Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Ustawienie rozrządu opel corsa 1.0

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Ustawienie rozrządu opel corsa 1.0
Autor
Wiadomość
ALBINERO
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Wrocław

Post#1 Post autora tematu 25 Lut 2010 23:34   

Ustawienie rozrządu opel corsa 1.0

Proszę o poradę w sprawie wymiany rozrządu w corsie 1.0. Wiem że potrzebuje blokad. Szukałem ale nie znalazłem.Gdzie znajduje się miejsce do zablokowania wału korbowego.Jak ustawić koło na rozrządzie do czujnika Halla.Jak rozpiąć łańcuch. Proszę o jakiś schemat lub rysunki.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Lut 2010 23:34   

Powrót do góry

RafalGT2
Poziom 15
Poziom 15

Post#2 25 Lut 2010 23:44   

Re: Ustawienie rozrządu opel corsa 1.0

Kolego a moze bys podał cos wiecej o tej korsie bo wiemy tylko ze silnik 1.0 a model rok ??? Dopiero wtedy mozna pomoc
Powrót do góry

RobertLodz09
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Łódż

Post#3 26 Lut 2010 11:39pomocny post - solucja   

Kolego RafalGT2 jeśli chcesz pomóc to prosze: Opel model Corsa B lub C ,silnik 1.0 Z10XE montowany od 99r. , a Z10XEP w modelu Corsa C ,od 2004r.
Kolego ALBINERO co sie stało że jest tobie to potrzebne ? Blokady można wykonać we własnym zakresie jesli masz dostep to zakładu obróbki metali tj. frezarki i tokarki.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Lut 2010 11:39pomocny post - solucja   

Powrót do góry

ALBINERO
Poziom 2
Poziom 2

Post#4 Post autora tematu 26 Lut 2010 18:26   

Dziękuje za pomoc,faktycznie nie podałem szczegółów.Corsa B rok 1999 silnik o pojemności 1.0 3 cylindrowy, nic więcej na razie nie wiem. Jak jeszcze chodził to podobno bardzo się tłukło coś w silniku.Ponoć rozrząd.To kumpla auto a ja mam mu pomóc w naprawie.Auto zabrał z warsztatu w którym stało 2 miesiące .Mechanik ustawił mu rozrząd bo ten przeskoczył i nie dało rady już zapalić.Podejrzewam że przestawiona jest ta płytka do czujnika Halla.Zanalazłem na E-bay blokady do rozrządu z całym zestawem naprawczym tj.Łańcuch ,napinacz ,ślizgi,uszczelki.Cena 100 funtów,dodam że przebywamy w UK.Myślę że to dobra cena.Wiem że wałki rozrządu blokuje się od tyłu wkładając w nacięcia wałków płaskownik.Dowiedziałem się też dzisiaj że do ustawienia tej płytki od czujnika która jest przy kole zębatym na jednym z wałków służy przyrząd w kształcie podkowy przykręcany na dwie śrubki do głowicy.Nie wiem jeszcze gdzie blokuje się wał korbowy.Proszę jak ma ktoś doświadczenie w wymianie tego rozrządu o jakieś wskazówki,lub schemat ,rysunki...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Lut 2010 18:26   

Powrót do góry

wojtek60
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Bielefeld

Post#5 26 Lut 2010 18:57pomocny post - solucja   

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1028950&highlight=
Na dole znajdziesz ustawienie rozrzadu.
Wjedz najpierw na techa i sprawdz jakie bledy podaje komputer.Fajne autko ale jak sie rozsypie to tragedia.Wedlug mnie to masz kopniety czujnik polozenia walu.Bez niego nie zapalisz.Czujnik w rozrzadzie wypiety i auto palilo.
Powrót do góry

ALBINERO
Poziom 2
Poziom 2

Post#6 Post autora tematu 26 Lut 2010 20:49   

Znalazłem to wczoraj ale nie mogę otworzyć chyba mam stary office.Czy dobrze zrozumialem jak wypnę wtyczke z czujnika to auto zapali ?

Ok. mam nowy office i schemat obejrzalem .Mam juz odpowiedzi na moje pytania.Dziekuje wszystkim za pomoc.
Powrót do góry

RobertLodz09
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Łódż

Post#7 26 Lut 2010 22:22   

Jak byś jeszcze potrzebował jakieś dodatkowe materiały to daj znać! Mam wyd. Haynes do tego silnika z opisem jego naprawy. Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Lut 2010 22:22   

Powrót do góry

stanmik61
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: bartoszyce

Post#8 04 Cze 2010 11:54   

Mam corse B 1.0 i co jakis czas przekreca mi sie jeden walek rozrzadu.ustawiam te walki i co ok 1000km to samo.nie wymienialem rozrzadu,auto 180000 km.Czy Ktos sie spotkal z takim zjawiskiem.moze ktos moze przeslac instrukcle wymiany rozrzadu.na poczte stanmik61(malpa)onet.eu
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Ustawienie rozrządu opel corsa 1.0
Strona 1 z 1