X

HP Deskjet F4180 nie drukuje kolorów

03 Mar 2010 19:18 ZRzrobek1
  • #1 03 Mar 2010 19:18
    zrobek1
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Witam forumowiczów, mam taki problem.Posiadam drukarkę typu HP Deskjet F4180
    przez około miesiąc miałem pusty toner od kolorów, kupiłem sobie zestaw do nabijania i napełniłem nim toner niestety nie chciał drukować w kolorze,oddałem go do punktu w którym mi go przepłukano i nabito na nowo i niestety mimo tego że gdy się lekko dociśnie miejsce gdzie są dysze drukujące np.do białej bibuły to odbijają się trzy paski kolorów żółty-czerwony-niebieski,więc wygląda na to że wszystko powinno być ok.,a jednak i tak drukuje mi tylko w odcieniu takim seledynowym prawie cały rysunek z wyjątkiem koloru czarnego ten działa bez zarzutów.Czy może mi ktoś podpowiedzieć jaka może być tego przyczyna.
  • #2 03 Mar 2010 19:34
    fixian
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    Obawiam sie że będziesz musiał kupić nowy. Tak sie u mnie działo jak za długo nie nabijałem kartridż i nie drukowałem. Oszczędzałem kolorowy tusz i tyle zaoszczędziłem że musiałem kupić nowy. Ewentualnie może kupiłeś zły tusz ?? Możesz jeszcze wytrzeć dobrze styki przy kartridżu i w drukarce W leksmarku to podziałało. Pozdrawiam
  • #3 04 Mar 2010 17:20
    Stan-S11
    Level 30  
    Helpful post? (+1)
    Wydrukuj stronę serwisową z urządzenia i zamieść ją na forum - będzie można coś więcej na podstawie wydruku powiedzieć.
  • #4 04 Mar 2010 20:48
    endriuf
    Spec od drukarek
    Helpful post? (0)
    Prawdopodobnie zapowietrzone dysze. Zrób tak jak pisze Stan-S11
  • #5 06 Mar 2010 16:20
    zrobek1
    Level 13  
    Topic author Helpful post? (0)
    Zgodnie z prośbą Stana-S11,wrzucam zdjęcia:
    1 to oryginał a 1a to wydruk z drukarki
    2 to strona testowa a 2a to wydruk:
    HP Deskjet F4180 nie drukuje kolorów HP Deskjet F4180 nie drukuje kolorów HP Deskjet F4180 nie drukuje kolorów HP Deskjet F4180 nie drukuje kolorów .
    Jak widać w większości tam gdzie powinien być kolor czerwony to jest żółty
  • #6 06 Mar 2010 19:35
    Stan-S11
    Level 30  
    Helpful post? (0)
    Abym mógł Ci pomóc musisz wydrukować stronę serwisową urządzenia.
    Dokładnie nie wiem jak jest w tym modelu ale naciśnij przycisk kasowania na klawiaturze urządzenia a następnie kopiowanie w kolorze ( zielony ) a następnie puść oba przyciski. Urządzenie powinno wydrukować stronę serwisową gdzie będzie test wkładów drukujących. Sprawdź jeszcze w instrukcji do sprzetu.
  • #7 07 Mar 2010 09:32
    zrobek1
    Level 13  
    Stan-S11 dzięki za podpowiedź jak wydrukować tą stronę serwisową,oto ona.

HP Deskjet F4180 nie drukuje kolorów
  • #8 07 Mar 2010 10:49
    Stan-S11
    Level 30  
    Helpful post? (+1)
    A więc masz odpowiedź na pytanie które postawiłeś w pierwszym poście. Wystarczy popatrzeć na test kolorów i wszystko jasne - dysze koloru czerwonego praktycznie nie drukują. Należy udrożnić dysze lub wymienić cały wkład drukujący. W sklepie komputerowym kup płyn do udrażniania dysz, nalej płynu na spodek ok. 5 milimetrów na wysokość i włóż wkład drukujący ( Tak aby dysze drukujące były zanurzone w płynie) no powiedzmy na 24 godziny. Taki zabieg przynosi poprawę, choć nie gwarantuję że będzie wszystko OK. To zależy w jakim stopniu są zatkane dysze przez zaschnięty atrament.
    Mozna użyc też metody "siłowej" - dysze drukujace trzymamy nad parą z czajnika w którym gotuje się woda, ale nie polecam tej metody ze względu na uboczne następstwa - poparzenia.
  • #9 07 Mar 2010 10:59
    zrobek1
    Level 13  
    Dzięki serdeczne ale będę chyba musiał kupić nowy wkład ponieważ ten po nieudanym nabiciu przeze mnie był oddany do sklepu komputerowego w którym mi go przepłukano takim płynem i nabito na nowo a efekt jak widać.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products