Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Fiat Marea Weekend 1.6l 16V nie odpala - brak iskry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Fiat Marea Weekend 1.6l 16V nie odpala - brak iskry
Autor
Wiadomość
artek_80
Poziom 6
Poziom 6

Post#1 Post autora tematu 28 Lut 2010 11:27   

Fiat Marea Weekend 1.6l 16V nie odpala - brak iskry

Witam,
Mam taki problem.
Brat ma Fiata Mareę Weekend 1.6 16v. Samochód przestał odpalać.
Sprawdziłem i stwierdziłem brak iskry na świecach. Po przekręceniu stacyjki słychać przez około 5 sekund pompę paliwa. W tym samym czasie pokazuje się napięcie na kostce dochodzącej do cewki zapłonowej. Auto jednak nie odpala. Podczas kręcenia rozrusznikiem brak napięcia na cewce ( jest tylko wtedy gdy włączymy stacyjkę i od razu zakręcimy rozrusznikiem ale zaraz ginie w momencie ustania pompy pracy paliwa).
Co może być przyczyną ??
Zastanawiam się nad czujnikiem położenia wału lub czujnikiem uderzeniowym. Może ktoś napisz jak sprawdzić czujnik położenia wału i jak sprawdzić czujnik uderzeniowy.

A może macie jakieś zupełnie inne sugestie ??
Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Artur
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Lut 2010 11:27   

Powrót do góry

autoserwistech
Poziom 11
Poziom 11

Post#2 28 Lut 2010 11:37   

Re: Fiat Marea Weekend 1.6l 16V nie odpala - brak iskry

Podmień cewkę na inną - będziesz miał 100% pewność że Twoja jest sprawna.
Druga sprawa - mógł polecieć w sterowniku driver sterujący cewką - ostatnio robiłem Bravo z taką usterką - wymiana jednej części w sterowniku silnika rozwiązała problem.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Lut 2010 11:37   

Powrót do góry

1078231
Usunięty

Post#3 28 Lut 2010 11:43   

autoserwistech, a ty wiesz, że tam jest więcej niż jeden driver i w takim układzie nie rzuciła by palenia zupełnie?
Najprawdopodobniej jednak czujnik wału, sprawdzić omomierzem.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Lut 2010 11:43   

Powrót do góry

artek_80
Poziom 6
Poziom 6

Post#4 Post autora tematu 28 Lut 2010 11:47   

Dzięki za odpowiedź,
Piszesz o sterowniku. Rozumiem , że chodzi ci o główny komputer samochodu ??
A czy mógł na przykład paść jakiś przekaźnik.
Tylko jeszcze nie dopisałem jednej rzeczy. Gdy sprawdzam napięcie na cewce zaraz po przekręceniu stacyjki gdy jeszcze pompa paliwa działa to na tej kostce przy cewce napięcie pokazuje mi się na wszystkich trzech przewodach. Czy może być to spowodowane iż jednym kablem dochodzi napięcie a później po prostu przechodzi z cewki na pozostałe ( szeregowo - mam nadzieję że nie mylę pojęć :) )
Już normalnie zgłupiałem z tym autem.

Zaznaczam że autko ma zamontowany gaz i własny alarm.
Wina alarmu to raczej nie jest gdyż zmostkowałem odcięcie i nadal nie odpala.

Zaobserwowałem jeszcze jedną rzecz. W podszybiu od strony maski tam gdzie jest silnik wycieraczek stuka jakiś przekaźnik. I stuka bardzo nieregularnie. Raz szybciej raz wolniej. Co to może być ??
Powrót do góry

1078231
Usunięty

Post#5 28 Lut 2010 11:48   

W silniku wycieraczek jest przekaźnik. Sprawdziłeś już ten czujnik?
Powrót do góry

artek_80
Poziom 6
Poziom 6

Post#6 Post autora tematu 28 Lut 2010 12:07   

Więc tak dostęp do autka będę miał dopiero jutro, więc jutro postaram się go sprawdzić. Powiedzcie mi jak małemu dziecku jak dokładnie wykonać taką operację sprawdzenia czujnika położenia wału. Odkręcam go i co dalej. Czy zwykły miernik z podstawowymi funkcjami wystarczy ?? Jak ustawić miernik i jak testować ??
No i jakie wartości powinien mieć taki czujnik gdy jest sprawny ??

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc.
Dopiero się uczę elektryki samochodowej i każda wasza rada jest dla mnie bardzo ważna i pomocna.
Powrót do góry

1078231
Usunięty

Post#7 28 Lut 2010 12:10   

Przepraszam, ale na tym forum, z zwłaszcza w tym dziale nie będziemy uczyli uzytkowania omomierza.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Lut 2010 12:10   

Powrót do góry

artek_80
Poziom 6
Poziom 6

Post#8 Post autora tematu 02 Mar 2010 20:39   

Podłączyliśmy auto pod komputer
Usterką okazał się padnięty fabryczny imobilaizer. Sterownik oddałem do fachowca który zrobił w nim obejście wstawiając odpowiedni układ elektroniczny za pomocą którego pozbyliśmy się imo z autka. Auto pali już bez problemu.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Fiat Marea Weekend 1.6l 16V nie odpala - brak iskry
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.058 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony