Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Pochłaniacz Wilgoci - Jaki dział?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Pochłaniacz Wilgoci - Jaki dział?
Autor
Wiadomość
Grocki
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Warszawa

Post#1 Post autora tematu 18 Mar 2010 12:33   

Pochłaniacz Wilgoci - Jaki dział?

NIE moglem znalesc odpowiedniego dzialu prosze o przeniesienie, dziekuje i przepraszam za klopot.
Witam nazywam sie Grzegorz i potrzebuje waszej pomocy :) Sprawa dotyczy pochlaniacza wilgoci. Bede remontowac domek w ktorym jest wszedzie grzyb... Sciany sa az biale a wilgoc jest wszedzie podczas remontu bede zbijal tynki kolejno w kazdym pomieszczeniu, preparatem antygrzybicznym pryskal sciany nastepnie masa hydroizolacyjna sopro i na to tynk. Nie wiem czy zda egzamin ale warto z 1 pokojem sprobowac jak bedzie dobrze to zrobie tak calosc. Ale na przyszlosc aby nie bylo takich problemow mam do was pytanie. Czy mozna samemu zrobic pochlaniacz wilgoci zeby na czas remontu bylo tam o wiele bardziej sucho? Jesli mialbym kupic pochlaniacze na domek 250m2 to troche by mnie to kosztowalo myslalem nad zrobieniem 2 pojemnikow oddzielonych ponczocha lub rajstopa (jeden na 2) ze wzgledu na ich oczka ktore sa baardzo male na gorna czesc nasypac troche chlorku wapnia lub higroskopijnych krysztalkow soli. Jak myslicie to zda egzamin i bedzie zbierac wilgoc? Musialbym wykonac sporo takich pochlaniaczy mysle ze okolo 20-30szt. I tu moje pytanie wiecie gdzie w Warszawie kupic troche chlorku wapnia? Remont bede zaczynac jakos po tych mrozach i sniegu jest juz dostatecznie mokro ;/ Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam! Milego dnia
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Mar 2010 12:33   

Powrót do góry

528649
Usunięty

Post#2 18 Mar 2010 14:33   

Re: Pochłaniacz Wilgoci - Jaki dział?

Grzyb powstaje tam, gdzie nie ma konwekcji czy wentylacji.

A rozsypywanie chlorku wapnia w zamkniętym pomieszczeniu to chyba nie najlepszy pomysł.
Powrót do góry

Grocki
Poziom 10
Poziom 10

Post#3 Post autora tematu 20 Mar 2010 18:58   

NIekoniecznie rozsypywanie... Zamykanie go w pojemnikach, opisalem to wyzej.
2 pojemniki oddziela ponczocha na ktora jest nasypany chlorek wapnia zbiera on wilgoc ktora skrapla sie w dol do 2 pojemnika...
Powrót do góry

Tommy82
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Centrum Dowodzenia Światem

Post#4 20 Mar 2010 20:03   

Ja bym zrobił testy z wstawieniem przenośnego klimatyzatora.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Mar 2010 20:03   

Powrót do góry

gabik001
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: KORD/EPKK

Post#5 20 Mar 2010 20:27   

Pochlaniacz wilgoci (dehumidifier) to nic innego jak zmodyfikowany klimatyzator...
Mysle ze kolega w poscie wyzej ma swietny pomysl.
Powrót do góry

Rafał 116
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Krosno

Post#6 20 Mar 2010 20:37   

Pomyślałbym najpierw nad dobrą wentylacją jeżeli to nie pomoże można pobawić się w pochłaniacze wilgoci. Wentylacja to podstawa.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Mar 2010 20:37   

Powrót do góry

Rafał 116
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Krosno

Post#7 31 Mar 2010 09:25   

Jeżeli nie znalazłeś jeszcze rozwiązania to możesz zrobić własny pochłaniacz wilgoci. Jak wiadomo z lekcji chemii gliceryna jest higroskopijna czyli pochłania wodę. Problem wilgoci można rozwiązać poprzez nalanie gliceryny do jakiegoś pojemnika a ona będzie pochłaniała wodę.
Powrót do góry

Grocki
Poziom 10
Poziom 10

Post#8 Post autora tematu 25 Maj 2010 12:28   

Hmm z jednej strony ciekawy pomysl z gliceryna mysle ze to byłoby dobre nie jest toksyczna. Wlasnie o niej czytalem na wikipedii. Waszym zdaniem wystarczylo by ja nalac do pojemnika? Wie ktos moze jaka ma wydajnosc w litrach na dc3 lub L. pochlanianej wilgoci?

Jeszcze tylko 1 pytanie jaka to ma byc gliceryna, znalazlem hurtownie a w niej mamy podzial na Techniczna 90%, surowa 80%, rafinowana 99,7 %.
Powrót do góry

Doominus
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Okolice Krakowa

Post#9 25 Maj 2010 15:04   

Im więcej gliceryny w glicerynie tym lepiej ale też drożej :D
Powrót do góry

Grocki
Poziom 10
Poziom 10

Post#10 Post autora tematu 25 Maj 2010 16:25   

No niby tak ale na stronie hurtowni pisza ze gliceryna surowa ma charakterystyczny zapach a mi chodzi o bezwonnosc. Ktora z nich nie posiada zapachu?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Maj 2010 16:25   

Powrót do góry

J. Kleban
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: London

Post#11 25 Maj 2010 20:34   

Zanim wstawisz cokolwiek co pochlania lub usuwa wilgoc, sprawdz zkad ona sie tam bierze , bo jesli masz zniszczona izolacje pozioma scian i podlogi, lub moze jej w ogole nie ma to twoja praca i kasa pojda w bloto.
Powrót do góry

Grocki
Poziom 10
Poziom 10

Post#12 Post autora tematu 25 Maj 2010 21:13   

Właśnie chodzi o to że mieszkam w budynku I piętrowym tj. parter + I piętro. Administracja budynku przeprowadzała 2 lata temu remont w którym wymieniana była papa w lecie. Zrywana była stara, robiono izolację, papę etc. No w każdym razie wszystko od podstaw. No i co się okazało coś przecieka na wysokości mojego mieszkania :( W każdym pokoju zaczyna wychodzić grzyb upłyneło tyle czasu zanim przedostał sie do wewnątrz mieszkania. Jest po prostu wszędzie. Juz raz wszystko było zbijane tj. 1 rok temu do samej cegły pryskane przez tydzień dzień w dzień preparatem anty-grzybicznym i od nowa tynki. Co się okazało grzyb wrócił szybciej niż na początku zdołał się dostać. Zagrożone jest mieszkanie moje i sąsiadów u mnie 110m2 u nich 117m2. Mamy nawet zdjęcia wszystko na czas remontu wyprowadziłem się do rodziców no ale ile można mam zamiar iść do jakieś gazety to zaniedbanie ADM w takich warunkach z grzybek wszędzie nie da się mieszkać! A co do wentylacji też sprawa ADM cała wentylacja jest rozszczelniona jeden pion robiłem na własną rękę poszło na to niecałe 1800PLN na same te rurki co kominiarze je wkładają i uszczelniają nimi przewody wentylacyjne i coś tam jeszcze. Potrzebuje tych pochłaniaczy aby grzyb dalej sie nie rozprzestrzeniał. Zainwestowałem nawet w wentylatory elektryczne ale też niewiele pomogły, przy każdym oknie są wybite dziury na wentylatory 35W, chodzą non stop i nie za wiele pomaga... Juz nie mam innego pomysłu jak pochłaniacze wilgoci ;/
Powrót do góry

J. Kleban
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: London

Post#13 25 Maj 2010 22:04   

Najwidoczniej spieprzyli robote , a i grzyba truli chyba nie tego co trzeba. :-)
Powinienes zaczac chodzic do lekarza i narzekac ze masz problemy z oddychaniem .
Po kilkunastu wizytach u lekarza ADM powinien wziasc sie za robote, albo dac ci inne mieszkanie. Jesli sie nie rusza to zglos to do sanepidu.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Pochłaniacz Wilgoci - Jaki dział?
Strona 1 z 1