Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

[Netia] Router WiFi - Jaki wybrać ?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci Co Kupić -> [Netia] Router WiFi - Jaki wybrać ?
Autor
Wiadomość
cr33d
Poziom 3
Poziom 3

Post#1 Post autora tematu 22 Lut 2010 18:24   

[Netia] Router WiFi - Jaki wybrać ?

Witam.
Na początku przepraszam, że jest to kolejny temat "jaki router kupić" ale chciałbym widzieć wszystko co mi potrzebne w jednym temacie.

Mianowicie, ostatnio stałem się abenentem Netii - 2MBiT.
Interesuje mnie zkaup dobrego routera WiFi z wbudowanym modemem - Annex A.
Najbardziej zależy mi przedewszystkim na mocnym sygnale WiFi. Mieszkam w domu jednorodzinnym - 3 piętra. Router będzie na drugim piętrze. Sciany w domu są dośc grube. Teraz używam Netgear'a (dg834g) i niestety nie jestem z niego zadowolony, gdyż zasięg nie sięga do mojego pokoju...
Zastanawiałem się nad zakupem Linksysa WAG120N z dwiema wbudowanymi antenami i standardem N. I teraz pytanie, czy ten router byłby odpowiedni w moim przypdaku. Ewentualnie jeszcze TP-Link w860n. Z tego co czytałem to technologia N + MIMO stosowane w Linksysach to fajna sprawa.

Proszę o ewentualne opinie / rady.

A teraz druga sprawa:
W domu mam 2 laptopy. Jeden z karta atheros 5007EG a drugi też z katą atherosa tylko jeszcze posiada ona standard N (modelu nie pamiętam, gdyż nie mam teraz przy sobie tego lapka). W tym lapku, co mam 5007EG, chciałbym też kupić kartę sieciową na USB ze standardem N, myślałem o jakimś tp-linku za 30-40 zł, ale nie wiem czy to dobry pomysł.

I tak samo jak poprzenio, proszę o pomoc w wyborze tej karty sieciowej. Jak już wspominałem, najbardziej zależy mi na dobrym zasięgu w całym domu.

Pozdrawiam i dziękuję!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Lut 2010 18:24   

Powrót do góry

witux
Moderator - Sieci, Internet
Moderator - Sieci, Internet

Miasto: Stalowa Wola

Post#2 22 Lut 2010 18:47   

Re: [Netia] Router WiFi - Jaki wybrać ?

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1511007.html
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Lut 2010 18:47   

Powrót do góry

cr33d
Poziom 3
Poziom 3

Post#3 Post autora tematu 22 Lut 2010 20:27   

tam jest tak bardzo ogólnie napisane, ja chciałbym aby każdy się indywidualnie wypowiedział co do mojej sytuacji.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Lut 2010 20:27   

Powrót do góry

wgruza
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Kraków

Post#4 22 Lut 2010 20:56   

Z routerami mającymi wbudowany modem ADSL i WiFi w N nie mam za dużego doświadczenia jednak co do zasięgu bardzo podoba mi się model D-Link DIR-655 (bez ADSL). Myślę, że podobny pod tym względem będzie router D-Link DSL-2740R,
zestaw router + karta sieciowa N na USB kryje się pod symbolem DKT-810.
Ma zewnętrzne gniazda antenowe, w razie czego można anteny zastąpić mocniejszymi.

Na Twoim miejscu wybrałbym jednak rozwiązanie z dwoma urządzeniami.
Modem ADSL z wyjściem Ethernet np SpeedTouch 510 (który ma bardzo dobre opinie) + router WiFi N z wejściem WAN RJ-45 (bez modemu ADSL). Pierwsze urządzenie ustawić w tryb Bridge a drugim routować sygnał. Zalety to uniwersalność, większa elastyczność np. modem niedaleko gniazdka tel. a router w jakimś optymalnym miejscu w centrum budynku. Większy wybór sprzętu... i prawdopodobniej taniej wyjdzie gdyż ST 510 można na Allegro upolować za grosze.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci Co Kupić -> [Netia] Router WiFi - Jaki wybrać ?
Strona 1 z 1