Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak nagrać płytę DVD z kamery HD by chodziła na DVD HD?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Jak nagrać płytę DVD z kamery HD by chodziła na DVD HD?
Autor
Wiadomość
perduto
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Katowice

Post#1 Post autora tematu 19 Mar 2010 10:58   

Jak nagrać płytę DVD z kamery HD by chodziła na DVD HD?

Witam.

Mam pewien problem. Otóż moja siostra posiada kamerę cyfrową HD Sony z dyskiem twardym. Wszystko co jest tam nagrywane przerzucam na komputer. I mam kilka problemów z jakimi sobie nie radzę. Nie mam pojęcia w jaki sposób, jakim programem nagrać maretiał na płytę DVD by chodziła w odtwarzaczu DVD HD.
Proszę o odpowiedź na moje pytania:

1. Czy jest możliwość zmiany trybu HD na normalny - żeby płyta nagrana na nagrywarce DVD komputera chodziła później na zwykłym odtwarzaczu DVD?
Jeżeli tak, to jakim programem? Czy trzeba będzie zmieniać format z HD do zwykłego? Jeżeli tak to jakim programem? Jakimi programami?

2. Jeżeli posiadam odtwarzacz DVD z możliwością odtwarzania HD czy nagranie płytki DVD na zwykłej nagrywarce komputera (bez HD) wystarczy by później na odtwarzaczu DVD cieszyć się obrazem HD?
Czy jest możliwość że odtwarzać DVD odtworzy mi taką płytę? Jeżeli tak, to w jakiej jakości?

3. Proszę o podanie mi programów - które będę w stanie darmowo ściągnąć do obróbki i montażu moich nagrań z kamery HD.

Ostatnio by sprawdzić działanie, nagrałem ściągnięty film w jakości HD na płytę. Niestety DVD w ogóle nie widziało zapisanego na niej filmu. :(

Wiem że moje pytania mogą okazać się banalne, ale mnie bardzo pomogą.
Proszę również o podpowiedź w co powinienem zainwestować w mojej sytuacji.

Dziękuję za czas poświęcony na odpowiedzi na moje pytania.
Pozdrawiam
/perduto
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Mar 2010 10:58   

Powrót do góry

Sting
Specjalista - kamery
Specjalista - kamery

Miasto: Gdańsk

Post#2 21 Mar 2010 03:32   

Re: Jak nagrać płytę DVD z kamery HD by chodziła na DVD HD?

Po pierwsze nie ma czegoś takigo jak DVD HD? DVD to zapis cyfrowy systemu PAL lub NTSC z analizą międzyliniową w rozdzielczości PAL 720x576 i odpowiednim dla NTSC(ameryka).
System HD jest czymś zarezerwowanym dla nowych nośników i technologii. Można go umieszczać na HDD w kamerce Twojej siostry ale też na płytach BD(bluray) a nie DVD. HD jest czymś więcej niż tylko zdeterminowanym standardem, posiada wiele możliwości i konfiguracji użycia bo jest w pełni cyfrowy, a właściwie tylko cyfrowy. Format DVD jest swego rodzaju przełączeniem z systemu analogowego na w pełni cyfrowy.
Wielokrotnie staram się to tłumaczyć znajomym ale i tak nie rozumieją. Dlatego ten proces przejściowy na HD potrwa conajmniej kilka lat.
Jeszcze raz: DVD to zcyfrowany sygnał PAL lub NTSC o takich samych rozdzielczościach
HD: jego źródła są tworzone i regulowane obecnie to sygnał w pełni cyfrowy i tylko w takiej postaci istnieje
To znaczy, że z DVD nie można uzyskać HD ale z HD można DVD.
Dlatego też aby obejżeć film HD należy zakupić płytę bluray a nie DVD.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Mar 2010 03:32   

Powrót do góry

perduto
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Katowice

Post#3 Post autora tematu 21 Mar 2010 22:09   

W takim razi co się odtwarza na odtwarzaczach DVD z HD? Skoro wiadomo że DVD nie jest to bluray. Bo już nic z tego nie rozumiem.

W takim razie, proszę o pomoc co i jak mam zrobić, by móc odtwarzacz to co nagrało się na kamerze HD, na odtwarzaczu DVD z możliwością odtwarzania HD?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Mar 2010 22:09   

Powrót do góry

Sting
Specjalista - kamery
Specjalista - kamery

Miasto: Gdańsk

Post#4 28 Mar 2010 01:29   

Jaki odtarzacz DVD z HD? Co to za odtwarzacz? Podaj markę i model. DVD to nie HD. To tak jakby porównywać kasetę VHS z DVD.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Jak nagrać płytę DVD z kamery HD by chodziła na DVD HD?
Strona 1 z 1