X
  • #1 28 Feb 2010 16:11
    franz87
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Witam,w tym miesiącu będę musiał dzwonić na komórkę-Vodafone do Niemiec około 250-300 minut.
    W Netii minuta kosztuje około 2zł.
    Z komórki jeszcze więcej.
    Z Skype i VOiP oraz Telegrosik wychodzi 1,5zł

Jest jakaś możliwość,żeby dzwonić jeszcze taniej?

Czy jak dzwonie na komórkę do Niemiec to tej osobie też pobiera $
  • #2 28 Feb 2010 16:44
    Gobb
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Obawiam się że taniej niż SKYPE już nic nie dostaniesz. Jeśli chodzi o koszta odbioru to niestety tak - osoba która odbierze telefon komórkowy w Niemczech z Polski też poniesie koszta za odbiór. Chyba że zadzwonisz na stacjonarny telefon w Niemczech to tylko ty poniesiesz koszta.

Pozdrawiam
  • #3 28 Feb 2010 16:57
    cymbi
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    Gobb wrote:
    ...osoba która odbierze telefon komórkowy w Niemczech z Polski też poniesie koszta za odbiór. Chyba że zadzwonisz na stacjonarny telefon w Niemczech to tylko ty poniesiesz koszta...

Od kiedy? Chyba, że będzie to ktoś z Polskiej sieci (+48). Jeżeli zadzwonisz na numer +49... to osoba odbierająca nic nie zapłaci.

Pozdrawiam
  • #4 28 Feb 2010 17:01
    Tommy82
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    Niestety taniej będzie problem. W firmie znajomego dużo dzwonią PL-DE na stac / kom i najtańszą opcją okazała się bramka VOIP.
    Założył VOIP`a to po pierwszych rachunkach za komórki i TP był co najmniej szczęśliwym człowiekiem.

Niestety koszt połączenia to są w większości pieniądze jakie bierze siec niemiecka i nie za bardzo jest jak ten koszt minimalizować.

Jedynie VoIP to VoIP w ramach jednej sieci może być za darmo. Jednak w przypadku połączeń na telefony komórkowe pojawi się inny problem (oprócz możliwości korzystna z VoIP na danym modelu tel), czyli koszty transferu danych. Inne rozwiązanie to dzwonienie na bramkę wzięta nawet z Polski. ale tak to można dzwonić do mamy albo do kumpla do kontaktów biznesowych raczej mało przydatne ;)
  • #5 28 Feb 2010 17:11
    J.Coby
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Jeśli potrzebujesz dzwonić do DE tylko w tym miesiącu, to moja rada Ci nie pomoże, ale niech zostanie dla innych.

W sieci Era mam taryfę Era Relaks (Gold) i 1000 minut, które mam w abonamencie są do wydzwonienia do wszystkich w Unii Europejskiej, więc jest dobrze.

Pozdrawiam
  • #6 28 Feb 2010 17:23
    franz87
    Level 16  
    Topic author Helpful post? (0)
    Quote:
    Inne rozwiązanie to dzwonienie na bramkę wzięta nawet z Polski. ale tak to można dzwonić do mamy albo do kumpla do kontaktów biznesowych raczej mało przydatne Wink

Dzwonie właśnie do rodziny :D
    Mógłbyś mi przybliżyć...

Quote:

W sieci Era mam taryfę Era Relaks (Gold) i 1000 minut, które mam w abonamencie są do wydzwonienia do wszystkich w Unii Europejskiej, więc jest dobrze.

Można wykupić tą taryfę na pre-paid?
  • #7 28 Feb 2010 17:42
    Tommy82
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    Ty kupujesz bramkę VoIP, rodzina kupuje bramke VoIP.
    Zakładacie sobie konto u tego samego operatora który ma połączenia w ramach sieci za darmo. I jesteście szczęśliwi bo jest to połączenie wewnątrz sieci. Oczywiście zgodnie z taryfa operatora konieczne są opłaty wynikające posiadania konta u operatora a dokładniej na przykład opłata za numer telefonu. Ale działa to całkiem nieźle sam mam w domu pap2eu linksysa w easycalu i nie ma źle. Natomiast wymaga to internetu po obydwu stronach. I w zasadzie jeśli są po obydwu stronach kompy to można użyć Skype lub Tlena, bramka to rozwiązanie dla osób ze tak powiem "technicznie tradycyjnych", na przykład słuchawki i Skype mogły by się dla mojej matki okazać nie warte zachodu. natomiast za telefon chwyta nad wyraz chętnie.

Dzwonienie do DE z VoIP na stacjonarne dość tanio wychodzi chyba z 8 groszy
  • #8 02 Mar 2010 01:03
    k750i
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    http://www.heyah.pl/nowa-heyah_polaczenia-miedzynarodowe

koszt minuty do niemiec to 59gr. Z tego co wyczytałem to nie ma różnicy stacjonarne czy komórka:)
    Starter można kupić za 5 zł i można sprawdzić.

Jeszcze z regulaminu:
    Przy połączeniach głosowych wybrany numer należy poprzedzić prefiksem „+” , „00” lub „000”.
    Przykład - dzwoniąc do Niemiec wprowadź numer kierunkowy w postaci: "+49", "0049" lub "00049".
    Pamiętaj, że opłaty za połączenia międzynarodowe naliczane są za każdą rozpoczętą minutę.

Pozdrawiam
  • #9 02 Mar 2010 21:08
    franz87
    Level 16  
    Noo fajna oferta.A do tego do którego dzwonie też mu będzie pobierało $
  • #10 02 Mar 2010 21:15
    k750i
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Wszystko zależy jaką kartę będzie miał. Jeżeli operatora kraju w którym się znajduje to nie będzie mu pobierało, natomiast jeżeli będzie miał polska kartę to oczywiście że będzie mu pobierało.
  • #11 04 Mar 2010 20:59
    franz87
    Level 16  
    Witam,spróbowałem,działa.Pobiera 59gr użytkownikowi w Niemczech na niemieckiej karcie nic.Dzięki i pozdro
  • #12 08 Aug 2010 10:54
    tygrys47
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Serwis https://www.extravoip.pl najtaniej jakie znalazlem.Po wykupieniu abonamentu ok.17zl.z Niemcami i innimi w unii na komorke rozmawiasz za 35gr.brutto.Bez abonamentu 48gr.brutto.
    W Polsce masz 60min darmowe na stacjonarne i 3 gr.na komórki.
    Program jest super.
  • #13 13 Jan 2011 15:29
    Collintel
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Wejdź sobie kolego na stronę mobilka.ch na link pomoc i tam znajdziesz link "dla oszczednych" link będzie działał dopiero po rewolucji cenowej w mobilce czyli od 1 lutego. Narka
  Search 4 million + Products
Browse Products