Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Coś nowego STX mac audio 10

Bartolomeo111 09 Mar 2010 18:48 6116 15
  • Coś nowego STX mac audio 10
    Do budowy tego suba użyłem głośnika StX Mac audio 10. Jest to głośnik samochodowy, u mnie spełnia on dwie role, do uzupełnienia dolnego pasma zestawu stereo w domu, jak i w samochodzie. W domu jest napędzany wzmacniaczem Yamahy AX-530, a w samochodzie WESTFALIA TECHNICA.
    Obudowa oryginalna według zaleceń producenta. Close 18l, otwarta 32.
    Ja zdecydowałem się na BR, strojenie na 32hz, wylot śr.10cm, dł. 26cm.
    Cała skrzynia wykonana z płyty wiórowej 22mm, wyjątek przednia ściana, pod głośnik dołożony dodatkowo MDF, łącznie grubośc 4cm. Całość stoi na kolcach, obszyte materialem, bardzo wytrzymała tkanina grubości około 1-2mm.
    koszt:
    Głośnik:190zł
    wszystkie potrzebne rzeczy do budowy oraz terminal, br jakieś 60zł.
    Materiał: miałem
    kolce:20zł
    Coś nowego STX mac audio 10 Coś nowego STX mac audio 10 Coś nowego STX mac audio 10 Coś nowego STX mac audio 10 Coś nowego STX mac audio 10

Fajne!
  • #2 09 Mar 2010 18:53
    DynamikS
    Poziom 21  

Wizualnie to ładnie wygląda.Ta dziura w zawieszeniu bardzo mi się nie podoba szczególnie zaklejona taśmą.Jak przykręca sie taki głośnik?

• #3 09 Mar 2010 18:57
    Bartolomeo111
    Poziom 9  

Dziura była, jest już zaklejona, zapomnialem odkleic prowizoryczne uszczelnienie. głośnik przykreca sie jak kazdy, na rantach głośnika jest gumowa uszczelka spełniająca równiez role maskownicy, dlatego nnie widać wkrętów.

• #4 09 Mar 2010 21:28
    misturek
    Poziom 15  

Oklejenie- jak dla mnie nie wygląda to za dobrze... te zszywacze ...
    Niby wygląd nie gra...
    A reszta bez zastrzeżeń..
    Dlaczego wybrałeś taki a nie inny głośnik??

• #5 09 Mar 2010 21:59
    917964
    Usunięty  
  • #6 09 Mar 2010 23:57
    Greg1702
    Poziom 20  

Szkoda tylko, że głośnik jest uszkodzony. Pewnie słychać zniekształcenia (a na pewno słychać) przy jego pracy. Prędzej czy poźniej odklei się taśma. Te zszywacze z tyłu oszpecają całe wykończenie.

• #7 10 Mar 2010 12:05
    wisnia_lwa
    Poziom 28  

Wykończenie nie za ładne, przemaluj chociaż te zszywki czarnym markerem, to nie będą się tak rzucać w oczy. Jakieś wrażenia z odsłuchu? Porównanie do inny subwooferów? W domu masz do niego filtr dolnoprzepustowy, czy gra pełnym pasmem? Mam nadzieję, że dobrze skleiłeś to zawieszenie, bo inaczej to będzie nieźle "furgotać".

• #8 10 Mar 2010 12:52
    deejayb
    Poziom 10  

Już lepiej było tego nie obijać kocem, tylko poszpachlować i przejechać wałkiem jakąś farbą do betonu, kosz podobny, a nie trzeba zszywek ujawniać.
    Jeśli była już konieczność ocieplenia suba kocem, to polecam klej epoksydowy z NOMI, bodajże DRAGON, ja oklejałem coś ala MTL1X i bardzo ładnie trzyma nawet na rogach. Ogółem to niechlujnie troche, postaraj się bardziej następnym razem i uważaj na głośnik przy przykręcaniu :)

• #9 10 Mar 2010 13:34
    Bartolomeo111
    Poziom 9  

Po pierwsze materiał w żadnym wypadku nie był przyklejany, został uszyty na wymiar i naciągnięty na obudowę. Tylnia ściana na zszywki, uważałem to za lepsze rozwiazanie niz klejenie jakimis klejami.
    Odnośnie malowania to znacznie wiecej trzeba byloby włożyć wysiłku szpachlowanie szlifowanie, a na to nie mialem zbytnio czasu.
    "deejayb" może bardziej precyzyjnie oceniaj, według ciebie co jest niechlujnie?

• #10 10 Mar 2010 23:08
    Greg1702
    Poziom 20  

Bartolomeo111 napisał:
    Po pierwsze materiał w żadnym wypadku nie był przyklejany, został uszyty na wymiar i naciągnięty na obudowę. Tylnia ściana na zszywki, uważałem to za lepsze rozwiazanie niz klejenie jakimis klejami.
    Odnośnie malowania to znacznie wiecej trzeba byloby włożyć wysiłku szpachlowanie szlifowanie, a na to nie mialem zbytnio czasu.
    "deejayb" może bardziej precyzyjnie oceniaj, według ciebie co jest niechlujnie?

Mylisz się. Gdybyś zastosowal klejenie nie było by problemu z tymi zszywkami. Do tego celu najlepszy jest butapren albo patterfix w puszczce.

• #11 14 Mar 2010 22:30
    Hefajstos
    Poziom 35  

Albo DRAGON, tyle, że on ie jest epoksydowy, tylko polimerowy. Butelka pomarańczowa. Zszywki jako środek pomocniczy.

--
    pozdrawiam
    Hefi

• #12 17 Mar 2010 17:50
    Lukasz5300
    Poziom 10  

mam pytanie, jak sprawuje się głośnik samochodowy w domu,tzn. chodzi mi czy pasmo przenoszenia w domu jest takie jak w samochodzie

• #13 17 Mar 2010 23:22
    Greg1702
    Poziom 20  

Lukasz5300 napisał:
    mam pytanie, jak sprawuje się głośnik samochodowy w domu,tzn. chodzi mi czy pasmo przenoszenia w domu jest takie jak w samochodzie

Kolego pasmo przenoszenia jest takie same wszędzie gdzie tylko głośnik zostanie umieszczony.

• #14 18 Mar 2010 13:06
    Bartolomeo111
    Poziom 9  

Chodzi ci pewnie o to czy robi takie same ciśnienie w domu jak i w samochodzie...zdecydowanie jest mniejszy efekt, w domu potrzebny mocny wzmacniacz i zdecydowanie w dawkowaniu mu mocy wtedy gra naprawdę przyjemnie, oczywiście puszczam go przez zwrotnice.

• #15 18 Mar 2010 15:35
    Greg1702
    Poziom 20  

Ciśnienie będzie mniejsze w większym pomieszczeniu niż w samochodzie. Żeby uzyskać takie samo ciśnienie potrzeba conajmniej dwóch głośników 18 calowych do pokoju 20 m2. Nie mówiąc już o wzmacniaczu. Niestety będzie wtedy dominacja basu nad resztą a to jest złe. Nie samym basem brzmi muzyka, a Tobie z tej wypowiedzi właśnie o to chodzi.

• #16 18 Mar 2010 15:55
    karnak
    Warunkowo odblokowany

Co do dziury w resorze,to spróbuj zakleić silikonem.Mam tak naprawiony głośnik i chodzi na maksa od 3 lat.Pozdrawiam.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme