Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Multimetr Mastech MY 68, który podróbka a który oryginał?

master-007 08 Mar 2010 19:15 12486 13
  • #1 08 Mar 2010 19:15
    master-007
    Moderator - Komputery Serwis

Witam.
    Chcę kupić multimetr i mój wybór padł na Mastech MY 68.
    Na rynku jest dostępne kilka różnych wersji i nie wiadomo, które to oryginał a które podróbka?
    Właśnie stąd moje pytanie: który brać z przedstawionych poniżej?

Mastech:
    Multimetr Mastech MY 68, który podróbka a który oryginał? Multimetr Mastech MY 68, który podróbka a który oryginał? Multimetr Mastech MY 68, który podróbka a który oryginał?
    Inne:
    Multimetr Mastech MY 68, który podróbka a który oryginał? Multimetr Mastech MY 68, który podróbka a który oryginał? Multimetr Mastech MY 68, który podróbka a który oryginał? Multimetr Mastech MY 68, który podróbka a który oryginał?Multimetr Mastech MY 68, który podróbka a który oryginał? Multimetr Mastech MY 68, który podróbka a który oryginał?

Mastechy różnią się opisem: jeden ma symbol CE przy nazwie modelu, pozostałe dwa różnią się tym, że jeden z nich ma znak cęgów i nie ma bargrafu no i jeszcze kreseczką po "MY".
    Inne modele nie mają loga Mastech ale mają oznaczenie MY 68.
    MY 68 innych firm to: JTW, V&A, Voice Kraft, Prosonic, Master, Emos, Ben Electronic, Bochen (czyli ten z napisem "model") i jeszcze są takie z samym oznaczeniem. W zdjęciach uwzględniłem tylko żółte :)

Znalazłem jeszcze dwie instrukcje do mastecha bez bargrafu i z bargrafem .
    Jestem też otwarty na propozycje innych multimetrów do 100zł, na elektrodzie ten model ogólnie nie ma złych opinii.
    Recenzja na innym forum (na którym jest jeszcze inny mastech z bargrafem, bez oznaczenia cęgów, napis 10A zamiast A, oznaczenie ma bez kreski między MY a 68 i bez napisu CE po logu "Mastech")

• #3 09 Mar 2010 11:50
    krzycho123
    Poziom 31  

Oryginały to te z logiem Mastech i V&A bo to dwa brandy firmy Mastech, reszta to podróbki, aczkolwiek tak naprawdę to wierne kopie działające jak oryginały, ale jak różnica mała to wybrałbym jednak Mastecha.

• #4 09 Mar 2010 12:51
    master-007

Importerem mastecha w Polsce jest Atel (sprowadzają z tej centrali co napisał kolega rubens, do nich nie pisałem ze względu na moją słabą angielszczyznę). Napisałem do tego Atel i odpisali, że mastechy są bez bargrafu, a z bargrafem mają w asortymencie właśnie V&A i tego mi polecają. Ponoć jest bardziej chwalony przez klientów. Teraz pozostaje pytanie czy mastechy wychodziły z bargrafem?

Na chińskiej stronie mastecha jest V&A z bargrafem z czerwonym logiem:
    http://www.mastech.com.cn/en/products/Electri...d-DC-power-supply/Multimeter/20150417216.html

Pozostaje pytanie czy ktoś sprawdzał swojego mastecha w środku, żeby mógł potwierdzić tezę o dwóch modelach?

Na razie przyjmuję za oryginalne dwa modele mastecha: ten pierwszy ze zdjęcia bez bargrafu i z bargrafem z identycznymi oznaczeniami. Bardziej skłaniam się ku temu modelowi z bargrafem.
    Na stronie: http://www.cnd.com.pl/ mastech bez bargrafu ma oznaczenie MY68A a z bargrafem MY68, a na podstawie wypowiedzi w temacie pod linkiem tutaj wnioskuję że jest także jakaś wersja MY68B. Czekam na dalsze sugestie.

Dowiedziałem się jeszcze jednej rzeczy: Mastech MY 68 z bargrafem był produkowany kilka lat temu przez dwie fabryki, potem wspólnicy się rozeszli i jeden nadal prowadzi Mastech a drugi założył konkurencyjną firmę V&A i od tamtej pory oryginalne multimetry MY68 są produkcji Mastecha - te bez bargrafu i V&A - te z bargrafem. Dodam jeszcze ciekawostkę: inne firmy też mogą sprzedawać oryginały - wynika to z tego, że przy dużych zamówieniach Mastech nadrukowuje oznaczenia zlecone przez importera np. JTW Digital. Podobnie może robić też V&A, więc nigdy nie wiadomo, który to oryginał, a który podróbka.

Kwestia producentów:
    ShenZhen HuaYi Mastech Co.,LTD Dongguan to ten zakład który nadal produkuje pod logiem Mastech. Strona internetowa: www.p-mastech.com
    LTD ShangHai YiHua MASTECH Co.,LTD zmienił nazwę na SHANGHAI YIHUA V&A INSTRUMENT CO.,LTD i produkuje sprzęt z logiem V&A. Strona internetowa: http://www.mastech.com.cn/index.htm

I kto teraz mi powie czy lepszy jest V&A MY68 czy Mastech MY68? Różnica w cenie 17zł tańszy Mastech, obydwa najtaniej można dostać właśnie w Atel.

• #5 10 Mar 2010 22:32
    hkuhn
    Poziom 24  

Są to takie same mierniki, więc pomyśl, czy potrzebny ci bargraf, czy też nie.

• #6 11 Mar 2010 09:54
    rubens
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jeśli doradzili V&A - to go weź.
    Bargraf czasami jest pomocny, a 17 zł nie robi większej różnicy.

• #7 09 Kwi 2010 20:08
    master-007

Miernik V&A zakupiony, temat do zamknięcia.

• #8 30 Mar 2017 12:53
    akm97
    Poziom 12  

Witam. Nie chcę zakładać nowego tematu, a mam pytanie o w/w multimetry. Czy posiadają one funkcję Auto Off przy pozostawieniu przełącznika w pozycji pomiaru? Chodzi oczywiście o oszczędność baterii.

• #10 30 Mar 2017 18:07
    Hektar Zahler
    Poziom 26  

Pewny jesteś ? Ja mam Metexa M-3270 i uśpienie jest.

Jakby ktoś potrzebował szczegółów, to jest tak: pi-pi...pi-pi...pi-pi...piiiiiiiiiiiiiii...OFF

• #11 30 Mar 2017 20:07
    zdzisiek1979
    Poziom 36  

Jestem, bo mam go z 2006r. I jakoś nie doświadczyłem doznań akustycznych typu pi-pi...pi-pi...pi-pi...piiiiiiiiiiiiiii...OFF :D

• #12 30 Mar 2017 20:54
    Hektar Zahler
    Poziom 26  

Może po tym właśnie pozna klona ? Dziwne, bo Metex ma ten sam procesor.

• #13 16 Kwi 2017 18:02
    akm97
    Poziom 12  

Witam. Może trochę nie w tym temacie, ale to ja pytałem wcześniej o funkcję Auto Off w multimetrach. Mój obecny multimetr ją posiada i uważam ją za niezbędną funkcję. Multimetr to podróbka podróbki (firmy FTIKE !), ale i ja używam go amatorsko do pomiarów napięcia baterii, w samochodzie, do badania ciągłości przewodu itp. Niestety posiada bardzo irytującą wadę. Mianowicie, po ustawieniu np. na pomiar napięcia, bez przyłożenia do źródła napięcia, skala pokazuje od razu np 2 C i wartość ta powoli spada gdzieś do ok. 0,2-0,5 V i tak już pozostaje. Nie wiem, czy ma to wpływa na dokładność pomiaru. Jeszcze gorzej jest jednak podczas pomiarów. Gdy mierzę baterię 9 V multimetr nie wskazuje od razu napięcia, tylko wartość rośnie w górę dość powoli, po ok. 10-15 sekundach dochodząc do 9 V. Około tej wartości skoki maleją, a wartość całkowicie potrafi się ustabilizować po ok. 30 sekundach. Nie jestem pewien, czy tak było od początku. Może tak, tylko w mniejszej skali. Być może to kwestia słabej baterii, ale multimetr nie sygnalizuje konieczności jej wymiany. Dlatego postanowiłem kupić jakiś bardziej "renomowany" multimetr, np. Mastech, V&A, czy nawet Metex (drogi!). Przypadkowo znalazłem na allegro pokaz Metexa M-3270D (pod taką właśnie nazwą) i tam, po ustawieniu na pomiar napięcia wartość również maleje od wartości ok. 1 V. Czy to jest normalne. Czy przy pomiarach z kolei, wartość powoli lub nieco szybciej rośnie?

