X

Fiat Stilo 1.9 JTD 2003r. brak mocy dużo dymu.

szwagieruno 14 Mar 2010 23:25
  • #1 14 Mar 2010 23:25
    szwagieruno
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Wracając do domu to był odczuwalny brak mocy przyspieszenia, tak jak by pod silny wiatr . Rozpędziłem go do około 140km/h przy troszkę ponad 3000 obr/min ( wcześniej też tak miewał ale mu przechodziło) . Po zjechaniu z drogi na dojazdową stracił kompletnie moc i przy naciskaniu na pedał przyspieszenia przy włączonym biegu gasł a na luzie obroty falowały i max osiągały skacząc z 1000 obr/min na prawie 2000 obr/min. Gdy dojechałem do garażu zgasł , z trudem odpaliłem i był już kompletny brak mocy nie szlo już jechać a obroty falowały z rury wydechowej wydobywał się dym jak by nie przepalone paliwo ( biało lekko szarawy ) silnik chodził nie równo jak by nie na wszystkie "gary palił". Po około 5 godzinach poszedłem odpalić i odpalił za pierwszym razem silnik chodził stabilnie około 900 obr/min równo nie dymił wcale pochodził tak około 5 minut chciałem się przejechać i wypróbować go ale po naciśnięciu pedału przyspieszenia zaczął szaleć z obrotami i bardzo dużo dymu znowu wydzielać po czym zgasł i już nie chciał odpalić, (rano spróbuje go odpalić). ( obroty szalały nawet jak nie naciskałem pedału przyspieszenia z min do prawie 2000 obr/min)
    W ten sam dzień myłem go na bezdotykowej myjni od spodu opłukiwałem.
    Filtr paliwa był wymieniany około 30 tyś. km temu .
    Stan oleju w normie nie ubyło i nie ma śladów płynu z chłodnicy.
    Płyn w chłodnicy tak samo bez zmian.
    Proszę o porady pozdrawiam.
  • Helpful post
    #2 15 Mar 2010 08:32
    fuelinyourblood
    Level 34  
    Helpful post? (0)
    egr nieszczelny
  • #3 15 Mar 2010 20:37
    szwagieruno
    Level 10  
    Topic author Helpful post? (0)
    Witam
    Dzięki fuelinyourblood miałeś racje od sadzy zablokowała się sprężynka i cały czas dawał spaliny do kolektora ssącego . Teraz na zimnym silniku po dymił ale to chyba normalne, jak się rozgrzał to już wcale . Mam jeszcze jedno pytanie : mianowicie przy postoju wprawiałem silnik na wysokie obroty to w granicach 2500 / 3000 obr/min taki jak by gwizd ale to bardziej mi się wydaje ze z rury wydechowej i nie jest stały chwile trwa i przestaje mimo ze na wysokich obrotach jest , powinienem się martwic tym ?
  Search 4 million + Products
Browse Products