X

Zalany laptop, ekran nie działa

szymon2468 28 Feb 2010 11:20
  • #1 28 Feb 2010 11:20
    szymon2468
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Witam przed chwilą mój laptop uległ zalaniu (zupą, gorącą). Klawisze wszystkie działają ale z ekranem coś nie jest tak, gdy włączam laptopa on się nie załącza(ekran).(jest czarny)

Co robić??

Da się to jakoś naprawić?
  • #2 28 Feb 2010 13:24
    Electrolit
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Dobrze jest też podać nazwę i model laptopa.
    Ekran nie podświetla się czy w ogóle nic nie wyświetla?
    Rozbierz przednią ramkę i porusz u dołu inwerterem.
  • #3 28 Feb 2010 19:37
    Saraceni
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Na zewnętrznym monitorze działa?
    Zobacz najpierw artykuł : http://www.saraceni.pl/?/zrob_to_sam/index/7

Napisz co stwierdziłeś i pomyślimy dalej.

Wypada wspomnieć że jak zalałeś laptopa powinno się go wyczyścić , płytę i klawiaturę najlepiej jak najszybciej przeczyścić najlepiej na myjce ultradźwiękowej. Jak tego nie zrobisz po jakimś czasie możesz mieć z nim problemy.
  • #4 28 Feb 2010 19:51
    szymon2468
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    1.Model laptopa to Toshiba satellite L300-2CC.
    2.Ekran jest czarny

Co do ekranu zewnętrznego nie sprwadzałem.
  • #5 28 Feb 2010 22:14
    Saraceni
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Powinieneś jak najszybciej wyczyścić płytę i klawiaturę. Najlepiej jak już wspomniałem umyć je na myjce ultradźwiękowej, czyli niestety raczej udać się do serwisu. Powinieneś tez wyjąć koniecznie baterię. Jeżeli na płycie jest jeszcze ciecz to może dojść do uszkodzenia jakiś układów. Jeżeli laptop z wyjętą baterią się wysuszy i potem zacznie działać a nie umyjesz płyty możesz mieć z nim później problemy, bo zacznie postępować korozja. Jeżeli jednak zdecydujesz się zająć nim sam w pierwszej kolejności go wyczyść potem napisz jak nie będzie się uruchamiać.
  • #6 03 Mar 2010 13:22
    szymon2468
    Level 8  
    No dobra. laptop jakieś 2 dni temu zaczął działać(tylko chciałem zobaczyć czy działa, zaraz go wyłączyłem). Nie włączałem go do dziś, leżał na półce i nic z nim nie robiłem.
    Dzisiaj podpiąłem go pod niego kabel zasilający, diody się świecą , lecz gdy naciskam guzik żeby się uruchomił a on się nie włącza.

To co teraz??
  • #7 03 Mar 2010 17:54
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    szymon2468, czy laptop był rozebrany, wyczyszczony odpowiednio umyty i osuszony?
  • #8 04 Mar 2010 07:38
    szymon2468
    Level 8  
    Wstyd przyznać ale nie. Mam zamiar zrobić to w Sobotę.
  Search 4 million + Products
Browse Products