Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

wymiana szczotek w alternatorze

ziutek123 01 Mar 2010 20:05
  • #1 01 Mar 2010 20:05
    ziutek123
    Poziom 10  

witam, chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób wymienić szczotki w alternatorze Bosch. Poniżej kilka zdjęć "trzymacza" szczotek. Szczotki mam już zamówione na jutro. Szczotki to bx 185. Czy te szczotki wyciąga poprzez wyciągnięcie ich z tego gniazda? Proszę o odpowiedzi

• #2 01 Mar 2010 20:19
    zenek65
    Poziom 9  

Lepiej wymień cały regulator napięcia - na alledrogo ze trzy dychy kosztuje.
    Szczotki ciężko wymienić.Jak je odłączysz od tych blaszek to same wyskoczą.
    Jak źle zlutujesz to za chwile znów będziesz rozbierać alternator.
    Oryginalnie są chyba zgrzewane.
    A w sumie to wygląda że są jeszcze sprawne.

• #3 01 Mar 2010 20:24
    ziutek123
    Poziom 10  

ta pierwsza z góry jest ok ale tej drugiej mało co zostało i tylko patrzeć jak się skończy. Poza tym chciałbym je wymienić bo dałem nowe łożyska to niech i będą też nowe szczotki. Czyli mam je z tego gniazda wyciągnąć tak?
    Wiem, że na alledrogo są za 30 zł ale podróbki a to jakby nie było jest jeszcze oryginał więc może warto go uratować

• #4 01 Mar 2010 20:32
    ftp.kowal
    Poziom 33  

mogą być zgrzewane ale tez lutowane jak coś po wyciągnięciu starych nawierć małym wiertlem w tych blaszkach tak żebyś mógł przeciągnąć przez nie przewody od szczotek i przylutuj uważaj na sprężynki bo jak wyskoczą może być je ciężko znaleźć

• #5 01 Mar 2010 20:38
    ziutek123
    Poziom 10  

dobry pomysł z tym otworkiem:D dzięki za radę, w takim razie jutro kupię jeszcze małe wiertełko

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty