X

Sprężyny zawieszenia Opel Corsa B 1994r

radiowiec1988 01 Mar 2010 20:12
  • #1 01 Mar 2010 20:12
    radiowiec1988
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Przed wczoraj ułamało mi się przy aucie kawałek sprężyny zawieszenia z przodu.
    W miejscu tuż przy kielichu a dokładnie w miejscu końca sprężyny co nachodzi na kielicz. Ten ułamany kawałek ma możę z 7 cm .
    I moje pytanie brzmi czy mogę jeżdzić jeszcze czy tylko i wyłącznie wymiana???
    I drugie pytanie muszę kupić tylko sprzężyny którę są tylko i wyłącznie do opla corsy b ? czy może jakieś pasują od innego auto może renault clio lub coś podobnego?
    Pozdrawiam
  • #2 01 Mar 2010 20:50
    Butek10
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Nie powinno się jeździć z taką pękniętą sprężyną lecz jak znamy życie nie jeden jeździ i nic się nie dzieje. Zauważ że niektórzy obniżają zawieszenie wstawiając krótsze i mocniejsze sprężyny. Od Strony teoretycznej pęknięta sprężyna zmienia parametry danego auta. Oczywiście wiadomo że stoi krzywo, a dokładniej jest opadnięty w miejscu gdzie pękła ci sprężyna. Takie auto z pękniętą sprężyną ma zmieniony środek ciężkości itp. Nawet w tym przypadku teoretycznie 3 pozostałe sprężyny będą mocniej obciążone a te koło mniej. Może to doprowadzić w skrajnych przypadkach do poślizgu danego koła z pękniętą sprężyną. Resztę sami możemy se dopowiedzieć. Więc ogólnie powinno się zmienić uszkodzony element.
  • #3 01 Mar 2010 23:47
    RobertLodz09
    Level 29  
    Helpful post? (0)
    Kolego spreżyna do wymiany , tzw. zmeczenie materiału. Przy takiej podaży cześci dopasowywanie mija sie z celem skoro można kupić części do jakiego się chce auta.
  Search 4 million + Products
Browse Products