1970-1973 opracował i uruchomił polski minikomputer K-202, pracujący z szybkością 1 miliona operacji na sekundę i wyprzedzający znacznie podobne urządzenia zagraniczne a także powstałe dopiero kilka lat później komputery klasy PC. W latach 80-tych, po 7 latach przymusowej banicji zawodowej spędzonej na hodowli świń pod Olsztynem, wyemigrował do Szwajcarii gdzie pracował w firmie Nagra stworzonej przez innego inżyniera polskiego pochodzenia, Stefana Kudelskiego. Po powrocie do Polski, w 1990 roku, został doradcą Leszka Balcerowicza, do spraw informatyki. Usiłował też wdrożyć do produkcji swój kolejny wynalazek - penreadera - ręczny czytnik pisma odręcznego, wyprzedzającego podobne konstrukcje japońskie o ok. 1.5 roku. Niestety dzięki "pomocy" finansowej jednego z polskich banków stał się bankrutem, tracąc nawet własny dom. Będąc już w podeszłym wieku musiał dorabiać do emerytury tworząc strony internetowe.
Dwudziestego pierwszego lutego 2010 skończyła się smutna historia polskiego PATRIOTY, INŻYNIERA i WYNALAZCY, którego za wszystko co dokonał nie było nawet stać na profesjonalną rehabilitację wymaganą ze względu na postępujący zanik mięśni. :(
Cześć jego pamięci !
|
|
| Back to top |
|
 |
tascom Poziom 10

Joined: 20 Mar 2007 Posts: 57 Location: Dębica
|
#2
21 Feb 2010 22:59 Re: Jacek Karpiński - nie żyje. |
|
|
|
Szkoda jedynie, że jego osiągnięncia w dziedzinie elektroniki oraz informatyki nie zostały docenione. Być może to Polska byłaby obecnie potentatem informatycznym.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1024941-0.html Tutaj jest cały artykuł na jego temat.
|
|
| Back to top |
|
 |
Krzysiek16 Poziom 19

Joined: 25 Jan 2006 Posts: 690 Location: Tarnowiec k.Tarnowa
|
#3
21 Feb 2010 23:38 Re: Jacek Karpiński - nie żyje. |
|
|
|
Wstyd, że o takich ludziach nie uczą w szkole. Mam kolegę, maniaka komputerów. Nie ma pojęcia, kto to Jacek Karpiński. Aż diabli biorą (i pewnie nie tylko mnie), że nikt takich ludzi nie potrafi docenić.
|
|
| Back to top |
|
 |
henryxxl Poziom 20

Joined: 24 Jan 2009 Posts: 929 Location: Biała Podlaska/Dobryń Duży
|
#4
22 Feb 2010 00:08 Re: Jacek Karpiński - nie żyje. |
|
|
|
Wielka szkoda taki człowiek mógł zmienić Polskę lecz mu nie pozwolono.
|
|
| Back to top |
|
 |
submariner Poziom 22

Joined: 18 Oct 2005 Posts: 2103 Location: warszawa
|
#5
22 Feb 2010 00:33 Re: Jacek Karpiński - nie żyje. |
|
|
|
Wyrazy wspolczucia, niestety Polska to bardzo fatalny kraj dla ludzi , ktorzy cos tworza , za duzo do powiedzenia maja wszelkie cwaniackie typy , jednym slowem policyjny i bandycki kraj.
|
|
| Back to top |
|
 |
XsaperX Poziom 15

Joined: 26 Nov 2007 Posts: 206 Location: Olsztyn
|
#6
22 Feb 2010 02:56 Re: Jacek Karpiński - nie żyje. |
|
|
|
Uczę się w technikum elektronicznym i nikt nie wspomniał jeszcze na żadnej lekcji o nim :( Większość nauczycieli przedmiotów technicznych nie wie kto to jest :O. Aż wstyd. Dla mnie jest masterem i wzorem. Szkoda, że Polska przypomniała sobie o nim dopiero po śmierci...
|
|
| Back to top |
|
 |
Paweł Es. Poziom 25

Joined: 14 Sep 2004 Posts: 7100 Location: Warszawa
|
#7
22 Feb 2010 02:58 Re: Jacek Karpiński - nie żyje. |
|
|
|
A potem się dziwią, że masa ludzi woli kochać Polskę z oddali, czytaj z bezpiecznej odległości, do tego budując dobrobyt innych nacji zamiast własnej. :(
|
|
| Back to top |
|
 |
mobor Poziom 18

Joined: 31 Oct 2006 Posts: 556 Location: poznan
|
#8
22 Feb 2010 07:17 Re: Jacek Karpiński - nie żyje. |
|
|
|
Kochani- to w jakiej Polsce żyjemy- zawdzieczamy wyłącznie sobie wybierając tych a nie innych ludzi do parlamenu czy do samorzadu
Wylewanie krokodylich łez nad losem jednego czy drugiego cżłowieka jest w tym momencie nie na miejscu gdyż taki los nie zgotowało mu Panstwo ale...wyborcy
Ze przypomnę losy Pan Kluski któego Panstwo pusciło z torbami a winni tego urzędnicy cały czas mają sie z pyszna
Warto też dodać ze nie było czegos takiego jak "Plan Balcerowicza" tylko był plan Joefrey'a Sachs'a do którego ten ostatni przekonywał /przy wódce/ Jacka Kuronia, Michnika i innych "bohaterów" którzy nadawali sie tak do gospodarki jak niejaki Klich /psychiatra z wykształcenia/ do kierowania Polską armią
Efekty wszyscy widzimy
Dosć powiedzieć że po 3 rozbiorach i 1 wojnie swiatowej w ciągu 20 lat Polska była w stanie zbudować siec dróg, wybudowano Gdynię /miasto-port/ uniezalezniajac się od Gdanska....A dziś ? Przez ostatnie 20 lat tylko sprzedajemy /a raczej pozwalamy się okradać róznym cwaniakom i hochsztaplerom którzy tylko z nzawy mienią się politykami. W Stanach mieliby dawno zafundowane "wczasy" a'la Maddolf/
|
|
| Back to top |
|
 |
kaerb Poziom 12

Joined: 29 Sep 2006 Posts: 99 Location: Warszawa
|
#9
22 Feb 2010 07:49 Re: Jacek Karpiński - nie żyje. |
|
|
|
Prawda, niestety teraz u nas jest taki dziwny klimat, że wybitną jednostkę trzeba zrównać do poziomu ogółu...
|
|
| Back to top |
|
 |
SQ2HCE Poziom 8

Joined: 26 Jan 2004 Posts: 27 Location: Bydgoszcz
|
#10
22 Feb 2010 09:43 Re: Jacek Karpiński - nie żyje. |
|
|
|
Prawda, Kolega Mobor ma racje. Nie wszystko stracone, gdy mamy no to nasze polskie piekiełko jakiś wpływ - mały bo mały , to nie zapominajmy o takich ludziach jak Pan Karpiński.
O Karpińskim słyszałem już jakieś 20 lat temu, ale też od znajomych. Nie jest to niestety wiedza szkolna.
Pamiętajcie szystko w waszych rękach.
|
|
| Back to top |
|
 |
Google

|
#
22 Feb 2010 09:43 |
|
|
|
|
|
| Back to top |
|
 |
Logi Poziom 16

Joined: 04 Jun 2007 Posts: 332
|
#11
22 Feb 2010 09:45 Re: Jacek Karpiński - nie żyje. |
|
|
|
Poświęćmy może ten wątek Karpińskiemu bo wydaje mi się że w pełni na to zasłużył. Pomijając polityczne aspekty jego życia to od strony technicznej był kimś niepowtarzalnym. Jak dziś, z perspektywy czasu czyta o rzeczach nad którymi pracował to łatwiej nam docenić jego geniusz. Faktem jest że bardzo przykro jest gdy się wie ile z tego zostało zmarnowane przez innych ludzi. Mimo wszystko warto pamiętać o takim człowieku. Chylę przed nim czoła.
|
|
| Back to top |
|
 |
andrzej lukaszewicz Poziom 21

Joined: 14 May 2008 Posts: 1351 Location: Mszczonów
|
#12
22 Feb 2010 10:19 Re: Jacek Karpiński - nie żyje. |
|
|
|
W Polsce każdy wybitny indywidualista, czy geniusz bedzie poniżany i wyśmiewany tylko dlatego ze swoja postawą pokazuje jak marni , nikczemni i prymitywni sa jego przeciwnicy i TO jest właśnie odczuwane przez NICH jako największe zagrożenie- nie jego wiedza i potencjał, tylko obnażenie ICH prawdziwej nicości.
Niestety w naszej historii (techniki) jest wielu takich ludzi, o których nic się nawet nie wspomina.
Podobna postacią , choć docenioną jest Karol Wojtyła, którego beatyfikacja ( osobiście uważam że nikomu nie jest potrzebna- poza propaganda, bo jaki był wszyscy wiemy) bedzie przeciągana przez Watykan, bo postać ta obnaża nikczemność i zakłamanie większości papieży ( z kilkoma wyjątkami), którzy to powinni od zawsze robić to co robił Wojtyła, a nie zamykać sie w złotej skorupie Watykanu zdala od "blebsu i tłuszczy".
|
|
| Back to top |
|
 |
Paweł Es. Poziom 25

Joined: 14 Sep 2004 Posts: 7100 Location: Warszawa
|
#13
22 Feb 2010 12:28 Re: Jacek Karpiński - nie żyje. |
|
|
|
Jesteśmy dziwnym Narodem pamiętamy o gwiazdkach jednego sezonu dukających coś tam w telenowelach a nie pamiętamy (gorzej, często nawet ich niszczymy), o ludziach, którzy tworzą to co obecnie jest wyznacznikiem nowoczesności, na czym bazuje większość obecnych dziedzin życia.
Ilu z przeciętnych Polaków kojarzy takie nazwiska jak:
Jan Czochralski, polski chemik i metalurg, autor metody produkcji monokryształów metali i krzemu (na tym ostatnim odkryciu z 1916 roku opiera się cała obecna mikroelektronika).
Stefan Bryła inżynier budowlany, twórca mostów i konstrukcji stalowych autor pierwszych na świecie przepisów spawania konstrukcji stalowych.
Stefan Drzewiecki, inżynier wynalazca, pionier lotnictwa i żeglugi podwodnej. Konstruktor pierwszej serii 50 okrętów podwodnych o napędzie mięśniowym (1881), pierwszego okrętu podwodnego z napędem elektrycznym(1884), autor ogólnej teorii napędów śrubowych i śmigłowych (1920).
Mieczysław Bekker, absolwent Politechniki Warszawskiej, naukowiec i wynalazca, szef zespołu konstrukcyjnego, który opracował Lunar Roving Vehicle (znany też jako Lunar Rover), pojazd do eksploracji powierzchni Księżyca.
Janusz Groszkowski - absolwent Politechniki Warszawskiej i jednocześnie najmłodszy jej profesor. Autor prac z dziedziny wytwarzania i stabilizacji drgań elektrycznych, technologii wysokiej próżni i konstrukcji lamp elektronowych. Twórca tzw. metody harmonicznych Groszkowskiego, używanej do analizy drgań elektrycznych w obwodach nieliniowych. Rozszyfrował system sterowania rakiet V1 i V2, których to części przechwyciło AK.
Tadeusz Heftman - ojciec polskiego krótkofalarstwa, konstruktor radiostacji dla polskiego wywiadu.
Józef Hofman - pianista i wynalazca, posiadacz 70 różnych patentów, w tym na: pneumatyczne resory do samochodów i samolotów, wycieraczki samochodowe, urządzenie do pomiaru siły nacisku pianisty na klawisze fortepianu.
Jan Łukasiewicz - logik, matematyk, filozof. Twórca znanej w informatyce metody beznawiasowego zapisu operacji matematycznych znanej jako Odwrotna Notacja Polska ( Reverse Polish Notation), używanej np. w języku Forth, w Postscripcie, w kalkulatorach firmy Hewlett-Packard.
Ignacy Łukasiewicz - wynalazca lampy naftowej, twórca przemysłu naftowego (jako pierwszy na świecie wykorzystał na skalę przemysłową korzyści niesione przez ropę naftową).
Tadeusz Sendzimir - absolwent Politechniki Lwowskiej, autor metody galwanizacji blach stalowych na skalę przemysłową i metod walcowania na zimno cienkich blach stalowych.
Kazimierz Żegleń i Jan Szczepanik - wynalazcy kamizelki kuloodpornej.
Mieczysław Wolfke - polski fizyk, prekursor telewizji i holografii. Odkrywca (wraz z Willemem Keesomem) Helu-2. W 1920 roku, 28 lat przed Denisem Gaborem, odkrył podstawy holografii (o czym wspomniał Gabor odbierając w 1971 Nagrodę Nobla).
Aleksander Ostrzeniewski - polski inżynier kolejowy i wynalazca. Już w 1881 roku pracował nad opracowaniem siłowni wykorzystującej pływy morskie.
Izrael Abraham Staffel - polski zegarmistrz i mechanik, wynalazca anemometru i konstruktor mechanicznego arytmometru wykonującego 4 podstawowe działania oraz podnoszenie do potęgi i obliczanie pierwiatka kwadratowego.
Henryk Machalski - konstruktor węglowego mikrofonu proszkowego.
Sylwester Porowski - profesor fizyki, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, szef zespołu, który opracował i zaprezentował (2001) pierwszy niebieski laser skonstruowany z wykorzystaniem monokryształów azotku galu.
Marian Rejewski - polski matematyk wsławiony złamaniem (wraz z Henrykiem Zygalskim i Jerzym Różyckim) niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma
a także na kilka lat przed śmiercią złamał szyfr tajnej korespondencji pomiędzy Józefem Piłsudskim, a jego towarzyszami partyjnymi z PPS prowadzonej w 1904 roku.
i wielu innych, którzy położyli podwaliny pod wiele dziedzin nauki i techniki światowej, a którzy praktycznie nie istnieją w świadomości społeczeństwa zaabsorbowanego radami pani Goździkowej i licznymi problemami bohaterów nie mniej licznych seriali telewizyjnych. :( :( :(
|
|
| Back to top |
|
 |
MinisterQ Poziom 16

