Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

zestaw do domowego karaoke

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Co kupić? -> Jakie Nagłośnienie do Domu -> zestaw do domowego karaoke
Autor
Wiadomość
452387
Usunięty

Post#1 Post autora tematu 26 Lut 2010 17:13   

zestaw do domowego karaoke

Bardzo proszę o pomoc w zakupie elementów do domowego karaoke. Kupiłam na razie płyty z muzyką i tekstem (leci muzyka i tekst) i mam notebooka oraz odtwarzacz DVD.
Przeglądałam różne mikrofony, miksery i kolumny głośnikowe ale nie wiem co kupić. Nie zależy mi na rewelacyjnym brzmieniu ale nie chcę też plastykowych kolumienek za 20 złotych.
Z uwagi że będzie to prezent do wykorzystania na imprezach, zależy mi aby mikrofony były bezprzewodowe i w miarę trwałe, czyli przetrwały nadepnięcie albo spadnięcie ze stołu.
Z drugiej strony zależy mi na zachowaniu umiaru cenowego, bo jest to tylko zabawka.
Proszę o konkretne propozycje zestawów z podaniem nazwy modelu.
Proszę też o pomoc jak podłączyć wspomniany zestaw do notebooka albo odtwarzacza DVD.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Lut 2010 17:13   

Powrót do góry

Szyna_89
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Hrubieszów

Post#2 07 Mar 2010 23:03   

Re: zestaw do domowego karaoke

Odświeżam.
Witam. Mam podobny problem co kolega wyżej, chce zrobić karaoke, tylko że w restauracji. Czytałem dużo tematów na ten temat i już całkiem zgłupiałem. Wiem, że potrzeba do tego celu Kolumny(posiadam zwykłe z jakiejś wierzy stereo), wzmacniacz(posiadam Sony STR-DE497 od kina domowego, ale nie wiem czy się nada), mikser(nie mam ale wyczytałem gdzieś że BEHRINGER XENY X802 bedzie dobry), no i mikrofony co najmniej 2, najlepiej bezprzewodowe i tu myślałem o ALPHARD ETP778MW ewentualnie 2x1 Shure SM-58.
Proszę powiedzcie jakie kolumny i wzmacniacz do nich można kupić w rozsądnej cenie, tak żeby cały komplet nie przekroczył 1500zł(jeszcze tv w planach do tego wszystkiego). Wiem że jest coś takiego jak wzmacniacz i mikser w jednym, ale nie mam pojęcia jaki się nada, proszę o jakies propozycje ew linki. Z góry dziękuję.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Mar 2010 23:03   

Powrót do góry

452387
Usunięty

Post#3 Post autora tematu 09 Mar 2010 22:01   

Ja już swój zestaw kupiłam, ale mój był do użytku domowego. W skład weszły:
- wzmacniacz z wbudowanymi dwoma bezprzewodowymi mikrofonami Skytronic 173.742, inny symbol tego sprzętu to USB 7135 (wznacniacz karaoke),
- odtwarzacz DVD Korr (stary model, sprzed kilku lat wygląda trochę jak 3358),
- dość duży telewizor podpięty do DVD i do wzmacniacza (tv-dvd 2 x cinch -> euro, tv-wzmacniacz euro-> 2 x cinch),
- dwa głośniki średniej wielkości (tak z 50 cm wysokie) podpięte do wzmacniacza (wzmacniacz połączony kablem 2 x cinch - > 2 x cinch do DVD).
Zestaw był tani, w sumie to kupiłam jedynie ten wzmacniacz z mikrofonami za 200 zł.
Uprzedzam, że ten wzmacniacz ma wyjście tylko stereo, niby tam producent coś próbował bajerować że jest wyjście na 5 głośników ale to i tak zwykły wzmacniacz stereo, ŻADNEGO dźwięku przestrzennego proszę nie oczekiwać. Głos w mikrofonach też zniekształcony, niższy niż naturalny - jednak nie jest to karykaturalne i na domowe zabawy wystarczy.

Podłączone to jest wszystko tak: dvd do telewizora i do wzmacniacza, telewizor do wzmacniacza, głośniki do wzmacniacza. Wzmacniacz ma wbudowane już dwa mikrofony bezprzewodowe (wbudowany ma rzecz jasna odbiornik do tych mikrofonów a nie same mikrofony). Wzmacniacz nie ma pilota.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Mar 2010 22:01   

Powrót do góry

Szyna_89
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Hrubieszów

Post#4 10 Mar 2010 11:55   

A po co podłączać tv do wzmacniacza, jak głos i tak idzie z dvd przez wzmacniacz na głośniki...?
Mi zależy na w miare dobrej jakości dźwięku z mikrofonów. Widziałem gdzieś na allegro cały zestaw do karaoke za 1300zł tylko nie mogę go już znaleść teraz.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

452387
Usunięty

Post#5 Post autora tematu 09 Kwi 2010 15:43   

Dziękuję za odpowiedzi i pomoc, temat zamykam.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Co kupić? -> Jakie Nagłośnienie do Domu -> zestaw do domowego karaoke
Strona 1 z 1