Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.

Fiat Stilo 1.9 JTD 2003r. brak mocy dużo dymu.

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Auto Service -> Cars Beginners -> Fiat Stilo 1.9 JTD 2003r. brak mocy dużo dymu.
Author
Poziom 4
Poziom 4

Post#1 Post from the author of the topic 14 Mar 2010 23:25   

Fiat Stilo 1.9 JTD 2003r. brak mocy dużo dymu.

Witam
Wracając do domu to był odczuwalny brak mocy przyspieszenia, tak jak by pod silny wiatr . Rozpędziłem go do około 140km/h przy troszkę ponad 3000 obr/min ( wcześniej też tak miewał ale mu przechodziło) . Po zjechaniu z drogi na dojazdową stracił kompletnie moc i przy naciskaniu na pedał przyspieszenia przy włączonym biegu gasł a na luzie obroty falowały i max osiągały skacząc z 1000 obr/min na prawie 2000 obr/min. Gdy dojechałem do garażu zgasł , z trudem odpaliłem i był już kompletny brak mocy nie szlo już jechać a obroty falowały z rury wydechowej wydobywał się dym jak by nie przepalone paliwo ( biało lekko szarawy ) silnik chodził nie równo jak by nie na wszystkie "gary palił". Po około 5 godzinach poszedłem odpalić i odpalił za pierwszym razem silnik chodził stabilnie około 900 obr/min równo nie dymił wcale pochodził tak około 5 minut chciałem się przejechać i wypróbować go ale po naciśnięciu pedału przyspieszenia zaczął szaleć z obrotami i bardzo dużo dymu znowu wydzielać po czym zgasł i już nie chciał odpalić, (rano spróbuje go odpalić). ( obroty szalały nawet jak nie naciskałem pedału przyspieszenia z min do prawie 2000 obr/min)
W ten sam dzień myłem go na bezdotykowej myjni od spodu opłukiwałem.
Filtr paliwa był wymieniany około 30 tyś. km temu .
Stan oleju w normie nie ubyło i nie ma śladów płynu z chłodnicy.
Płyn w chłodnicy tak samo bez zmian.
Proszę o porady pozdrawiam.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 14 Mar 2010 23:25   

Back to top

fuelinyourblood
Poziom 22
Poziom 22

Post#2 15 Mar 2010 08:32helpful post - solution   

Re: Fiat Stilo 1.9 JTD 2003r. brak mocy dużo dymu.

egr nieszczelny

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 15 Mar 2010 08:32helpful post - solution   

Back to top

szwagieruno
Poziom 4
Poziom 4

Post#3 Post from the author of the topic 15 Mar 2010 20:37   

Re: Fiat Stilo 1.9 JTD 2003r. brak mocy dużo dymu.

Witam
Dzięki fuelinyourblood miałeś racje od sadzy zablokowała się sprężynka i cały czas dawał spaliny do kolektora ssącego . Teraz na zimnym silniku po dymił ale to chyba normalne, jak się rozgrzał to już wcale . Mam jeszcze jedno pytanie : mianowicie przy postoju wprawiałem silnik na wysokie obroty to w granicach 2500 / 3000 obr/min taki jak by gwizd ale to bardziej mi się wydaje ze z rury wydechowej i nie jest stały chwile trwa i przestaje mimo ze na wysokich obrotach jest , powinienem się martwic tym ?

Helpful message? + -

Back to top

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Auto Service -> Cars Beginners -> Fiat Stilo 1.9 JTD 2003r. brak mocy dużo dymu.
Page 1 of 1
Similar topics
1,3 JTD 51KW FIAT - Vmax 60 km/h, dużo dymu, 1 L oleju na 20 km (22)
stilo 1,9 jtd - stilo brak mocy do 1600-1700 obr. (4)
Fiat stilo 1.9 jtd - fiat Stilo 2002 świeci się Abs bląd c1103 i c15 (6)
fiat stilo 19 jtd - Fiat Stilo 1.9jtd 115KM 2001r. kontrolka awarii oświetlenia (8)
Fiat Stilo 1.9 jtd - nierówny przyrost mocy przeładowuje turbina (18)
Brak wspamagania Fiat Stilo 1.9 JTD (3)
Fiat Ulysse 2,0 jtd 2003r 109km - duzo pali,nia ma mocy (5)
Fiat Stilo brak sygnału 1.9 JTD 2004 rok (2)
Fiat Stilo 2002 JTD // brak przyspieszenia, błędy komputera (4)
Fiat Ducato 2.0 JTD dużo błędów (brak sygnałów) (4)

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Contact

Page generation time: 0.039 seconds

elektroda.pl topic RSS feed