Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Przedłużenie umowy o neostradę.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólnie -> Przedłużenie umowy o neostradę.
Autor
Wiadomość
kosmydel
Poziom 3
Poziom 3

Post#1 Post autora tematu 21 Lut 2010 22:35   

Przedłużenie umowy o neostradę.

witam
miesiąc temu zadzwonił do mnie konsultant z tp w celu przedłużenia umowy o neostradę, telefonicznie złożyłem zamówienie na opcję 2Mbit i okres 1 roku. Przyjechał kurier, umowa została podpisana. Po miesiącu zorientowałem się, że jest na 2 lata... Zadzwoniłem, więc na infolinię i przedstawiłem cała sytuację. Tam konsultantka niemal krzycząc na mnie próbowała mi wmówić, że nie ma możliwości zmiany umowy na rok, oraz to że nie mogę złożyć skargi na tą osobę która wysłała umowę. Gdy powiedziałem, że przecież mają nagrania rozmów i umowa jest niezgodna z zamówieniem, kazała wysłać pismo do centrali. Druga kwestia, gdy składałem zamówienie spytałem się czy będę płacił coś za liveboxa, dostałem odpowiedź że nie(faktycznie opłata 10zł). Konsultantka powiedziała, że livebox jest ich własnością i nie ma możliwości żeby przeszedł na własność abonenta. Czyli zostałem celowo wprowadzony w błąd.

Wiem, że sam sobie jestem winny, nie sprawdzeniem okresu umowy, liczyłem na uczciwość ze strony tp, ale czy jest szansa na wyprostowanie tej sytuacji? Jak za to sie zabrać, może UOKiK?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Lut 2010 22:35   

Powrót do góry

39006
Gość

Post#2 22 Lut 2010 07:44   

Re: przedłużenie umowy o neostradę :/

Jak się coś podpisuje, to trzeba to najpierw dokładnie przeczytać, pretensje możesz mieć tylko do siebie.
W umowie jest napisane jakie są warunki jej wypowiedzenia.
Powrót do góry

MORT
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Warszawa

Post#3 22 Lut 2010 10:13   

Wkopałeś się na własne życzenie. Dałeś się zrobić jak małe dziecko. Po pierwsze jak mówił mój przedmówca czyta sie to co się podpisuje. Po drugi nawet dziecko wie że za livboxa zawsze sie płaci 10PLN. Po trzecie z całej sytuacji ratuję Cię pismo z reklamacją do tpsa z prośbą o przedstawienie treści nagranej rozmowy. Na twoją korzyść działa to że nie przedstawią CI tej treści bo jej nie ma. Najgorsze jest to że jakakolwiek "walka" z tpsa będzie trwała i trwała. Trzeba pisać i pisać i pisać a jak nie pomoże to zebrać to wszystko co się napisało do tpsa i napisać do UKE.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Lut 2010 10:13   

Powrót do góry

kosmydel
Poziom 3
Poziom 3

Post#4 Post autora tematu 22 Lut 2010 13:56   

Tyle to i ja wiem... co do liveboxa zadałem konsultantowi takie pytanie ponieważ myślałem że po jakimś czasie przechodzi on na moją własność...a za odpowiedzi typu sam sobie jesteś winien dziękuje...

czy w neostradzie po jakimś czasie jest możliwość zmiany abonamentu na wyższy z nowej promocji?

przedłużając umowę powinienem dostać nawigacje gps, przynajmniej tak pisze na stronie, czy w ostateczności gdy już zostanę przy tej umowie mam szanse aby ją dostać na pocieszenie?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Lut 2010 13:56   

Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#5 22 Lut 2010 14:31   

Z praktyki PH w Telepunkcie.
Przez Błękitną linię nie załatwiajcie żadnych neostrad, telefonów i telewizji. Jak nie pogadasz face to face z żywym człowiekiem w Telepunkcie czy salonie Orange nic nie załatwisz. A jak się uda coś załatwić to jak na załączonym obrazku, miało być 12 miesięcy jest 24.
Inny przykład. Znajomy przez telefon chciał zamówić opcję neostrada tp 1mb bez telefonu, nie miał go wcześniej. Fizyczne gniazdko miał bo kiedyś w jego miejscowości budowano nową linię i prowadzono druty do każdego mieszkańca. Uruchomienie neostrady tzn. od czasu podpisania umowy przy kurierze do otworzenia się np google w przeglądarce trwało to około 9 miesięcy, bo przyszedł do mnie jak jeszcze w TP pracowałem i miał neo zrobioną w 4 godziny.
Nie bać się i iść do Telepunktu doradcy pomogą.

Ja obecnie mam neo 2mb + telewizja Pakiet podstawowy - nie mam telefonu - płacę za zawieszenie 22 PLN/miesiąc a nie 36,60 za utrzymanie łącza w sumie mój rachunek to 111 PLN. Mało tego - za przedłużenie umowy na 24 miesiące dostałem nawigację i pendriva 4gb
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Lut 2010 14:31   

Powrót do góry

andk1eltd
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: pieścirogi

Post#6 22 Lut 2010 16:03   

kosmydel napisał:
witam
miesiąc temu zadzwonił do mnie konsultant z tp w celu przedłużenia umowy o neostradę, telefonicznie złożyłem zamówienie na opcję 2Mbit i okres 1 roku. Przyjechał kurier, umowa została podpisana. Po miesiącu zorientowałem się, że jest na 2 lata... Zadzwoniłem, więc na infolinię i przedstawiłem cała sytuację. Tam konsultantka niemal krzycząc na mnie próbowała mi wmówić, że nie ma możliwości zmiany umowy na rok, oraz to że nie mogę złożyć skargi na tą osobę która wysłała umowę. Gdy powiedziałem, że przecież mają nagrania rozmów i umowa jest niezgodna z zamówieniem, kazała wysłać pismo do centrali. Druga kwestia, gdy składałem zamówienie spytałem się czy będę płacił coś za liveboxa, dostałem odpowiedź że nie(faktycznie opłata 10zł). Konsultantka powiedziała, że livebox jest ich własnością i nie ma możliwości żeby przeszedł na własność abonenta. Czyli zostałem celowo wprowadzony w błąd.

Wiem, że sam sobie jestem winny, nie sprawdzeniem okresu umowy, liczyłem na uczciwość ze strony tp, ale czy jest szansa na wyprostowanie tej sytuacji? Jak za to sie zabrać, może UOKiK?

Wszystko ma jakieś granice. Polskie prawo - może i ułomne - ale nie takie ostatnie, chroni konsumenta przed różnymi nadużyciami ze strony firm. Jeżeli to ty podpisywałeś umowę, to znaczy jesteś pełnoletni i powinieneś wiedzieć, że masz ustawowe 10 dni na czytanie takiej umowy ze zrozumieniem:D i ewentualną rezygnację bez ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji z tego tytułu. Teraz wydaje mi się, że szukasz winnego jakby nie w tym kierunku. Reklamować możesz wykonanie usługi niezgodne z umową - a wydaje mi się, że masz to co podpisałeś:D. Teraz - o ile ten aneks nie wszedł w życie - trzeba zasuwać do salonu, może uda się jakoś to anulować. A jeżeli uważasz, że zostałeś oszukany to od tego jest sąd i policja. Wylicz swoje straty i jeżeli słuszne , to znajdą tego kto zapłaci. Takie czasy, trzeba umieć liczyć - nawet na czyjąś uczciwość:D
Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#7 23 Lut 2010 03:11   

Re: Przedłużenie umowy o neostradę.

Przekląć by się chciało. Dziś a właściwie już wczoraj.

Znajomej kończyła się umowa na Neo w opcji 512 tak na pod koniec stycznia, więc tłumaczyłem co i jak ma zrobić.
Czyli:
- weź dowód osobisty + umowę na neo ewentualnie ostatni rachunek;
- idź do telepunktu i zrób aneks w ten sposób, że: rezygnujesz z opcji Neo 512 na rzecz opcji Neo1024+tv.

Poczekaj na pierwszy rachunek na którym powinno być:
19PLN + Vat za tuner do telewizji;
10PLN + Vat za modem Livebox
59,99PLN + Vat - abonament promocyjny za neo w opcji 1024
50PLN za pakiet Tp60 - najniższy możliwy pakiet na telefon
w sumie rachunek powinien być około 150 zł.

A tu przyszło ponad 200Pln bo policzony został abonament 40PLN+Vat za telewizję w pakiecie M co jest nie dopuszczalne bo pakiet ten można zamówić po 30 dniach od uruchomienia pakietu podstawowego, który de-facto jet w abonamencie za internet.

Pytam jak było zamawiane - bo oczywiście wszystko moja wina, źle wytłumaczyłem czy cuś.

Zamawiane na Błękitnej Linii, umowę i sprzęt przywiózł kurier. W związku z tym, że kurierom zwykle się spieszy osoba odbierająca umowę i sprzęt nie bardzo czytała to co podpisuje.

Co robić?
Wziąłem ten nieszczęsny rachunek, znajomą do samochodu i zawiozłem do salonu TP.
Całe zamówienie zostało odkręcone, skorygowane i rachunek ma już być "normalny".
Został złożony wniosek o zawieszenie telefonu na okres 12 miesięcy (więcej się nie da od razu - po roku można złożyć na kolejne 12 miesięcy).

Po godzinie 19 pojawił się internet o prędkości 1mb, telewizja w pakiecie podstawowym.

Zadzwonił nawet przedstawiciel z BL i przeprosił za zaistniałą sytuację bo jednak to on popełnił błąd przy składaniu zamówienia.

Przedmówca mówi o 10 dniach na "czytanie umów ze zrozumieniem", zgadza się w prawie handlowym tak jest. Masz Szanowny Kliencie/Konsumencie 10 dni na odstąpienie od umowy.
W przypadku usług dostępu do sieci internet sprawa się nieco komplikuje. Dlaczego i o co chodzi?
W przypadku Neostrady 1024 i migracji na 2048 Telekomunikacja i Partnerzy Techniczni mają czas do 10 dni na uruchomienie usługi Neostrada w opcji 2048. Chodzi tu o fizyczne skrosowanie linii abonenta.
Opcja Neo2048 chodzi po łączu 6mb!!! 4mb jest tu przeznaczone na telewizję.
Po co? Bo przy tej opcji można korzystać w 100% z telewizji na życzenie.
I tak na dzień dzisiejszy maksymalna opcja Neo+TV to jest 2Mb. 6mb jest obecnie bez telewizji.

Okres kiedy można z usługi zrezygnować wydłuża się do okresu rozliczeniowego czyli 30 dni a w szczególnych przypadkach do 3 miesięcy.
Powrót do góry

Artur k.
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Warszawa

Post#8 23 Lut 2010 10:02   

kosmydel napisał:
...a za odpowiedzi typu sam sobie jesteś winien dziękuje...

Bardzo proszę, ale niestety taka jest prawda. Każdy rozsądny człowiek zanim cokolwiek podpisze to najpierw przeczyta. Jakby tam był wyrok śmierci, to też by Kolega podpisał? Nie chodzi tu o nieuczciwość TP, a o zwykła możliwość pomyłki z ich strony. Zresztą przy takiej liczbie abonentów pomyłki nie są niczym nienormalnym.
Może Kolega próbować załatwiać - może ktoś pójdzie na rękę, ale nie sądzę. W umowie nie ma żadnych haczyków, czarno na białym jest napisane co i jak - jeśli ktoś nie czytał to już jego problem. Ja takiego kogoś odesłałbym z kwitkiem i nadał etykietę "tego Pana nie obsługujemy".
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólnie -> Przedłużenie umowy o neostradę.
Strona 1 z 1