Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

zestaw do domowego karaoke

26 Feb 2010 16:13
 • #1 26 Feb 2010 16:13
  452387
  Removed  
  Helpful post? (0)
  Bardzo proszę o pomoc w zakupie elementów do domowego karaoke. Kupiłam na razie płyty z muzyką i tekstem (leci muzyka i tekst) i mam notebooka oraz odtwarzacz DVD.
  Przeglądałam różne mikrofony, miksery i kolumny głośnikowe ale nie wiem co kupić. Nie zależy mi na rewelacyjnym brzmieniu ale nie chcę też plastykowych kolumienek za 20 złotych.
  Z uwagi że będzie to prezent do wykorzystania na imprezach, zależy mi aby mikrofony były bezprzewodowe i w miarę trwałe, czyli przetrwały nadepnięcie albo spadnięcie ze stołu.
  Z drugiej strony zależy mi na zachowaniu umiaru cenowego, bo jest to tylko zabawka.
  Proszę o konkretne propozycje zestawów z podaniem nazwy modelu.
  Proszę też o pomoc jak podłączyć wspomniany zestaw do notebooka albo odtwarzacza DVD.
 • #2 07 Mar 2010 22:03
  Szyna_89
  Level 2  
  Helpful post? (0)
  Odświeżam.
  Witam. Mam podobny problem co kolega wyżej, chce zrobić karaoke, tylko że w restauracji. Czytałem dużo tematów na ten temat i już całkiem zgłupiałem. Wiem, że potrzeba do tego celu Kolumny(posiadam zwykłe z jakiejś wierzy stereo), wzmacniacz(posiadam Sony STR-DE497 od kina domowego, ale nie wiem czy się nada), mikser(nie mam ale wyczytałem gdzieś że BEHRINGER XENY X802 bedzie dobry), no i mikrofony co najmniej 2, najlepiej bezprzewodowe i tu myślałem o ALPHARD ETP778MW ewentualnie 2x1 Shure SM-58.
  Proszę powiedzcie jakie kolumny i wzmacniacz do nich można kupić w rozsądnej cenie, tak żeby cały komplet nie przekroczył 1500zł(jeszcze tv w planach do tego wszystkiego). Wiem że jest coś takiego jak wzmacniacz i mikser w jednym, ale nie mam pojęcia jaki się nada, proszę o jakies propozycje ew linki. Z góry dziękuję.
  Pozdrawiam.
 • #3 09 Mar 2010 21:01
  452387
  Removed  
  Helpful post? (0)
  Ja już swój zestaw kupiłam, ale mój był do użytku domowego. W skład weszły:
  - wzmacniacz z wbudowanymi dwoma bezprzewodowymi mikrofonami Skytronic 173.742, inny symbol tego sprzętu to USB 7135 (wznacniacz karaoke),
  - odtwarzacz DVD Korr (stary model, sprzed kilku lat wygląda trochę jak 3358),
  - dość duży telewizor podpięty do DVD i do wzmacniacza (tv-dvd 2 x cinch -> euro, tv-wzmacniacz euro-> 2 x cinch),
  - dwa głośniki średniej wielkości (tak z 50 cm wysokie) podpięte do wzmacniacza (wzmacniacz połączony kablem 2 x cinch - > 2 x cinch do DVD).
  Zestaw był tani, w sumie to kupiłam jedynie ten wzmacniacz z mikrofonami za 200 zł.
  Uprzedzam, że ten wzmacniacz ma wyjście tylko stereo, niby tam producent coś próbował bajerować że jest wyjście na 5 głośników ale to i tak zwykły wzmacniacz stereo, ŻADNEGO dźwięku przestrzennego proszę nie oczekiwać. Głos w mikrofonach też zniekształcony, niższy niż naturalny - jednak nie jest to karykaturalne i na domowe zabawy wystarczy.

  Podłączone to jest wszystko tak: dvd do telewizora i do wzmacniacza, telewizor do wzmacniacza, głośniki do wzmacniacza. Wzmacniacz ma wbudowane już dwa mikrofony bezprzewodowe (wbudowany ma rzecz jasna odbiornik do tych mikrofonów a nie same mikrofony). Wzmacniacz nie ma pilota.
 • #4 10 Mar 2010 10:55
  Szyna_89
  Level 2  
  Helpful post? (-1)
  A po co podłączać tv do wzmacniacza, jak głos i tak idzie z dvd przez wzmacniacz na głośniki...?
  Mi zależy na w miare dobrej jakości dźwięku z mikrofonów. Widziałem gdzieś na allegro cały zestaw do karaoke za 1300zł tylko nie mogę go już znaleść teraz.
  Pozdrawiam.
 • #5 09 Apr 2010 15:43
  452387
  Removed  
  Helpful post? (0)
  Dziękuję za odpowiedzi i pomoc, temat zamykam.
  Search 4 million + Products
Browse Products