Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Windows 7 - problem z siecia - siec niezidentyfikowana

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieć Internet - Dostęp -> Windows 7 - problem z siecia - siec niezidentyfikowana
Autor
Wiadomość
Stelmacher
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Bolesławiec

Post#1 Post autora tematu 07 Mar 2010 15:08   

witam
niedawno kupilem sobe laptopa z windowsem 7 z karta sieciowa marvell yukon 88e8059 pci-e
i chcialem polaczyc sie przes krosa do komputera stacjonarnego (wbudowane 2 wyjscia LAN) z windowsem xp (na ktorym mam neta ze stalym ip tzw radiowke - nie mylic z routerem)
ale po podlaczeniu kabla do laptopa pisze siec niezidentyfikowana (siec publiczna) brak dostepu do internetu
wyglada to tak:

ten tomputer------------siec niezidentyfikowana---x---internet

dodam ze do tego komputera co mam na nim internet mam podlaczonego jeszcze jednego kompa rowniez z windowsem xp no i tam mam neta (podlaczony jest takze krosem)

pomozecie??
bo ja juz nie mam sily juz 2 dzien nad tym siedze i nic nie wymyslilem;/
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Mar 2010 15:08   

Powrót do góry

fixian
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Dąbrowa Górnicza

Post#2 07 Mar 2010 15:20   

Re: Windows 7 - problem z siecia - siec niezidentyfikowana

Zmień siec publiczna na prywatna. Ja zauważyłem że w win7 z tymi sieciami to porażka. Nieraz widzę sieć i jest niezabezpieczona, a nie mogę sie podłączyć. W viscie było mniej problemów. Czasem najlepiej zresetować kompa niż samą kartę. Masz w kompie ustawione coś w stylu zezwalaj na łączenie sie z internetem przez ten komputer ?

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Mar 2010 15:20   

Powrót do góry

Stelmacher
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Bolesławiec

Post#3 Post autora tematu 07 Mar 2010 21:04   

a napisz mi jeszcze jak zmienic ta siec publiczna na prywatna w win 7 (bo dopiero z 7 mam stycznosc od 3 dni;/)
bo umie tylko zmienic na domowa i to jeszcze jak odlacze kabel i podlacze to znow jest siec publiczna ;/

na pierwszym mam wlaczone udostepnianie tak jak napisalem wczesniej te dwa stacjonarne xp-xp dzialaja bez zarzuty
problem natomiast lezy po stronie win 7
dodam ze dzis sprawdzalem u dziewczyny bezposrednio z kablowki kablem do laptopa i jest to samo ;/ czyli pisze siec niezidentyfikowana wifi natomiast dziala bez zarzutu
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Mar 2010 21:04   

Powrót do góry

pawelskr
Poziom 1
Poziom 1

Post#4 08 Wrz 2010 14:16   

witam
postanowilem odświerzyć nieco ten temat gdyz spotkałem sie z tym problmem co moi poprzednicy, mam nadzieje ze uzyskam tak potrzebna mi pomoc.
od niedawna jestem szcześliwym włascicielem laptopa sony vaio (VPCEB2S1E) i za pierona nie moge sie połaczyć z internetem mówie tu o połaczeniu kablowym. w domowym PC wszystko działa jak należy. skonfigurowałem laptopa tak jak pisze na forach, próbowałem juz naprawde wszystkiego, ale na jednym z forów wyczytałem ze koleś zainstalował sterowniki karty sieciowej przeznaczone pod win xp (na laptopie mam win sev), problem w tym ze nie moge znalesc sterów pod swoja karte (Marvell Yukon 88E8059 PCI - E Gigabit Ethernet Controller), prosze o pomoc
Powrót do góry

moninml
Poziom 8
Poziom 8

Post#5 18 Wrz 2010 10:19   

Witam. Mam podobny problem tzn raz na jakiś czas w centrum sieci i udostępniania pojawia się dwie sieci - sieć domowa (która jest zawsze) i sieć niezidentyfikowana (pojawienie się jej powoduje brak internetu). Choćbym nie wiem jak się starał nie umiem usunąć tej sieci niezidentyfikowanej ;/ nie rozumiem w ogóle skąd i dlaczego się pojawia. Na początku gdy pojawiała się ta sieć wystarczyło wyłączyć i włączyć kartę sieciową po czym problem rozwiązywał się na jakieś 2-3 tyg. W tej chwili aby mieć dostęp do internetu muszę robić przywracanie systemu jednak po około 2-3 dniach znów pojawia się ta sieć ;/ Próbowałem również reinstalować sterowniki do karty sieciowej oraz resetować router.

screen z centrum sieci i udostępniania:

prosił bym o jakieś wskazówki jak pozbyć się tej pierdo***** sieci...

system: win 7 prof x64
net: osiedlowy
router: Edimax BR-6204Wg
Powrót do góry

wiktord
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Łódź

Post#6 15 Mar 2011 15:34   

odświeżam temat.
czy ktoś wie jak to naprawić? czy reset karty jest nadal jedynym rozwiązaniem?
Powrót do góry

margi85
Poziom 15
Poziom 15

Post#7 21 Cze 2011 10:37   

Ja również mam ten problem

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Cze 2011 10:37   

Powrót do góry

Mangas
Poziom 2
Poziom 2

Post#8 23 Gru 2011 00:59   

Witam!

Aby zlikwidować problem niezidentyfikowanej sieci należy w managerze usług
(Start -> Uruchom -> services.msc) zatrzymać i wyłączyć usługę o nazwie podobnej do tej: ##Id_String2.6844F930_1628_4223_B5CC_5BB94B879762##. Aby to zrobić zmieniamy Typ uruchamiania na WYŁĄCZONY, po czym restartujemy komputer.

Pozdrawiam!
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieć Internet - Dostęp -> Windows 7 - problem z siecia - siec niezidentyfikowana
Strona 1 z 1