• #14 18 Kwi 2017 14:59
    Hektar Zahler
    Poziom 26  

Jak każdy miernik z atomatyczną zmianą zakresów (oznaczenie DMM) wprowadza opóźnienia z tym związane. Żeby wyłączyć auto do tego jest przycisk Range-H. Potem w wyniku filtracji zakłóceń dochodzą opóźnienia całkowania pierwszego rzędu i zależy to od stałej czasowej filtru LP typu RC. Potem w wyniku przetwarzania A/C zależnie od częstości taktowania. O ile najczęściej w razie tego pierwszego, a czasem drugiego, da się nieco przyspieszyć, to opóźnień kolejnych rzędów nie da się w żaden sposób ustalić, ani nic z tym zrobić, bo zależą od algorytmu CPU. W razie M-3270 (proszę nie mylić mi tu go z miernikiem M-3270D, bo to całkowicie inny przyrząd) przełączanie podzakresów trwa ok. 3-4 takty odświeżania cyfr (czyli bardzo długo i jak już mówiłem do tego jest wyłącznik Range-H), natomiast po ustaleniu się zakresu odczyt trwa ok. 2,5 taktu, czyli łącznie od 5,5 do 6,5 taktu. O ile opóźnieniem potrzebnym na zmianę zakresu miernik nie odstaje zbytnio od reszty DMM, to te 2,5 taktu faktycznie przeszkadza, ale za to miernik ma coś, czego nie ma żaden inny Metex, tj. bargraf szybki jak błyskawica, gdzie odczyt trwa ułamek taktu, tzn. natychmiast oraz zupełnie niezależnie od wskazań cyferblatu. Jeżeli nie dzieje się jak opisałem, to Twój egzemplarz jest ewidentnie uszkodzony (coś jakby filtr RC).

Pamiętaj, że najwolniejsze to te "wypasione" jak te Fluke (których szczerze nienawidzę) czy skopometry - to już total porażka i nieporozumienie. Najszybsze to te o minimum usprawnień jak ten "żółtek" za 20zł, gdzie piszczałka działa online, a której szybkość działania najczęściej przekłada się właśnie na prędkość. Choć trzeba też wiedzieć, że nie zawsze, bo oto w modelu M-3270 bargraf działa zupełnie niezależnie. Osobiście obserwuję też, że od pewnego czasu dopuszcza się czegoś w rodzaju oszustwa polegającego na wtrącaniu przerwania programowego obsługującego piszczałkę żeby uzyskać efekt natychmiastowej reakcji. Jednak z wiadomych powodów nie może działać to poprawnie tak jak byśmy tego chcieli. I tu podpowiem jak dosyć łatwo to wykryć - od chwili zwarcia zacisków przez czas do ok. dwóch sekund miernik ma "czas do namysłu" i czasem będzie się mylił wtrącając przerwanie nie w porę: w efekcie od czasu do czasu otrzymuje się dźwięk przerywany.

Idealnym przykładem takiego oszukaństwa jest popularna seria mierników cęgowych Unit 20x.
    Identyko przekręty widać w innych miernikach na jutubie.

A się rozpisałem.

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME