Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Fiat Stilo 1.9 JTD 2003r. brak mocy dużo dymu.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Fiat Stilo 1.9 JTD 2003r. brak mocy dużo dymu.
Autor
Wiadomość
szwagieruno
Poziom 4
Poziom 4

Post#1 Post autora tematu 15 Mar 2010 00:25   

Fiat Stilo 1.9 JTD 2003r. brak mocy dużo dymu.

Witam
Wracając do domu to był odczuwalny brak mocy przyspieszenia, tak jak by pod silny wiatr . Rozpędziłem go do około 140km/h przy troszkę ponad 3000 obr/min ( wcześniej też tak miewał ale mu przechodziło) . Po zjechaniu z drogi na dojazdową stracił kompletnie moc i przy naciskaniu na pedał przyspieszenia przy włączonym biegu gasł a na luzie obroty falowały i max osiągały skacząc z 1000 obr/min na prawie 2000 obr/min. Gdy dojechałem do garażu zgasł , z trudem odpaliłem i był już kompletny brak mocy nie szlo już jechać a obroty falowały z rury wydechowej wydobywał się dym jak by nie przepalone paliwo ( biało lekko szarawy ) silnik chodził nie równo jak by nie na wszystkie "gary palił". Po około 5 godzinach poszedłem odpalić i odpalił za pierwszym razem silnik chodził stabilnie około 900 obr/min równo nie dymił wcale pochodził tak około 5 minut chciałem się przejechać i wypróbować go ale po naciśnięciu pedału przyspieszenia zaczął szaleć z obrotami i bardzo dużo dymu znowu wydzielać po czym zgasł i już nie chciał odpalić, (rano spróbuje go odpalić). ( obroty szalały nawet jak nie naciskałem pedału przyspieszenia z min do prawie 2000 obr/min)
W ten sam dzień myłem go na bezdotykowej myjni od spodu opłukiwałem.
Filtr paliwa był wymieniany około 30 tyś. km temu .
Stan oleju w normie nie ubyło i nie ma śladów płynu z chłodnicy.
Płyn w chłodnicy tak samo bez zmian.
Proszę o porady pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Mar 2010 00:25   

Powrót do góry

fuelinyourblood
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Aberdeen

Post#2 15 Mar 2010 09:32pomocny post - solucja   

Re: Fiat Stilo 1.9 JTD 2003r. brak mocy dużo dymu.

egr nieszczelny
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Mar 2010 09:32pomocny post - solucja   

Powrót do góry

szwagieruno
Poziom 4
Poziom 4

Post#3 Post autora tematu 15 Mar 2010 21:37   

Re: Fiat Stilo 1.9 JTD 2003r. brak mocy dużo dymu.

Witam
Dzięki fuelinyourblood miałeś racje od sadzy zablokowała się sprężynka i cały czas dawał spaliny do kolektora ssącego . Teraz na zimnym silniku po dymił ale to chyba normalne, jak się rozgrzał to już wcale . Mam jeszcze jedno pytanie : mianowicie przy postoju wprawiałem silnik na wysokie obroty to w granicach 2500 / 3000 obr/min taki jak by gwizd ale to bardziej mi się wydaje ze z rury wydechowej i nie jest stały chwile trwa i przestaje mimo ze na wysokich obrotach jest , powinienem się martwic tym ?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Fiat Stilo 1.9 JTD 2003r. brak mocy dużo dymu.
Strona 1 z 1