Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przerobienie lampy halogenowej

Jack11 19 Mar 2010 16:37 12165 9
  • #1 19 Mar 2010 16:37
    Jack11
    Poziom 9  

Witam mam podłączoną lampę halogenową i chcę ją podłączyć tak by się świeciła po zapaleniu jej włącznikiem na stałe a po wyłączeniu zapalała się tylko po zadziałaniu czujnika ruchu. Mam podłączoną instalację 4 żyłową. Tak miało to działać, ale elektryk nie zdążył tego podłączyć, a teraz nie mogę się doprosić. Może ktoś podrzuci jakiś schemat.

• #2 19 Mar 2010 17:53
    KMal
    Poziom 33  

Czujnik ruchu - niezależnie czy zespolony z lampą, czy niezależny ma trzy styki (złącza) - zasilanie (faza), masa (0) i wyście po przekaźniku (faza).
    Zgodnie z obecnymi przepisami podłącz 0 ochronne - lampa, czujnik, wyłącznik.

• #3 19 Mar 2010 17:55
    Saimon880
    Poziom 11  

Możliwości jest wiele wszystko zależy od tego jak to wszystko jest spięte "do kupy". Chodzi o to czy: Lampa halogenowa jest z czujnikiem? Ile przewodów jest w puszce z włącznikiem tegoż światła i czy nad włącznikiem jest puszka łączeniowa. Ogólnie ciężko cokolwiek radzić jeśli sie nic nie wie o instalacji.
    To jak randka w ciemno i to nie wiadomo czy z kobietą :D Dodaj najlepiej zdjęcia i opis...Pozdrawiam :-)

• #4 19 Mar 2010 18:58
    KMal
    Poziom 33  

Kolego <Saimon880> popatrz sobie jak masz podpięty <włącznik oświetlenia> na swoim schemacie - podpięty jest z obu stron do tego samego przewodu.

• #5 19 Mar 2010 20:01
    Jack11
    Poziom 9  

Dziękuję za podjęcie tematu załączam zdjęcie ze schematem mojego halogenu z czujnikiem ruchu. Czy da się to zrobić bez rozbierania czujnika. Przerobienie lampy halogenowej

• Pomocny post
    #6 19 Mar 2010 20:52
    KMal
    Poziom 33  

Zgodnie z tym schematem, który Ci zamieściłem powyżej, ale rozumie, że masz problem z zaadaptowaniem tego do tego co masz. Zakładam, że podłączysz to zgodnie z tym schematem, który zamieściłeś. Nic nie rozbieraj - podłącz dodatkowy wył. tak jak Ci narysowałem - lampa (halogen) ma mieć 0 (N) na stałe, a fazę dostaje z czujnika lub z dodatkowego wył.
    Uważaj, bo z twojego schematu wynika, że oba przewody, które idą do halogena są białe - żebyś nie podał fazy z wył. na 0 - dobrze upewnij się.

• #7 19 Mar 2010 22:54
    Saimon880
    Poziom 11  

Połącz jak na schemacie i będzie śmigać jak złoto ;)

• #8 20 Mar 2010 18:09
    Jack11
    Poziom 9  

Kolego KMal z twojego schematu wynikało by, że L mam Połączyć z L1. L1 jest to faza po wyłączniku L faza stał. Mi chodzi o to by halogen świecił cały czas jak go włączę przełącznikiem, a jak wyłączę zapalała się po reakcji czujnika ruchu. Saimon880 pewien jesteś swojego schematu bo ja nie chciałbym rozbierać całej tej lampy. Dziękuję za wszystkie podpowiedzi

• #9 20 Mar 2010 18:32
    KMal
    Poziom 33  

"Proste jak budowa cepa"- masz tak podłączyć jak jest narysowane i będzie Ci działać tak jak chcesz. Kolega <Saimon880>, też Ci dobrze narysował, tak naprawdę to jest dokładnie to samo, ale jak gubisz się w podłączeniu 2 przewodów, to tamten schemat może być dla Ciebie niezrozumiały.
    Dorysowując Ci DWA PRZEWODY wykorzystałem wyłącznik, który już był narysowany na Twoim schemacie, a przy nim L1. Nie motaj się w nazewnictwo L, L1, L2 - bo Ci zaczyna to przeszkadzać.
    Jeszcze raz - łączysz lampę z czujnikiem ruchu zgodnie z oryginalnym schematem (tym co zamieściłeś), a następnie podłączasz wył. do fazy (stałej) i do żarówki (byle nie tam gdzie ma 0 czy jak wolisz N).

• #10 20 Mar 2010 18:53
    Usunięty

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme