Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Multimetr Mastech MY 68, który podróbka a który oryginał?

master-007 08 Mar 2010 19:15
 • #1 08 Mar 2010 19:15
  master-007
  Moderator - Komputery Serwis

  Witam.
  Chcę kupić multimetr i mój wybór padł na Mastech MY 68.
  Na rynku jest dostępne kilka różnych wersji i nie wiadomo, które to oryginał a które podróbka?
  Właśnie stąd moje pytanie: który brać z przedstawionych poniżej?

  Mastech:
  Multimetr Mastech MY 68, który podróbka a który oryginał? Multimetr Mastech MY 68, który podróbka a który oryginał? Multimetr Mastech MY 68, który podróbka a który oryginał?
  Inne:
  Multimetr Mastech MY 68, który podróbka a który oryginał? Multimetr Mastech MY 68, który podróbka a który oryginał? Multimetr Mastech MY 68, który podróbka a który oryginał? Multimetr Mastech MY 68, który podróbka a który oryginał?Multimetr Mastech MY 68, który podróbka a który oryginał? Multimetr Mastech MY 68, który podróbka a który oryginał?

  Mastechy różnią się opisem: jeden ma symbol CE przy nazwie modelu, pozostałe dwa różnią się tym, że jeden z nich ma znak cęgów i nie ma bargrafu no i jeszcze kreseczką po "MY".
  Inne modele nie mają loga Mastech ale mają oznaczenie MY 68.
  MY 68 innych firm to: JTW, V&A, Voice Kraft, Prosonic, Master, Emos, Ben Electronic, Bochen (czyli ten z napisem "model") i jeszcze są takie z samym oznaczeniem. W zdjęciach uwzględniłem tylko żółte :)

  Znalazłem jeszcze dwie instrukcje do mastecha bez bargrafu i z bargrafem .
  Jestem też otwarty na propozycje innych multimetrów do 100zł, na elektrodzie ten model ogólnie nie ma złych opinii.
  Recenzja na innym forum (na którym jest jeszcze inny mastech z bargrafem, bez oznaczenia cęgów, napis 10A zamiast A, oznaczenie ma bez kreski między MY a 68 i bez napisu CE po logu "Mastech")

 • #3 09 Mar 2010 11:50
  krzycho123
  Poziom 31  

  Oryginały to te z logiem Mastech i V&A bo to dwa brandy firmy Mastech, reszta to podróbki, aczkolwiek tak naprawdę to wierne kopie działające jak oryginały, ale jak różnica mała to wybrałbym jednak Mastecha.

 • #4 09 Mar 2010 12:51
  master-007
  Moderator - Komputery Serwis

  Importerem mastecha w Polsce jest Atel (sprowadzają z tej centrali co napisał kolega rubens, do nich nie pisałem ze względu na moją słabą angielszczyznę). Napisałem do tego Atel i odpisali, że mastechy są bez bargrafu, a z bargrafem mają w asortymencie właśnie V&A i tego mi polecają. Ponoć jest bardziej chwalony przez klientów. Teraz pozostaje pytanie czy mastechy wychodziły z bargrafem?

  Na chińskiej stronie mastecha jest V&A z bargrafem z czerwonym logiem:
  http://www.mastech.com.cn/en/products/Electri...d-DC-power-supply/Multimeter/20150417216.html

  Pozostaje pytanie czy ktoś sprawdzał swojego mastecha w środku, żeby mógł potwierdzić tezę o dwóch modelach?

  Na razie przyjmuję za oryginalne dwa modele mastecha: ten pierwszy ze zdjęcia bez bargrafu i z bargrafem z identycznymi oznaczeniami. Bardziej skłaniam się ku temu modelowi z bargrafem.
  Na stronie: http://www.cnd.com.pl/ mastech bez bargrafu ma oznaczenie MY68A a z bargrafem MY68, a na podstawie wypowiedzi w temacie pod linkiem tutaj wnioskuję że jest także jakaś wersja MY68B. Czekam na dalsze sugestie.


  Dowiedziałem się jeszcze jednej rzeczy: Mastech MY 68 z bargrafem był produkowany kilka lat temu przez dwie fabryki, potem wspólnicy się rozeszli i jeden nadal prowadzi Mastech a drugi założył konkurencyjną firmę V&A i od tamtej pory oryginalne multimetry MY68 są produkcji Mastecha - te bez bargrafu i V&A - te z bargrafem. Dodam jeszcze ciekawostkę: inne firmy też mogą sprzedawać oryginały - wynika to z tego, że przy dużych zamówieniach Mastech nadrukowuje oznaczenia zlecone przez importera np. JTW Digital. Podobnie może robić też V&A, więc nigdy nie wiadomo, który to oryginał, a który podróbka.

  Kwestia producentów:
  ShenZhen HuaYi Mastech Co.,LTD Dongguan to ten zakład który nadal produkuje pod logiem Mastech. Strona internetowa: www.p-mastech.com
  LTD ShangHai YiHua MASTECH Co.,LTD zmienił nazwę na SHANGHAI YIHUA V&A INSTRUMENT CO.,LTD i produkuje sprzęt z logiem V&A. Strona internetowa: http://www.mastech.com.cn/index.htm

  I kto teraz mi powie czy lepszy jest V&A MY68 czy Mastech MY68? Różnica w cenie 17zł tańszy Mastech, obydwa najtaniej można dostać właśnie w Atel.

 • #5 10 Mar 2010 22:32
  hkuhn
  Poziom 24  

  Są to takie same mierniki, więc pomyśl, czy potrzebny ci bargraf, czy też nie.

 • #6 11 Mar 2010 09:54
  rubens
  VIP Zasłużony dla elektroda

  Jeśli doradzili V&A - to go weź.
  Bargraf czasami jest pomocny, a 17 zł nie robi większej różnicy.

 • #7 09 Kwi 2010 20:08
  master-007
  Moderator - Komputery Serwis

  Miernik V&A zakupiony, temat do zamknięcia.