X
  • #1 06 Mar 2010 19:54
    msdx22
    Level 6  
    Helpful post? (0)
    Witam mam problem z moim golfem pojechałem ostatnio po węgiel rano ładnie odpalił.
    Dojechałem na miejsce poszedłem do kasy wyszedłem i lipa, samochód nie odpala słychać tylko pyk od rozrusznika. Czytałem na forum że jest to najprawdopodobniej kostka stacyjki, i że można to sprawdzić odpalając go na krutko.
    A więc moje pytanie brzmi :jakie kable trzeba połączyć ? wiem tylko ze jakieś pin 20 i 50 ale gdzie one są.
    Bardzo proszę o pomoc
  • #2 06 Mar 2010 20:33
    pioart
    Level 37  
    Helpful post? (-1)
    A coś sprawdziłeś poza czytaniem ? poza tym PYK coś ustaliłeś?
    Jak jest „pyk” od rozrusznika to na pych i do elektryka . Żadna kostka stacyjki .
    Uszkodzony rozrusznik lub coś z zasilaniem / słaby akumulator ? / wszystko co jest z tym związane , łącznie z zaoksydowanymi klemami .
  • #3 06 Mar 2010 20:39
    tpolo
    Level 17  
    Helpful post? (+2)
    Hmm, jeśli to na pewno wina kostki to możesz włączyć rozrusznik zdalnie z pod maski.
    Wystarczy że podepniesz kawałek przewodu do elektromagnesu rozrusznika(chodzi o ten najcieńszy z przewodów na rozruszniku) i po przekręceniu stacyjki w położenie zapłon podasz na opisany powyżej kabel "+" z akumulatora do czasu wystartowania silnika.
    UWAGA: upewnij się że auto jest na luzie i ma zaciągnięty hamulec postojowy,a najlepiej wsadź kogoś za kierownicę i niech wy sprzęgli.
    VW golf III 1.9TDI Jak odpalic na krutko?
  • #4 06 Mar 2010 20:44
    msdx22
    Level 6  
    Topic author Helpful post? (0)
    Klemy sprawdziłem aku ładowane niedawno a poza pyk nic nie stwierdziłem dlatego chce na krótko zobaczyć czy rozrusznik kreci bo jak kreci to albo ta kostka lub bendiks, mam już ta kostkę ale nie chce rozbierać airbagu niepotrzebnie, a ludzie pisali że jak na krótko pali to tylko to wiec nic nie szkodzi spróbować, a po co jechać do mechanika i płacić kasę jak można samemu

Dodano po 2 [minuty]:

Dzięki tpolo jutro ten sposób wypróbuje
  • #5 06 Mar 2010 21:32
    pioart
    Level 37  
    Helpful post? (0)
    Jeśli automat się odzywa to raczej na krótko nie odpali .
  • #6 07 Mar 2010 10:03
    msdx22
    Level 6  
    Topic author Helpful post? (0)
    Wiec muszę użyć tych kabli na pewno są to jakieś poza kostka tylko które
  Search 4 million + Products
Browse Products