X

podpięcie domeny pod serwer DNS w nazwa.pl

19 Mar 2010 21:37 BOBoosterpl
  • #1 19 Mar 2010 21:37
    Boosterpl
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Nie mogę sobie poradzić z konfiguracją domeny.

Zakupiłem domenę bpm.jgora.pl w serwisie nazwa.pl Przekierowałem ją na adres url
    http://www.grzeniob.dami.pl/ gdyż w vectrze mam darmowy serwer www. Ale jest problem, wchodząc na stronę bpm.jgora.pl wczytywana jest zawartość właściwej strony jako ramka. I nie mogę z panelu nazwa.pl zmienić nagłówków tj title ani meta.

Nie wiem jak sobie z tym poradzić ale wydaje mi się, że idę w dobrym kierunku. Chcę przekierować domenę na zewnętrzne adresy dns. O ile firmę dami (vectra) nie przekonam do dodania mojej wykupionej domeny do ich serwerów dns o tyle mam zewnętrzne IP i swój serwer BIND.

Tak więc dodałem wpisy w bind tj. utworzyłem strefę bpm.jgora.pl

zone "bpm.jgora.pl" {
    type master;
    file "/var/named/master/bpm.jgora.pl.internal-in.hosts";
    };

i utworzyłem plik .hosts z zawartością:

$ttl 38400
    bpm.jgora.pl. IN SOA ToshibaPro. serwis.bpm.jgora.pl. (
    1269029680
    10800
    3600
    604800
    38400 )
    bpm.jgora.pl. IN NS ToshibaPro.
    ftp.bpm.jgora.pl. IN A 192.168.0.2
    www.bpm.jgora.pl.. IN CNAME grzeniob.dami.pl.

Wszystko jest prawie Ok. wpisujac ftp.bpm.jgora.pl przekierowuje mnie na wewnętrzny serwer ftp w sieci. Wpisując zaś www.bpm.jgora.pl przekierowuje mnie do właściwej strony z aliasu czyli do grzeniob.dami.pl ALE bez przedrostka www nie wyświetla strony. DNS'a konfiguruję przez webmina, a ten nie pozwala mi zrobić aliasu dla samego wpisu bpm.jgora.pl gdyż to jest główna strefa dns.
    Pomocy?
  • #2 19 Mar 2010 23:35
    BlackD
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Ponieważ domeny nie przekierowuje się na URL tylko DNS lub IP :)
    Sprawdź u twojego dostawcy hostingu WWW,, żeby ci podał DNS, wtedy przekierujesz sobie go na domenę i dodasz w panelu hostingu adres tej domeny.
  • #3 19 Mar 2010 23:40
    Boosterpl
    Level 17  
    Topic author Helpful post? (0)
    Adres dns dostawcy znam, ale jak dobrze rozumiem dostawca internetu musiałby dodać wpis w swoim serwerze dns aby nazwa: bpm.jgora.pl wksazywala na katalog serwerach dostawcy, a takiej usługi to oni raczej nie przewidują stąd problem.
  • #4 19 Mar 2010 23:51
    BlackD
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Tak, właśnie dlatego że taki serwer nie jest do serwisów które będą w rozwoju, ponieważ dostawca nie chce obciążenia na serwerze.

Zainwestuj w hosting www typu. linuxpl (poszukaj w google)

Panel to DirectAdmin w nim możesz wszystko.
  • #5 19 Mar 2010 23:56
    Boosterpl
    Level 17  
    Topic author Helpful post? (0)
    No dobra, ale już tak nie wiele brakuje. Vectra ma szybkie serwery, wszystko sam przekierowałem na własnym DNS'ie. Jedyny problem to przekerowanie bez słowa www. Jak to ustawic w BIND? A może jakoś przekierować na swój apache a tam ailas już dla www oraz bez www na grzeniob.dami.pl?

Ktoś wie jak to w bind ustawić lub w apache?
  • #6 07 Jun 2010 07:25
    redlin
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    hej, tworzysz plik .htaccess, a w nim:

Code:

RewriteEngine On
    RewriteBase /
    RewriteCond %{HTTP_HOST} ^domena.pl$
    RewriteRule ^(.*)$ http://www.domena.pl/$1 [R=301,L]

Options -Indexes

Oczywiście domeny wpisujesz swoje. Wrzucasz ten pliczek na serwer i powinno śmigać.

pozdrawiam
  • #7 07 Jun 2010 07:39
    szwagros
    Level 28  
    Helpful post? (0)
    Zamotałeś strasznie.
    1. Co to jest ToshibaPro ?
    2. Aliasem dla grzeniob.dami.pl jest www.bpm.jgora.pl,, ale jego adres nie jest nigdzie zdefiniowany.
    3. Czy robisz tą domenę tylko do użytku w sieci lokalnej ? Jeśli nie, to wpis 192.168.0.2 też jest błędny.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products