X

OPEL OMEGA B-żółta kontrolka

adrac 03 Aug 2004 09:29
  • #1 03 Aug 2004 09:29
    adrac
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    W Oplu Omega B 96 rok 2.0 16v świeci się żółta kontrolka układu elektronicznego silnika. Nie mam gazu. Co z tym zrobić? Czy ktoś dysponuje książką serwisową do tego samochodu?
  • #2 03 Aug 2004 11:40
    bms
    Level 10  
    Helpful post? (-1)
    adrac wrote:
    W Oplu Omega B 96 rok 2.0 16v świeci się żółta kontrolka układu elektronicznego silnika. Nie mam gazu. Co z tym zrobić? Czy ktoś dysponuje książką serwisową do tego samochodu?

przede wszystkim spróbuj zczytać kody błędów. przyczyn może być kilka -jeżeli nie ma przy tym zbytnich dolegliwości ze strony silnika, to może być np. uwalona sonda lambda, jeżeli coś się dzieje z silnikiem, to pewnie jakieś czujniki (położenia wału albo wałków rozrządu), może przepływomierz, przyczyn może być całe mnóstwo.
  • #3 03 Aug 2004 11:46
    adrac
    Level 10  
    Topic author Helpful post? (0)
    jak odczytać kody błędów?
  • #4 03 Aug 2004 12:35
    bms
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    adrac wrote:
    jak odczytać kody błędów?

jeżeli ten silnik to x20xev, to sposób jest następujący:

http://www.vectraklub.pl/porady/20-wywolywanie_kodow_usterek.htm
  • #5 03 Aug 2004 13:16
    adrac
    Level 10  
    Topic author Helpful post? (0)
    wielkie dzięki! bms moze wiesz jeszcze gdzie mogę dostać instrukcję serwisową lub schemat elektryczny
  • #6 03 Aug 2004 13:54
    bms
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    adrac wrote:
    wielkie dzięki! bms moze wiesz jeszcze gdzie mogę dostać instrukcję serwisową lub schemat elektryczny

nie ma sprawy. w kwestii pozostałych pytań - zadaj je chłopakom na forum, które jest na podanej przeze mnie stronie. to kopalnia wiedzy na temat vectry, ale wielu zna się też i na omegach.
  Search 4 million + Products
Browse Products