Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak dobrze ustawić gaźnik 2T, skuter Zipp quantum.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Motocykle, Motorowery, Inne Silniki -> Jak dobrze ustawić gaźnik 2T, skuter Zipp quantum.
Autor
Wiadomość
turbo1235
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Rzeszów

Post#1 Post autora tematu 28 Lut 2010 19:07   

Jak dobrze ustawić gaźnik 2T, skuter Zipp quantum.

Witam, przed napisaniem tego postu przeszukałem prawie wszystkie fora i multum godzin poświęciłem z zabawa z gaźnikiem i nadal wszystko na marne.
Proszę o poradę jak dobrze ustawić?
Opiszę tutaj mój sposób jaki próbowałem :
rozgrzałem silnik postawiłem motor na stopkach (tylne koło troszkę wyżej od ziemi podłożyłem klocek ) i śrubą od obrotów ustawiłem na największe obroty, później śrubą od składu mieszanki ustawić tak żeby obroty były najwyższe i wszystko ok udaje się, dodam gazu wszystko ok płynnie się wkręca na obroty również płynnie je traci. Rzecz ma się inaczej gdy spuszczę motor ze stopki obroty nagle spadają , płynność pozostaje ale gdy jadę to max prędkość jaką osiągam to 50 km\h zryw i szybkie wkręcenie do 50 następuje ale czy to nie za mało ? takie prędkości osiągałem przy cylindrze 50 cmm a terz jest 80cmm
Jest to skuter 2t zipp quantum , oryginalny filtr powietrza , automatyczne ssanie
Pozdrawiam i proszę o pomoc
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Lut 2010 19:07   

Powrót do góry

BANANvanDYK
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Chełmno Kuj-Pom.

Post#2 01 Mar 2010 08:51   

Re: jak dobrze ustawić gaźnik 2T

Masz gaźnik Teikei (TK) czy jakąś podróbę typu "Mokini, Minkui"? W Teikei śrubę składu mieszanki biegu jałowego ustaw wykręconą o 1.5 obrotu. Regulacja tą śrubą nie zmieni Ci składu mieszanki przy pełnym obciążeniu. Musisz zmienić dyszę główną na większą, poza tym przy tuningowym cylindrze konieczna jest wymiana wydechu oraz zestrojenie przekładni na dużo wyższe obroty.
Napisz jakiej średnicy jest cylinder bo nie ma do nich cylindrów o pojemności 80 cm3.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Mar 2010 08:51   

Powrót do góry

turbo1235
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Rzeszów

Post#3 Post autora tematu 01 Mar 2010 13:41   

Re: Jak dobrze ustawić gaźnik 2T, skuter Zipp quantum.

Posiadam gaźnik Mikuni, oczywiście wydech sportowy, Technigas, sportowy wariator, rolki 4,5 g, cylinder dokładnie ma 72 cm3.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Mar 2010 13:41   

Powrót do góry

kamilxd256
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Gubin

Post#4 02 Mar 2010 00:46   

Re: Jak dobrze ustawić gaźnik 2T, skuter Zipp quantum.

4,5 gramowe rolki to rraczej troche za cięzkie,a poza tym rozgżej silnik śrubkę od powietrza zakręc na maksa i wykręc o 1.5 obrotu .śrubkę od obrotów wykręc do końca ustaw obroty a pużniej zdejmij skuter z nużek i naciśnij przedni chamulec i dodaj gazu ,potem zwiększaj ilośc powietrza i obserwój kiedy będzie najlepiej.Ja ze skuterka o pojemności 50ccm wyciagam 80 km/h. ty masz pojemnośc 80ccm powinien on byc troche szybszy od mojego ale nieznacznie na pewno jest za to dużo silniejszy

Moderowano przez Błażej:
Jeszcze jeden tak okrutnie napisany post i zostaną wyciągnięte konsekwencje regulaminowe. Za pomocą funkcji ZMIEŃ i PISOWNIA popraw resztę swoich postów.

Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Motocykle, Motorowery, Inne Silniki -> Jak dobrze ustawić gaźnik 2T, skuter Zipp quantum.
Strona 1 z 1