Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klejenie taśmy wyświetlacza

-nobile- 06 Mar 2010 22:40 8469 8
  • #1 06 Mar 2010 22:40
    -nobile-
    Poziom 16  

Witam
    mam wyświetlacz który jest na taśmie klejonej która się lekko odkleiła.
    Mam pytanie do osób które już to robiły. W jaki sposób sie używa lakieru (kleju) elektroprzewodzącego? Wydaje mi sie ze jak posmaruje wszystkie piny wyjściowe to zrobi sie miedzy nimi zwarcie. (pojedynczo tez nie ma mowy o posmarowaniu ich (jest ich dość dużo)..
    W jaki sposób mam sie do tego zabrać.
    Będę bardzo wdzięczny za jaką kolwiek podpowiedź.

• #2 06 Mar 2010 23:12
    Noruch
    Poziom 13  

Biorac pod uwage dzial w ktorym zamiesciles ten post zapewne chodzi o wyswietlacz do tel.gsm. Koszt nowego lcd to przedzial cenowy od 30 do 150 w zaleznosci od modelu. Wydaje mi sie ze nie ma sensu bawic sie w lepienie tego lcd. :)

• #3 07 Mar 2010 01:11
    rusiu1944
    Poziom 19  

Noruch napisał:
    Biorac pod uwage dzial w ktorym zamiesciles ten post zapewne chodzi o wyswietlacz do tel.gsm. Koszt nowego lcd to przedzial cenowy od 30 do 150 w zaleznosci od modelu. Wydaje mi sie ze nie ma sensu bawic sie w lepienie tego lcd. :)
    Dokładnie tak, nie ma sensu bo to więcej zabawy z tym jest, aniżeli pożytku ;)
    Wyobraź sobie że pokleisz LCD nie bedzie działac? i sie wkurzysz.

• #4 07 Mar 2010 08:20
    -nobile-
    Poziom 16  

No akurat nie jest to wyświetlacz do telefonu, wydawało mi sie że w telefonach macie najwięcej do czynienia z takimi wyświetlaczami dlatego tu napisałem. Wolał bym jednak spróbować z klejem, bo wyświetlacz to koszt min 300zł a lakier (jesli nie uda sie na gorąco) to wydatek ok 20zl.
    Tylko nie wiem w jaki sposób nakłada się ten klej na taśmę, jeśli ktoś wie jak to się robi to będę wdzięczny a pomoc

Klejenie taśmy wyświetlacza

• #5 07 Mar 2010 09:35
    rekordgsm
    Poziom 31  

Osobiście nie daję szans na zrobienie tego ludzką ręką.

• #6 07 Mar 2010 10:39
    gomezf1
    Spec od GSM

rekordgsm napisał:
    Osobiście nie daję szans na zrobienie tego ludzką ręką.

Dlaczego nie, ja bym próbował. Jeżeli się dysponuje naprawdę wprawioną ręką i dobrym mikroskopem to warto posiedzieć i spróbować. W/g Mnie wszystko do zrobienia. Jeżeli możesz tym sposobem zaoszczędzić 300 zł to próbuj.

• #7 07 Mar 2010 12:44
    -nobile-
    Poziom 16  

Na allegro robią to, tak wiec jest to możliwe, zdaje sobie sprawę ze pewnie ci co wiedza jak to się robi nie za bardzo maja ochotę się tym podzielić ($) ale może jednak.
    W moim wyświetlaczu taśma zapewne nie jest całkowicie oderwana bo 50% wyświetlacza świeci.
    Nadal czekam na sugestie lub pomocne linki.

• #8 07 Mar 2010 19:03
    goldi74
    Poziom 43  

Ja podobne taśmy lepiłem za pomocą grota lutownicy. Jednak wymagana jest tu stacja lutownicza z dokładną regulacją temperatury grota, którą trzeba ustawić poniżej temperatury topnienia przyklejanej folii. Wtedy masz 50% szans na to, że Ci się to uda.

• #9 09 Mar 2010 16:56
    kuba_1298
    Poziom 10  

No nieciekawie to wygląda... a z drugiej strony niezłe wyzwanie... ja bym sobie dał 20% szans że to skleje... Tasmę bardzo łatwo mozna przypalić... No ale próbuj.. Powodzenia

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme