X

lampa z mgła

kura999 05 Aug 2004 15:05
  • #1 05 Aug 2004 15:05
    kura999
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    witam
    wie ktos moze na jakiej zasadzie zbudowane sa ozdobne lampu wytwarzajace pare wodna
    np. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=28822841
    interesuje mnie jak moznaby zrobic cos takiego samemu widzialem cos takiego w sklepie w takim talezu jest woda o po srodku malutkie urzadzonko zasilane 12V 24VA ktore zanuzone w wodzie momentalnie po podlaczeniu zasilania wytwarza duzo pary i troche pryska woda, a woda jest zupelnie zimna...
  • #2 05 Aug 2004 17:27
    amino
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Możliwe, że ta woda jest traktowana ultradźwękami.

--
    Amino
  • #3 05 Aug 2004 18:53
    młodyelektro
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    a morze tam się nie wlewa wody tylko jakiś płyn,myślę że to podgrzewa tą ciecz(wodę)
  • #4 05 Aug 2004 18:54
    młodyelektro
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    a morze tam się nie wlewa wody tylko jakiś płyn,myślę że to podgrzewa tą ciecz(wodę)
  • #5 05 Aug 2004 20:21
    And!
    Admin grupy Projektowanie
    Helpful post? (0)
    "W KOMPLECIE :

MISA

NAJNOWSZE URZĄDZENIE WYTWARZAJĄCE PARĘ (wersja beta!!) I DAJĄCE OŚWIETLENIE - DIODY LED BLUE

SZKLANE KOSTKI LODU

KABEL ZASILAJĄCY (ZASILACZ) "

Ultradźwięki (Hiperdźwięki) myślę że w grę wchodzą częstotliwości znacznie powyżej ponadakustycznych. Może nawet 1MHz.
  • #6 06 Aug 2004 01:09
    kura999
    Level 11  
    Topic author Helpful post? (0)
    poszperalem troche i okazalo sie ze para wytwarzana jest za pomaca ultradzwiekow o czestotliwosci ok 2MHz taki generator latwo mozna zbudowac tylko potrzebny jest odpowiedni przetwornik, bez problemu mozna dostac za ok 20zl membrany do tych wlasnie generatorow moze jest to caly przetwornik?
  • #7 20 Aug 2004 01:37
    rokoko
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    kura999 wrote:
    poszperalem troche i okazalo się ze para wytwarzana jest za pomaca ultradzwiekow o czestotliwosci ok 2MHz taki generator latwo mozna zbudowac tylko potrzebny jest odpowiedni przetwornik, bez problemu mozna dostac za ok 20zl membrany do tych wlasnie generatorow moze jest to caly przetwornik?

Tez mi taki bajer sen z powiek spedza..... Pytanie tylko jakie maja byc wartosci elementow.... no i oczywiscie gdzie (i za ile) mozna kupic takie "mebrany". W elektronice jestem laik ale takie cos moze bym zrobil.... Acha jak sie sprawa przedstawia (chodzi o uklad) jezeli taki "membran" mialoby byc np 4?
  • #8 02 Sep 2004 17:40
    Wojas
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    No i następny ciekawy efekt, niedługo trzeba zabrać się za zrobienie czegoś takiego, Pozdrawiam
  • #9 08 Oct 2004 22:13
    staszeks
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    membrana 2MHz???
  • #10 08 Oct 2004 22:30
    gugus
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    http://www.elasonic.com.pl/

Producent nawilżaczy ultradzwiękowych

Można zakupić u nich osobno membranki pracują one na 1,6MHZ

pozdrawiam.
  • #11 08 Oct 2004 23:58
    oj
    Level 42  
    Helpful post? (0)
    W cenie 18 i 21zł są same membrany, by uzyskać taki efekt trzeba kupić to co przedstawione jest na tym zdjęcu;cały generator w cenie 139zł lub 250zł.
    http://www.elasonic.com.pl/graph/wulkan211.jpg
  • #12 09 Oct 2004 00:14
    gugus
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Nie do końca trzeba kupować całość tzn. generator wraz z membraną.
    Kolega zakupił kilka membran i obecnie pracuje nad własną konstrukcją generatora.Efekty są lecz jak narazie mizerne trzeba troszkę go jeszcze dopracować.
    Mam nadzieję że wersję finalną generatorka swojego pomysłu umieści na elektrodzie.

pozdrawiam.
  • #13 15 Nov 2004 20:10
    djsimo
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    A ja widziałem ostatnio taki efekt na lekcji chemi :P
    Do szklanki wlaliśmy ciekły azot i do tego zwykła wode z kranu i fajny dymek się wydzielał... tylko powodzenia w załatwiewniu sobie azociku :)
  • #14 15 Nov 2004 20:43
    delma
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    heheh....a po co komu azot, przeciez ta mgielke otrzymuje sie z poczestowanej wysoka czestotliwoscia wody :D:D tak apropo aztou to mozna odlac Disneyowi :P:P
    pozdrowka............
  • #15 23 Feb 2006 23:21
    Kao
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Na allegro sa dostepne kompletne generatory (te same co w lampach - widocznie sie potłukły) za 59zł więc zabawa samemu jest tylko zabawą dla samej frajdy montażu.
  • #16 24 Feb 2006 01:45
    dools
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    :arrow: Kao - wątpie, to są orginalne generatorki, jak produkują z szkłem to i bez mogą nie? (chyba że nie zaóważyłem Twojej ukrytej ironii w wypowiedzi to sorki :D )

:arrow: gugus - mam takie pytanie... skąd membrany Twoj kolega miał?
    i jeszcze jedno... jak idą mu prace w ogole? (mineły 2 lata...)
  Search 4 million + Products
Browse Products