X

Ładowanie baterii do aparatu bez ładowarki

matej_mlody 28 Feb 2010 14:16
  • #1 28 Feb 2010 14:16
    matej_mlody
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Witam. Dostałem w rozliczeniu aparat Casio EX-Z75 lecz nie mam ładowarki a bateria jest rozładowana. W jaki sposób można naładować ją na dziko? próbowałem ładowarką od nokii ale ta bateria ma - T + więc podłaczyłem - do okola końcówki od ładowarki a plus do środka. Nie wiem co to jest to T i gdzie to podłączyć. Czekam na posty
  • #2 28 Feb 2010 14:33
    gabik001
    Level 36  
    Helpful post? (0)
    T jest to styk sluzacy do kontroli poziomu naladowania przez ladowarke. Do naladowania bedziesz jednak potrzebowal dedykowanej ladowarki. Nie kombinuj z jakimis innymi bo moze sie okazac ze nie tylko ladowarka bedzie Ci potrzebna.
    pozdrawiam
  • #3 28 Feb 2010 14:47
    matej_mlody
    Level 15  
    Topic author Helpful post? (-1)
    A po przez USB nie będzie się ładowało?
  • #4 28 Feb 2010 15:19
    telwisalfa
    Level 20  
    Helpful post? (-1)
    Odpowiedź Kol. gabik001 była włściwa a Ty Kolego podłącz sobie gdzie chcesz.
  • #5 28 Feb 2010 18:17
    gabik001
    Level 36  
    Helpful post? (-1)
    matej_mlody wrote:
    A po przez USB nie będzie się ładowało?

Przez USB komputer widzi tylko pamiec aparatu ( o ile jest takowa) i karte pamieci. Nic wiecej.
    Pozdrawiam
  • #6 01 Mar 2010 08:01
    ion-tichy
    Level 31  
    Helpful post? (-2)
    Akumulatorek, jak to akumulatorek, zawsze można go jakoś podładować tylko to jak może decydować o jego późniejszej funkcjonalności. Generalnie napięcie ładowania akumulatorka 3,7V to ok 4,3V istotny jest prąd i dlatego stosowane są ładowarki dedykowane dla danego typu akumulatorków. Punktu T tak bym nie demonizował - jest on wykorzystywany głównie w trybie eksploatacji i ładowania przez elektronikę aparatu. Zewnętrzne ładowarki nie mają styku do punktu T i ładują tylko na + i - samodzielnie testując akumulatorek poprzez własną automatykę. Tak czy inaczej ładowarka do tego typu akumulatorka to koszt ok 25-30zł i jeśli chcemy się cieszyć później z aparatu to warto tych parę złotych wygrzebać i nie kombinować z dziwnymi ładowarkami.
  Search 4 million + Products
Browse Products