Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Duża mikrofalówka, grill, crisp - 3 przemyslane propozycje

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Duża mikrofalówka, grill, crisp - 3 przemyslane propozycje
Autor
Wiadomość
mateusz140m
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: -

Post#1 Post autora tematu 10 Mar 2010 00:36   

Duża mikrofalówka, grill, crisp - 3 przemyslane propozycje

Witam!

Szukałem mikrofalówki spełniającej następujące kryteria:
- ponad 25l
- grill kwarcowy
- Crips
- najlepiej biały kolor
Po długich poszukiwaniach znalazłem 3 propozycje:

Samsung CE107BAF
+ 3zrodła ciepła
+ czyszczenie para
- słsyzałem ze Samsung ma słaby Crisp/Crusty

Panasonic NN-GD459
+/- nic o niej nie słyszałem

Whirlpool FT 335 WH
+ mam dobre doswiadczenie z tą firma jesli chodzi o mikrofale
- grill w wersji combi (mikrofale+grill), brak tradycyjnego ktory jest dostepny w modelu FT338

Czy moge prosić o porade?
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 10 Mar 2010 00:36   

Powrót do góry

sujka5
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Opole

Post#2 10 Mar 2010 07:01   

Re: Duża mikrofalówka, grill, crisp - 3 przemyslane propozyc

chyba whirlpool robi najlepsze mikrofalówki ...(te ze Szwecji i wnętrzem ze stali szlachetnej) mało awaryjne....
a co do talerza crisp to opatentowany talerz Whirlpoola i nawet jak włożysz go do innej kuchenki to nie będzie działał prawidłowo (210 stopni) dlatego że za podgrzewanie tego talerza jest zależne od dolnego kanału podawania mikrofal....(nie wiem czy inne firmy podają mikrofale 2 kanałami )
Powrót do góry

mateusz140m
Poziom 10
Poziom 10

Post#3 Post autora tematu 10 Mar 2010 11:39   

sujka5 napisał:
a co do talerza crisp to opatentowany talerz Whirlpoola i nawet jak włożysz go do innej kuchenki to nie będzie działał prawidłowo (210 stopni) dlatego że za podgrzewanie tego talerza jest zależne od dolnego kanału podawania mikrofal....(nie wiem czy inne firmy podają mikrofale 2 kanałami )

Czy możesz mi wyjaśnić o co chodzi z dwoma kanałami podawania mikrofali?
Skoro Crisp jest opatentowany przez Whirlpoola to jak działaja fukcjie opiekania na chrupko (np Crusty) u Samsunga i Panasonica?
Powrót do góry

sujka5
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Opole

Post#4 10 Mar 2010 13:38   

Jak popatrzysz na kuchenkę we wnętrzu jest dolny i górny kanał , którym podawane są mikrofale ...dolny kanał ma również za zadanie dostarczanie mikrofal do talerza "crisp" który nagrzewa się w ciągu 2 min tylko do 210 stopni Celsjusza .
Dlatego jak włożysz ten sam talerz do innej kuchenki nagrzeje się ale obawiam się że nie osiągnie temp.210 stopni...
na takim talerzu można piec nawet ciasto ...
Powrót do góry

Ad

Post# 10 Mar 2010 13:38   

Powrót do góry

mateusz140m
Poziom 10
Poziom 10

Post#5 Post autora tematu 10 Mar 2010 17:26   

Dzieki za zainteresowanie.
Czy dodatkowa grzałka w Samsungu nie spełnia tego zadania?
Jakie sa opinie o Panasonicu?
Powrót do góry

editor
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: 2x W

Post#6 11 Mar 2010 12:05   

opinie o panasoniku są takie, że to są fajnie wykonane mikrofale. estetyczne, nie przebija przez nie tandeta, mają inwerter. lecz niestety zacząłem kiedyś czytać opinie o nich, gdyż sam planowałem kupienie panasonika i okazało się że są dość awaryjne. może to jest tak, że przeważnie piszą ci, którym coś się zepsuło, a szczęśliwi użytkownicy siedzą cicho zadowoleni, ale od tamtego czasu mam dość ambiwalentny stosunek do mikrofal panasonika. z jednej strony mają wszystko, co ma mieć mikrofala, przekonuje mnie wykonanie, a z drugiej strony opinie.... ehhh
z trójki którą wymieniłeś skupiłbym się jednak na samsungu i whirlpoolu. ten model panasonika nie oferuje tak wielu możliwości co konkurencja.
Powrót do góry

mateusz140m
Poziom 10
Poziom 10

Post#7 Post autora tematu 11 Mar 2010 15:13   

Na + Panasonica jest większa moc, co daje Inverter nie wiem?

Jesli chodzo Samsunga to słyszałem ze jedzenie przyrządzane na Crispie wychodzi fatalnie, nie wiem jak w nowych z fukcją TRIO

Natomiasy Whirlpool jest super ale posiada grill Combi (Grill+Mikrofala) a niesam Grill wiec nie wiem jak bedzie z tradycyjnym grilowaniem np karkówki którą uwielbiam
Zwykły grill jest dostepny w modelu FT 338 (z teroobiegiem ktorego nie potrzebuje i droższym)

Porównanie FT335 i FT338
Powrót do góry

mateusz140m
Poziom 10
Poziom 10

Post#8 Post autora tematu 13 Mar 2010 04:20   

Mogę prosić o dalsze rady?
W szczególności czym się różni grill(lampa kwarcowa) od gilla combi (mikforala+lampa kwarcowa) i jakia jest róznica w grilowaniu na tych 2 rozwiązaniach.

Dlatego rozważam zakup Whirlpoola FT335 lub FT338.

Dziekuje i pozdrawiam.
Powrót do góry

olifoet
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Racibórz

Post#9 21 Sty 2011 22:34   

witam wszystkich
od 6 lat używałem Whirpoola JT 356, niestety padła elektronika, koszt naprawy rzędu 600zł
funkcja crisp (mam ten specjalny talerz) w tym modelu nie działa rewelacyjnie

na chwilę obecną rozważam zakup Samsunga CE107BAF, dużo funkcji za niewielką cenę (za Whirpoola zapłaciłem 6 lat temu prawie 1400)
Powrót do góry

mateusz140m
Poziom 10
Poziom 10

Post#10 Post autora tematu 22 Sty 2011 12:04   

Ja kupiłem FT338 i jestem bardzo zadowolony. Co do grila i crispa jest ok, chociaż odnoszę wrażenie ze w starym wirpoolu sprzed ok 7lat jedzenie było smaczniejsze Moze dzieki aluminiowemu talerzowi crisp?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Duża mikrofalówka, grill, crisp - 3 przemyslane propozycje
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Kontakt

Page generation time: 0.068 seconds

elektroda.pl temat RSS