Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Multimetr Mastech MY 68, który podróbka a który oryginał?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Warsztat elektronika -> Warsztat co kupić? -> Multimetr Mastech MY 68, który podróbka a który oryginał?
Autor
Wiadomość
master-007
Pomocny dla użytkowników
Pomocny dla użytkowników

Post#1 Post autora tematu 08 Mar 2010 19:15   

Multimetr Mastech MY 68, który podróbka a który oryginał?

Witam.
Chcę kupić multimetr i mój wybór padł na Mastech MY 68.
Na rynku jest dostępne kilka różnych wersji i nie wiadomo, które to oryginał a które podróbka?
Właśnie stąd moje pytanie: który brać z przedstawionych poniżej?

Mastech:
Multimetr Mastech MY 68, który podróbka a który oryginał? Multimetr Mastech MY 68, który podróbka a który oryginał? Multimetr Mastech MY 68, który podróbka a który oryginał?
Inne:
Multimetr Mastech MY 68, który podróbka a który oryginał?Multimetr Mastech MY 68, który podróbka a który oryginał? Multimetr Mastech MY 68, który podróbka a który oryginał? Multimetr Mastech MY 68, który podróbka a który oryginał?Multimetr Mastech MY 68, który podróbka a który oryginał? Multimetr Mastech MY 68, który podróbka a który oryginał?

Mastechy różnią się opisem: jeden ma symbol CE przy nazwie modelu, pozostałe dwa różnią się tym, że jeden z nich ma znak cęgów i nie ma bargrafu no i jeszcze kreseczką po "MY".
Inne modele nie mają loga Mastech ale mają oznaczenie MY 68.
MY 68 innych firm to: JTW, V&A, Voice Kraft, Prosonic, Master, Emos, Ben Electronic, Bochen (czyli ten z napisem "model") i jeszcze są takie z samym oznaczeniem. W zdjęciach uwzględniłem tylko żółte :)

Znalazłem jeszcze dwie instrukcje do mastecha bez bargrafu i z bargrafem.
Jestem też otwarty na propozycje innych multimetrów do 100zł, na elektrodzie ten model ogólnie nie ma złych opinii.
Recenzja na innym forum (na którym jest jeszcze inny mastech z bargrafem, bez oznaczenia cęgów, napis 10A zamiast A, oznaczenie ma bez kreski między MY a 68 i bez napisu CE po logu "Mastech")
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Mar 2010 19:15   

Powrót do góry

rubens
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Miasto: Wa-wa

Post#2 09 Mar 2010 08:49   

Re: Multimetr Mastech MY 68 który podróbka a który oryginał?

http://www.p-mastech.com/products/04_dm/my68.html
Dla pewności możesz wysłać zapytanie do centrali.
Powrót do góry

krzycho123
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Poznań

Post#3 09 Mar 2010 11:50   

Oryginały to te z logiem Mastech i V&A bo to dwa brandy firmy Mastech , reszta to podóbki ,aczkolwiek tak naprawdę to wierne kopie działające jak oryginały ale jak różnica mała to wybrałbym jednak Mastecha.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Mar 2010 11:50   

Powrót do góry

master-007
Pomocny dla użytkowników
Pomocny dla użytkowników

Post#4 Post autora tematu 09 Mar 2010 12:51   

Importerem mastecha w Polsce jest Atel (sprowadzają z tej centrali co napisał kolega rubens, do nich nie pisałem ze względu na moją słabą angielszczyznę). Napisałem do tego Atel i odpisali, że mastechy są bez bargrafu, a z bargrafem mają w asortymencie właśnie V&A i tego mi polecają. Ponoć jest bardziej chwalony przez klientów. Teraz pozostaje pytanie czy mastechy wychodziły z bargrafem?

Na chińskiej stronie mastecha jest V&A z bargrafem z czerwonym logiem:
http://www.mastech.com.cn/html/en/products-my60-64.htm

Pozostaje pytanie czy ktoś sprawdzał swojego mastecha w środku, żeby mógł potwierdzić tezę o dwóch modelach?

Na razie przyjmuję za oryginalne dwa modele mastecha: ten pierwszy ze zdjęcia bez bargrafu i z bargrafem z identycznymi oznaczeniami. Bardziej skłaniam się ku temu modelowi z bargrafem.
Na stronie: http://www.cnd.com.pl/ mastech bez bargrafu ma oznaczenie MY68A a z bargrafem MY68, a na podstawie wypowiedzi w temacie pod linkiem tutaj wnioskuję że jest także jakaś wersja MY68B. Czekam na dalsze sugestie.

Dowiedziałem się jeszcze jednej rzeczy: Mastech MY 68 z bargrafem był produkowany kilka lat temu przez dwie fabryki, potem wspólnicy się rozeszli i jeden nadal prowadzi Mastech a drugi założył konkurencyjną firmę V&A i od tamtej pory oryginalne multimetry MY68 są produkcji Mastecha - te bez bargrafu i V&A - te z bargrafem. Dodam jeszcze ciekawostkę: inne firmy też mogą sprzedawać oryginały - wynika to z tego, że przy dużych zamówieniach Mastech nadrukowuje oznaczenia zlecone przez importera np. JTW Digital. Podobnie może robić też V&A, więc nigdy nie wiadomo, który to oryginał, a który podróbka.

Kwestia producentów:
ShenZhen HuaYi Mastech Co.,LTD Dongguan to ten zakład który nadal produkuje pod logiem Mastech. Strona internetowa: www.p-mastech.com
LTD ShangHai YiHua MASTECH Co.,LTD zmienił nazwę na SHANGHAI YIHUA V&A INSTRUMENT CO.,LTD i produkuje sprzęt z logiem V&A. Strona internetowa: http://www.mastech.com.cn/index.htm

I kto teraz mi powie czy lepszy jest V&A MY68 czy Mastech MY68? Różnica w cenie 17zł tańszy Mastech, obydwa najtaniej można dostać właśnie w Atel.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Mar 2010 12:51   

Powrót do góry

hkuhn
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: opole

Post#5 10 Mar 2010 22:32   

Re: Multimetr Mastech MY 68, który podróbka a który oryginał

Są to takie same mierniki , więc pomyśl ,czy potrzebny ci bargraf ,czy też nie.
Powrót do góry

rubens
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Miasto: Wa-wa

Post#6 11 Mar 2010 09:54   

Jeśli doradzili V&A - to go weź.
Bargraf czasami jest pomocny, a 17 zł nie robi większej różnicy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Mar 2010 09:54   

Powrót do góry

master-007
Pomocny dla użytkowników
Pomocny dla użytkowników

Post#7 Post autora tematu 09 Kwi 2010 20:08   

Miernik V&A zakupiony, temat do zamknięcia
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Warsztat elektronika -> Warsztat co kupić? -> Multimetr Mastech MY 68, który podróbka a który oryginał?
Strona 1 z 1