X

Renault Megane I - demontaż obudowy drzwi

hellraiser 17 Mar 2010 22:40
  • #1 17 Mar 2010 22:40
    hellraiser
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Chciałbym się dowiedzieć jak zdemontować obudowy drzwi przednich i tylnych w Renault Megane I w celu wytłumienia ich matą bitumiczną. No i jak najlepiej je wyklejać tą matą, czy jakoś super dokładnie z najmniejszymi zakamarkami ? Prosiłbym o dokłane wyjaśnienie. Za pomoc z góry dziękuję.
  • #2 18 Mar 2010 03:30
    RobertLodz09
    Level 29  
    Helpful post? (+1)
    Kolego co chcesz wyklejć, drzwi od środka czy boczki ? Dość niewyrażnie piszesz! Fabrycznie na wszystkich drzwiach od środka są te maty głuszące nanoszone.
  • #3 18 Mar 2010 17:45
    hellraiser
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    Jakie boczki???? Chcę wytłumić drzwi po zdjeciu tej obudowy ( tapicerki ) matami bitumicznymi w celu uzyskania lepszego dźwięku. Tylko nie wiem jak zdjąć te obudowy ( tapicerkę ) i jak dokładnie wyklejać te maty bitumiczne po zdjęciu wspomianej obudowy. Co tu jest nie do zrozumienia? Piszę jasno o co mi chodzi. Proszę o pomoc.
  • #4 18 Mar 2010 18:32
    barteqqq
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    Chodzi ci o wytłumienie auta bo jest w nim głośno podczas jazdy , czy może chcesz z niego zrobić sabwoofer?? A co do tapicerki to w każdym aucie jest ona przykręcona na wkrętach i dodatkowo są jeszcze kołki ( zaciski lub jak kto woli zatrzaski które możesz wyrwać z blachy czego nie polecam albo można to zrobić w bardziej cywilizowany sposób poprzez podwarzanie ich). ale jak chcesz je poprostu wyciszyć bo jest w nim za głośno to nie wiem czy to pomoże
  • #5 18 Mar 2010 19:03
    1078231
    Removed  
    Helpful post? (+1)
    Są wkręty u dołu tapicerki-poniżej schowka i mocowania przycisków podnodzenia szyb, dodatkowo wkręt za zaślepką jak klamka otwierania drzwi.
    Reszta na kołkach, tapicerka schodzi ciężko bo trzyma czarny glut zespalający tapicerkę z poszyciem wewnętrznym drzwi.
    Tapicerkę trzeba zerwać z kołków i następnie lekko unieśc ku górze, bo od góry fałdem zachodzi na parapet.
  • #6 18 Mar 2010 19:13
    balonika3
    Level 36  
    Helpful post? (-1)
    Jeszcze wkręciory pod kratką głośnika.
  • #7 18 Mar 2010 21:32
    RobertLodz09
    Level 29  
    Helpful post? (+1)
    W dziale ze schematami jest cała książka naprawcza do Megane ,jest tam też opisany demontaż wszelkiej tapicerki w tym aucie! Warto ją pobrać na pewno się przyda! Pozdrawiam
  • #8 18 Mar 2010 21:45
    milejow
    Level 42  
    Helpful post? (+1)
    Poczytaj sobie nasz dział CAR AUDIO, jest tam przejrzyście opisany i ozdjęciowany proces wygłuszenia drzwi pod zestawy głośnikowe
  • #9 01 Oct 2011 15:35
    spoorek
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    RobertLodz09 wrote:
    W dziale ze schematami jest cała książka naprawcza do Megane ,jest tam też opisany demontaż wszelkiej tapicerki w tym aucie! Warto ją pobrać na pewno się przyda! Pozdrawiam

Czy mogę prosić o link, nie mogę znaleźć :)
  Search 4 million + Products
Browse Products