Joined: 05 Jun 2004 Posts: 311 Location: Dąbrowa Górnicza
|
#14
22 Feb 2010 14:00 Re: Jacek Karpiński - nie żyje. |
|
|
|
| mobor wrote: |
| Kochani- to w jakiej Polsce żyjemy- zawdzieczamy wyłącznie sobie wybierając tych a nie innych ludzi do parlamenu czy do samorzadu |
Dobry żart. Żyjesz w iluzji tzw. "demokracji".
Podsuwają Ci swoich "kandydatów", kolesi kolesiów, występujących oficjalnie w różnych partiach, a za kuluarami poklepujących się wzajemnie po ramieniu, którzy w trakcie tzw. "kampanii wyborczej" są w stanie powiedzieć absolutnie wszystko, byle by tylko zostać wybranym. A po wyborach wszystko jest dokładnie tak, jak było wcześniej, pomimo całej "roszady". Nagle okazuje się że większość haseł wyborczych pozostaje hasłami, niespełnionymi obietnicami. W trakcie rządów nagle zostają przyjęte ustawy, które oryginalnie bardziej pasowały by do pokonanych oponentów politycznych frakcji aktualnie rządzącej, a Ty jedyne co możesz na to poradzić, to napisać parę gorzkich słów na jakimś forum, bądź pozłorzeczyć sobie pod nosem. I żyć dalej w iluzji "demokracji", i tego że w ogóle masz na cokolwiek jakikolwiek wpływ.
A co do Karpińskiego - za jego czasów nie było nawet takiego iluzorycznego wyboru. Ten człowiek jest ofiarą tzw. "byłego" systemu, ale wcale nie jest powiedziane że w obecnym było by mu lepiej - vide historia z bankiem który go puścił prawie z torbami.
|
|
| Back to top |
|
 |
zawan5 Poziom 6

Joined: 15 Sep 2009 Posts: 17
|
#15
22 Feb 2010 16:10 Re: Jacek Karpiński - nie żyje. |
|
|
|
Paweł Es To właśnie dzięki takim ludziom jakich wymieniłeś USA jest dziś potęgą bo tam umieli docenić ludzi o wielkich umysłach a wystarczyło tam wysłać naszych polityków to by do tej pory w USA indianie biegali z toporkami.
|
|
| Back to top |
|
 |
MinisterQ Poziom 16

Joined: 05 Jun 2004 Posts: 311 Location: Dąbrowa Górnicza
|
#16
22 Feb 2010 16:15 Re: Jacek Karpiński - nie żyje. |
|
|
|
| zawan5 wrote: |
| Paweł Es To właśnie dzięki takim ludziom jakich wymieniłeś USA jest dziś potęgą bo tam umieli docenić ludzi o wielkich umysłach a wystarczyło tam wysłać naszych polityków to by do tej pory w USA indianie biegali z toporkami. |
No, mają potężne długi. ;)
|
|
| Back to top |
|
 |
lukas1121 Poziom 16

Joined: 16 Jan 2010 Posts: 333
|
#17
22 Feb 2010 17:00 Re: Jacek Karpiński - nie żyje. |
|
|
|
Mamy kolejne potwierdzenie, wszystkim znanego poglądu, że polskie państwo nie sprzyja wynalazcom i geniuszom. Czemu ? Bo kasy szkoda na start.
|
|
| Back to top |
|
 |
zawan5 Poziom 6

Joined: 15 Sep 2009 Posts: 17
|
#18
22 Feb 2010 18:21 Re: Jacek Karpiński - nie żyje. |
|
|
|
| MinisterQ wrote: |
No, mają potężne długi. ;) |
Za jakiś czas znowu kogoś napadną w ramach niesienia demokracji i zaczną eksploatować np. złoża ropy, potem zmuszą nowy rząd do podpisania korzystnych dla siebie kontraktów i wyjdą z długów.
Jedno jest pewne ich potęga jest zasługą między innymi takich ludzi jak wymienił kolega Paweł Es, ludzi, którzy prześladowani za swój geniusz uciekli do Stanów i tam realizowali swoje wynalazki.
|
|
| Back to top |
|
 |
Google

|
#
22 Feb 2010 18:21 |
|
|
|
|
|
| Back to top |
|
 |
MasterMatan Poziom 18

Joined: 12 Oct 2008 Posts: 579
|
#19
22 Feb 2010 20:23 Re: Jacek Karpiński - nie żyje. |
|
|
|
A ja mam nadzieje że w końcu większa część świata dowie się co Jacek Karpiński zrobił dla rozwoju informatyki. Trzeba propagować tę informacje np na Wikipedii, niestety o nim i jego pracy jest mało napisane...
|
|
| Back to top |
|
 |
wzagra Poziom 21

Joined: 25 Sep 2003 Posts: 1374 Location: Świdnik
|
|
| Back to top |
|
 |
saba1970 Poziom 15

Joined: 30 Aug 2005 Posts: 250 Location: LUBLIN
|
#21
22 Feb 2010 21:23 Re: Jacek Karpiński - nie żyje. |
|
|
|
Wspaniały wybitny polski uczony geniusz informatyki bardzo bardzo uczciwy człowiek zniszczony przez polskich urzędników
Cześć jego pamięci - ze łzami w oczach po prostu brak słów
|
|
| Back to top |
|
 |
Faces Poziom 23

Joined: 22 Aug 2004 Posts: 3028 Location: Kędzierzyn-Koźle
|
#22
22 Feb 2010 23:12 Re: Jacek Karpiński - nie żyje. |
|
|
|
:arrow: Paweł Es. Chciałbym wspomnieć o jeszcze jednym naukowcu, nie polityku. Jako chemik z wykształcenia to pamiętam o Ignacym Mościckim.
|
|
| Back to top |
|
 |
aurbaniak Poziom 1

Joined: 23 Feb 2010 Posts: 1 Location: Poznań
|
#23
23 Feb 2010 11:02 Re: Jacek Karpiński - nie żyje. |
|
|
|
Rzeczywiście informacja o inz. Jacku Karpińskim jest smutna. Ale w powodzi niepamięci o tej wspaniałej Postaci chciałbym powiedzieć, że nie wszyscy o nim zapomnieli.
W ubiegłym roku z okazji wystawy "zabytków" elektroniki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gnieźnie prezentowaliśmy chyba jeden z niewielu egzemplarzy komputera K-202 (dzięki uprzejmości Pana Ryszarda Zenkera - posiadacza tego egzemplarza). Była przy okazji prelekcja na temat organizacji i zalet (na owe czasy!!) tego rozwiązania i również sporo informacji na temat Twórcy - inż. Jacka KARPIŃSKIEGO.
PWSZ w Gnieźnie prowadzi inżynierski kierunek: INFORMATYKA i staramy się nie zapominać o wybitnych postaciach Polaków, którzy mieli swój wkład w rozwój informatyki.
prof. Andrzej URBANIAK, prorektor ds. studiów PWSZ w Gnieźnie
|
|
| Back to top |
|
 |
dzg4 Poziom 17

Joined: 09 Nov 2005 Posts: 435 Location: stołeczne
|
#24
23 Feb 2010 11:46 Re: Jacek Karpiński - nie żyje. |
|
|
|
Wstyd i hańba i nie napiszę co jeszcze dla rządzących za ich czyny i ich decyzje w stosunku do tego Wielkiego Człowieka i Patrijoty. ŚP Pan Jacek Karpiński jak i wielu wynalazców musieli i muszą być cicho bo to jest na rękę nie rentownym molochom "zarządzanym" przez osoby zmieniające sie tylko na stołkach rządowych.
|
|
| Back to top |
|
 |
Paweł Es. Poziom 25

Joined: 14 Sep 2004 Posts: 7100 Location: Warszawa
|
|
| Back to top |
|
 |
Google

|
#
23 Feb 2010 12:19 |
|
|
|
|
|
| Back to top |
|
 |
Christophorus Poziom 21

Joined: 13 Dec 2003 Posts: 1431 Location: Lubcza
|
#26
23 Feb 2010 20:30 Re: Jacek Karpiński - nie żyje. |
|
|
|
Według mnie Pan Jacek Karpiński był geniuszem takim jak Nicola Tesla, który swoimi wynalazkami wyprzedził epokę w której dane mu było żyć.
|
|
| Back to top |
|
 |
szulat Poziom 16

Joined: 23 Oct 2009 Posts: 341
|
#27
23 Feb 2010 21:13 Re: Jacek Karpiński - nie żyje. |
|
|
|
głupia sprawa że właśnie patriotyzm okazał się jego gwoździem do trumny.
paradoksalnie, wychodzi na to, że gdyby był "egoistą" i pojechał na Zachód rozwijać swoje projekty to mielibyśmy słynnego na cały świat rodaka i wielki plus dla renomy Polski. natomiast zachowanie honorowe w tych niehonorowych czasach okazało się najgorszym wyjściem :(
|
|
| Back to top |
|
 |
sundayman Poziom 18

Joined: 10 Oct 2003 Posts: 493 Location: Lodz
|
#28
23 Feb 2010 21:18 Re: Jacek Karpiński - nie żyje. |
|
|
|
Pozostaje mu tylko życzyć, żeby następnym razem urodził się w miejscu bardziej sprzyjającym tak twórczym jednostkom... Bo strata jego talentu to nie tylko strata Polski ale całego świata jak sądzę...
|
|
| Back to top |
|
 |
Janusz Poziom 21

Joined: 10 Mar 2002 Posts: 1118
|
#29
24 Feb 2010 00:30 Re: Jacek Karpiński - nie żyje. |
|
|
|
Pozostaje żal,smutek i złość. W takich chwilach refleksji wstydzę się,że jestem synem tej Ziemi, której na imię Polska.
Nie wolno nam zapomnieć o takim człowieku...
Żałuję,że nawet na tym portalu nie potrafimy znaleźć w tych smutnych dniach dla niego stosownego miejsca.
Na głównej stronie nie brakuje durnych reklam, a tymczasem każdy kto wchodzi na nasz portal powinien mieć przed oczami przede wszystkim jego postać i kilka niebanalnych słów ku czci Jego pamięci.
Takie jest moje zdanie i jest mi przykro, że tak się nie stało.
Czasu nie cofniemy,historii nie naprawimy,naszego kraju za naszego życia również nie zmienimy...
Możemy jednak zachować pamięć o takich ludziach dla siebie i potomnych...
Myślę, że obszerny wpis na "Wikipedii" to o wiele za mało.
Przecież moglibyśmy zebrać wszelkie dostępne informacje i stworzyć piękną stronę internetową poświęconą wyłącznie inż.Karpińskiemu.
Niech pozostanie w naszych sercach i myślach na zawsze.
Zabrzmiało patetycznie, ale ... czy nie warto?
Jesteśmy wszyscy mu to winni, tak uważam...
|
|
| Back to top |
|
 |
sundayman Poziom 18

Joined: 10 Oct 2003 Posts: 493 Location: Lodz
|
#30
24 Feb 2010 00:56 Re: Jacek Karpiński - nie żyje. |
|
|
|
Pewnie że warto. Ale może w takim razie strona poświęcona nie tylko Karpińskiemu ale i innym "wielkim zapomnianym" nauki i techniki - wtedy to będzie miało też szerszą wartość edukacyjną.
|
|
| Back to top |
|
 |