Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

wifi w drukarce - nieprzydzielony adres ip

marvicio 07 Mar 2010 15:50
  • #1 07 Mar 2010 15:50
    marvicio
    Poziom 7  

Mam urzadzenie wielofunkcyjne lexmark x7675 i router tplink TP-W8910G i niemoge skonfigurowac polaczenia wi fi kiedy program instalacyjny znalazl moj router i probowal sie z nim polaczyc i ciagle wyskakuje ze adres ip nie zostal przydzielony i tak przez caly czas ,do tego swieci sie pomaranczowa lampka ktora oznacza gotowosc do pracy jednak nieskonfigurowane polaczenie ... co mam zrobic ? prosze o rady !!

• #2 07 Mar 2010 18:03
    edimax
    Poziom 9  

A na ruterze masz uruchomiony serwer DHCP ? Może tu leży problem.

• #3 09 Mar 2010 14:45
    marvicio
    Poziom 7  

to tak : nie mam DHCP (jelsi chodzi tu o mac'i , bo jestem przecietnym uzytkownikiem wiec sie nie znam dokladnie) dodam jeszcze ze kiedy podlaczam od czasu do czasu laptopa na wi fi do routera to tez nie ma problemu ,tak jak i na stacjonarnym do ktorego net tez jest poprowadzony bezprzewodowo...

• #4 20 Mar 2010 15:31
    edimax
    Poziom 9  

marvicio napisał:
    kiedy program instalacyjny znalazl moj router i probowal sie z nim polaczyc i ciagle wyskakuje ze adres ip nie zostal przydzielony

Program instalacyjny ma sie łączyć z drukarką a nie routerem. Połącz drukarkę najpierw z routerem (jeżeli masz włączony serwer DHCP, a masz bo łączysz się notebookiem) drukarka powinna dostać adres ip z puli dhcp. Wydrukuj sobie konfiguracje sieci na drukarce, wbij sie przeglądarką na ten adres i ustaw sztywny adres ip. Puść instalator i postępuj zgodnie z instrukcjami. Instalator powinien wykryć automatycznie drukarkę, jeśli nie podaj ręcznie adres który wcześniej ustawiłeś.

• #5 21 Mar 2010 09:53
    marvicio
    Poziom 7  

no wlasnie ,ze drukarka jest podlaczona kablem usb , i wedlug instalatora ktory wykrywa sieci bezprzewodowe pyta czy polaczyc z ta siecia i kaze podac haslo do routera i pozniej tak jak wyzej nie moze uzyskac adresu ... a mozesz mi powiedzie ewentualnie z tym dhcp zrobic ?

• #6 21 Mar 2010 13:17
    sirapacz
    Poziom 9  

zapisz sobie na karteczce model routera, wpisz w google i znajdzies instrukcje obslugi od niego. tam bedziesz mial napisane jak i gdzie wlaczyc dhcp....

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty