Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

ciagnik c360 cieknacy olej z silnika

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki -> ciagnik c360 cieknacy olej z silnika
Autor
Wiadomość
michalnienowy1
Poziom 5
Poziom 5

Post#1 Post autora tematu 06 Mar 2010 17:37   

ciagnik c360 cieknacy olej z silnika

Widzialem juz na tej stronie opis dotyacy tego problemu ale wszystko co tam bylo napisane zostalo sprawdzone. Moze przypomne problem. Wydobywa sie olej z silnika do korpusu ktory jest lacznikiem miedzy silnikiem a skrzynia (tam jest wycisk itd). Skrzynia ta jest obryzgana cala olejem (na sciankach-na okolo), chocaiz tam nie powinno byc oleju. Fakt ze olej jest rozprowadzony roznomiernie na scianach korpusu sugeruje ze olej wydobywajacy sie jest wyrzucany z wirujacego elementu. Dlatego tez wymienielm odrzutnik oleju -byl metalowy, zamienilem na zimering, wymienialem jendoczesnie obudowe w ktorej ejst ten odrzutnik, Nic nie pomoglo, ciagle olej sie leje a 2 razy zakladalem odrzutnik i 2 razy zimering -wszystko bylo dobrze spasowane. Teraz juz sie zastanawiam skad ten olej moze sie wydobywac. napewno musi z elementu wirujacego (jak sie myle to prosze poprawcie mnie). Bardzo bylbym wdzieczny za wszelka pomoc w tym problemie!Moj adres emailowy to nienowy(malpa)interia.pl
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Mar 2010 17:37   

Powrót do góry

haker50001
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: łowicz

Post#2 06 Mar 2010 18:34   

Re: ciagnik c360 cieknacy olej z silnika

Moim zdaniem uszczelniacz na wale cieknie i odrzutnik chlapie po obudowie.
Powrót do góry

ftp.kowal
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Ż-in

Post#3 06 Mar 2010 19:43   

powiedz jak przykręciłeś kolo zamachowe na śrubach powinny być blaszane zabezpieczenia które maja dwie funkcje uszczelnienia utworów zęby po gwincie śruby olej nie wydostawał się z silnika i drugie zabezpieczenia w celu nieodkręcenia się, niektórzy dają zamiast tych zabezpieczeni podkładki sprężynowe które nie spełnią wyżej wymienionych funkcji, jesteś pewien ze olej wycieka z silnika a nie skrzyni uszczelniacz w ósemce i wałku drugiego stopnia, a bym zapomniał wal może już być tak wyrobiony na panewkach ze nie można go już niczym uszczelnić
Powrót do góry

zbigniew125
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: pomorskie

Post#4 06 Mar 2010 20:07   

Witam Mam pytanie czy przed wyciekiem nie było coś robione przy wale . Po oleju możesz rozpoznać czy to nie olej ze skrzyni [olej nie brudzący , inny zapach ] , ponieważ jak kolega ftp. kowal wspomniał może to być przyczyną wycieku . Jest jeszcze jedna możliwość wycieku z wałka rozrządy [ z zaślepki ] , choć przy tym wycieku nie byłby tak rozrzucony. tak że stwaiam na skrzynie Pozdrawiam Zbigniew
Powrót do góry

Grzegorz_madera
Poziom 21
Poziom 21

Post#5 06 Mar 2010 21:50   

haker50001 napisał:
moim zdaniem uszczelniacz na wale cieknie i odrzutnik chlapie po obudowie
Kolego, odrzutnik oleju w C-360 jest uszczelniaczem wału. Więc wyjaśnij o co Ci chodzi.
Powrót do góry

ftp.kowal
Poziom 22
Poziom 22

Post#6 06 Mar 2010 22:02   

Grzegorz_madera napisał:
Kolego, odrzutnik oleju w C-360 jest uszczelniaczem wału. Więc wyjaśnij o co Ci chodzi.

Niemożliwe chyba żeby obydwie te rzeczy naraz założył?
Powrót do góry

michalnienowy1
Poziom 5
Poziom 5

Post#7 Post autora tematu 06 Mar 2010 23:40   

To nie ejst olej ze skrzyni, po pierwsze mozna te oleje rozroznic a po drugie ciagle dolewam olej do silnika a nie do skrzyni ktory jest na tym samym poziomie. Problem z tym zaczal sie od momentu zrobienia pierwszego szlifu na wale. Zostal zalozony stary odrzutnik oleju, myslalem ze jak zaloze nowy (poniewaz stary mogl sobie wyrobic na wale rowki a po zamontowaniu walu juz odrzytnik sie nie zgral) i bedzie ciasno spasowane to bedzie ok. Ale tak sie nie stalo, zarono byly sprawdzane zimeringi jak i odrzutniki-nic nie pomaga. Czeka mnie na dniach kolejne rozpolowienie ciagnika tylko juz naprawde nie wiem co to moze byc. Sa jeszcze jakies otory, lub szpary ktore moga nie byc dostatecznie uszczelnione i powoduja wyrzut oleju? Myslalem ze takim miejscem jest jedynie miejsce zamontowania odrzutnika. Jesli sie myle to prosze powiedcie mi gdzie.
Powrót do góry

endriu078
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: lubartów

Post#8 07 Mar 2010 08:18   

Widze ze masz ten sam problem co ja załozylem zimering od zetora taki czerwony i lepszą uszczelke pod miske (korkową) i załozyłem ten zimerng głebiej ze 4 milimetry i pomogło
Powrót do góry

michalnienowy1
Poziom 5
Poziom 5

Post#9 Post autora tematu 07 Mar 2010 08:23   

moglbys bardziej sprecyzowac to "glebiej" on znajduje sie w obudowie, wiec jak go wcisne do konca do tej obudowy (ona ejst chyba z duraluminium) to nie wiem jak mozna to zrobic glebiej, jak wloze go glebiej na wale korbotym to znow moze nie siedziec w obudowie, wiec tak czy tak moze cos byc nie tak, chyba ze ten zimering od zetora jest szerszy i dlatego wchodzi glebiej o 4 mm w glab walu korbowego. Prosilbym o sprecyzowanie odpowiedzi.Dziekuje.
Powrót do góry

ftp.kowal
Poziom 22
Poziom 22

Post#10 07 Mar 2010 08:37   

A jesteś pewien, że wał wyszedł po pierwszym szlifie a nie po drugim?Miałem taki przypadek, że w C-385 założyłem wał po szlifie bez mierzenia. Powiedzieli mi, że wyszedł drugi szlif i założyłem panewki po drugim. Silnik nie trzymał ciśnienia oleju i wyrzucał olej wszędzie, gdzie tylko się dało. Okazało się, że wyszedł trzeci szlif a nie drugi.
Jak zakładasz pokrywę z uszczelniaczem, czy pasuje na wszystkie otwory śrub, i czy jak się spojrzy prosto na nią uszczelniacz nie jest za mocno przesunięty w jedną stronę, co może powodować szybsze zużycie się go.
Powrót do góry

michalnienowy1
Poziom 5
Poziom 5

Post#11 Post autora tematu 07 Mar 2010 08:51   

panweki zostaly zalozone dla 1 szlifu i wyszedl 1 szlif. Nie twierdze ze bylo to super zrobione. Ale pokrywa przykrecila sie bez zadnego problemu-wszystko pasowalo chciaz to co powiedziales z tym dopasowaniem panewk do walu. To moze miec wplyw poniewaz przy duzych obrotach moga powstac bicia i przy zamontowaniu nie bedzie widac czy dobrze lezy uszczelniacz krzywo na ktoras ze stron. Podczas obrotow mzoe sie wyrobic ale az tak szybko....? jesli zostaly one zamontowane to zaraz olej znow sie lal
Powrót do góry

zbigniew125
Poziom 17
Poziom 17

Post#12 07 Mar 2010 09:11   

Witam Zadałem pytanie czy było coś robione z wałem przed wyciekiem , ponieważ miałem dwa przypadki kiedy , zamontowano wał z 6 otworami a koło z 3 otworami i wyciek bez opamiętania . Jeżeli to jest ok sprawdź ,po rozmontowaniu dokładnie - wałek rozrządu , -czy nie ma pęknięcia gdzieś na bloku ,- i co z uszczelką między misą a pokrywą ponieważ tam też może być problem . Pozdrawiam Zbigniew
Powrót do góry

michalnienowy1
Poziom 5
Poziom 5

Post#13 Post autora tematu 07 Mar 2010 10:03   

nie wiem bardzo co by mial z tym wspolnego walek rozrzadu?co do misy, gdyby z niej sie lal olej to raczej nie byloby cale w uleju kolo zamachowe jak rowniez korpust-wszystko jest idealnie okreznym ruchem obrzygane, nie wiem skad to cieknie ale cieknie na element wirujacy, a z misy nie moze cieknac na element wirujacy. Jednym slowem sastanawielm sie nad tym nie raz, nie raz tez bylo to rozkrecane, ale jak powiedzialem od momentu rozebrania silnika aby zrobic szlif walu wszystko sie zaczelo.Kolo jak i wal maja tyle smao otworow poniewaz sa te same.
Powrót do góry

Grzegorz_madera
Poziom 21
Poziom 21

Post#14 07 Mar 2010 10:22   

Przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł. Odrzutnik oleju jest wciskany na wał korbowy. Sprawdzałeś, czy przypadkiem tam nie ma wycieku? Tzn. pomiędzy odrzutnikiem a wałem korbowym.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Mar 2010 10:22   

Powrót do góry

tomek130
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Małopolska

Post#15 07 Mar 2010 11:41   

Należało by sprawdzić osiowość wału w miejscu uszczelnienia, czujnikiem zegarowym, w przypadku odrzutników wycieki są minimalne gdyż działa siła odśrodkowa,jedynie gdy olej jest przelany i odrzutnik "zabiera"olej.śa też pokrywy produkowanie żemieśnicze i tam mogą być problemy z tolerancją, błędy wykonania i dlatego olej cieknie :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Mar 2010 11:41   

Powrót do góry

ftp.kowal
Poziom 22
Poziom 22

Post#16 07 Mar 2010 12:11   

Będzie ciężko. Jeśli piszesz, że wszystko zostało sprawdzone, to jedynym wyjściem jest to: rób zdjęcia i wstawiaj je tu. Może wtedy będzie łatwiej dojść do przyczyny problemu.
Powrót do góry

michalnienowy1
Poziom 5
Poziom 5

Post#17 Post autora tematu 08 Mar 2010 16:35   

Dowiedzialem sie od mechanika (jest dobry, ale ma tak duzo pracy ze nie ma czasu sam mi to zrobic) ze nalezy sprawdzic luz pomiedzy odrzutnikiem a pokrywa i musi on wynosic 0.1 mm. Jak na razie nie wiem czy to cos da. Spotkal sie ktos z tym?
Powrót do góry

ftp.kowal
Poziom 22
Poziom 22

Post#18 08 Mar 2010 19:08   

dlatego pytałem się o pokrywę czy pasuje na wszystkie śruby i czy nie ma przesunięcia gdy ja zakładam nowa od razu rozwiercam każdy otwór na większy bo ją przykręci ale zostanie ściągnięta w jedna stronę może u Ciebie trafiały się podobne
Powrót do góry

zbigniew125
Poziom 17
Poziom 17

Post#19 08 Mar 2010 21:47   

michalnienowy1 napisał:
Dowiedzialem sie od mechanika (jest dobry, ale ma tak duzo pracy ze nie ma czasu sam mi to zrobic) ze nalezy sprawdzic luz pomiedzy odrzutnikiem a pokrywa i musi on wynosic 0.1 mm. Jak na razie nie wiem czy to cos da. Spotkal sie ktos z tym?

Witam Trochę nie rozumię ponieważ w pierwszym poście pisałeś że wymieniłeś na zimering i pokrywe stosowną do owego zimeringu , a teraz piszesz o odrzutniku , to co w końcu masz teraz . Natomiast co do wałka rozrządu ,jest tam zaśleska . no i byc może że olej płynąc z góry jest zabierany [ przy obfitym wycieku] przy pędzącym kole , to samo jest z misą , to wszystko moze się dziać przy dużych wyciekach .A przy wymianie na zimering nie musi byc nawet aż tak bardzo współosiowo i nie powinno być aż tak wielkich wycieków ,należy maksymalnie go wypośrodkować , na co chyba przy wymianie zwróciłeś uwagę .Pozdrawiam Zbyszek
Powrót do góry

michalnienowy1
Poziom 5
Poziom 5

Post#20 Post autora tematu 08 Mar 2010 22:02   

Jak zakladalem tamte pokrywy nigdy nie mialem problemu z przykreceniem. Mowisz o rozwierceniu otworu, a to nic nie bedzie przeszkadzalo jak bedzie wiekszy? A ten luz ma wynosic tylko 0.1 mm? Jesli rozwierce otwor poniewaz nie ma osiowosci wowczas z jednej strony raczej bede mial wiekszy luz z drugiej zas taki na jaki bym rozwiercil otwor. Wczesniej nie zwrocilem az tak an to uwagi, a teraz widze ze to moze miec jednak duze znaczenie-mam nadzieje ze to bedzie to.Dzieki!

Dodano po 2 [minuty]:

Teraz mam zalozony odrzutnik, wczesnie mialem zimering i obaj nie zdaly egzaminu.
Powrót do góry

ftp.kowal
Poziom 22
Poziom 22

Post#21 08 Mar 2010 22:26   

nie chodziło mi o otwór główny tylko o otwory na śruby M8 mogłem przykręcić zawsze tą pokrywę tylko ze odlew i otwory w nim wywiercone były takie ze ściągało delikatnie w jedna stronę całość i później odrzutnik mógł wydrzeć obudowę a uszczelniacz z jednej strony wycierał się bardziej i tak jak kolega zbigniew125 pisze sprawdź zaślepkę od walka i uszczelkę misy
Powrót do góry

michalnienowy1
Poziom 5
Poziom 5

Post#22 Post autora tematu 29 Mar 2010 20:54   

osttnio rozebralem ciagnik poniwaz jak sie okzalo wal byl pekniety no ale przy okazji chcialem rozwiazac problem z cieknacym olejem. Zalozylem na nowy wal nowy odrzutnik, i pokrywe dopasowalem z szczelinomierzem. Przy uruchomieniu silnika juz ja ni by7lem poniewaz musialem wyjechac, ale wlasnie ojciec do mnie zadzwonil i mowi ze olej nadal sie leje. Dostlownie po paru przekreceniach silnika olej znow sie leje. Dzisiaj znow ojciec rozkrecil ciagnik, chce zalozyc zimering. Ktos pisal o czerwonych zimeringach. Mozna wiedziec do czego on sluzy i skad on jest ze sie nadaje do pokrywy do walu? Dziekuje
Powrót do góry

zbigniew125
Poziom 17
Poziom 17

Post#23 29 Mar 2010 21:13   

Witam Zastanawiam się bardzo nad tym co wcześniej pisałem , sprawdzić na ile otworów jest wał [ na pewno 6 ] a na ile koło zamachowe bo może być na 3. Co do zimeringu , czerwony to znaczy sylikonowy bardziej miękki i nie twardnieje od temperatury . Pozdrawiam
Powrót do góry

zetor5211
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: okolice Poznania

Post#24 29 Mar 2010 21:17   

Witam moze byc jeszce jedna przyczyna w silniku wytwarza sie nadcisnienie (zuzyte pierscienie) a odpowietrznik jest zatkany i wtedy nie bedzie miało gdzie sie wydostac i bedzie szukało wyjscia w odrzutniku albo pokrywie rozrzadu
ale to jest tylko przypuszczenie
Powrót do góry

ftp.kowal
Poziom 22
Poziom 22

Post#25 29 Mar 2010 22:54   

Przy kolejnym rozbieraniu zrób kilka fotek i wrzuć tu. Może wtedy coś jeszcze się wymyśli, bo w tej chwili raczej były już podane wszystkie możliwe przyczyny. Oczywiście wykluczamy pęknięcie bloku.
Powrót do góry

endriu078
Poziom 7
Poziom 7

Post#26 30 Mar 2010 07:05   

michalnienowy1 napisał:
osttnio rozebralem ciagnik poniwaz jak sie okzalo wal byl pekniety no ale przy okazji chcialem rozwiazac problem z cieknacym olejem. Zalozylem na nowy wal nowy odrzutnik, i pokrywe dopasowalem z szczelinomierzem. Przy uruchomieniu silnika juz ja ni by7lem poniewaz musialem wyjechac, ale wlasnie ojciec do mnie zadzwonil i mowi ze olej nadal sie leje. Dostlownie po paru przekreceniach silnika olej znow sie leje. Dzisiaj znow ojciec rozkrecil ciagnik, chce zalozyc zimering. Ktos pisal o czerwonych zimeringach. Mozna wiedziec do czego on sluzy i skad on jest ze sie nadaje do pokrywy do walu? Dziekuje

Czerwony simering jest od Zetora i jest o wiele lepszy.
Powrót do góry

michalnienowy1
Poziom 5
Poziom 5

Post#27 Post autora tematu 10 Kwi 2010 11:40   

Zalozylem zimering i jak na razie nie widac cieknacego oleju. Dziekuje wszystkim za pomoc :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Kwi 2010 11:40   

Powrót do góry

endriu078
Poziom 7
Poziom 7

Post#28 11 Kwi 2010 08:37   

to ja pisalem wczesniejszy post ale jdnak umnie problem szybko powrocil zobaczymy jak bedzie u ciebie pozdrawiam
Powrót do góry

jaclac26
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: kutno

Post#29 11 Kwi 2010 10:20   

ja miałem kiedyś taki problem ale się okazało ze była wadliwa pokrywa kupilem innego producenta załozyłem nowy uszczelniacz i mam juz kilka lat spokuj .a i jak szlifierz mi szlifował wał to mi terz poprawił tą bierznie co chodzi po niej symmering .morzna załorzyć terz lepszy symering tak zwany ciśnieniowy tylko ze jest je cięrzko dostać .

Dodano po 7 [minuty]:

zapomniałem dodać ze miałem terz przypadek ze był zapchany odpowietrznik silnika w 60 jest on przy korku wlewu oleju .jast tam taka siadka jak ona bedzie zapchana to terz bedzie wywalać uszczelniacz niby nikt tego nie sprawdza a ma to duze znaczenie .
Powrót do góry

Grzegorz_madera
Poziom 21
Poziom 21

Post#30 11 Kwi 2010 10:48   

W jakim języku Ty piszesz? Popraw błędy, bo tego nie da się czytać.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki -> ciagnik c360 cieknacy olej z silnika
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny