Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

zerwanie lub wypowiedzenie umowy netii

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieć Internet - Dostęp -> zerwanie lub wypowiedzenie umowy netii
Autor
Wiadomość
malutka1554
Poziom 4
Poziom 4

Post#1 Post autora tematu 20 Mar 2010 13:59   

zerwanie lub wypowiedzenie umowy netii

Witam!
Mam pewien problem. Do 31.03.2010 roku mam podpisaną umowę na internet 512 z neostradą. 12.02.2010 roku podpisałam umowę z netią 2 M. Czy jest mozliwośc żebym powróciła do neostrady? dodam, że oferują mi lepsze warunki. Wiem, że miałam 10 dni na zerwanie umowy z netią, ale czy jest jeszcze taka możliwość zerwania lub wypowiedzenia im umowy? Ich usługa miałaby byc świadczona dopiero od 1.04.2010, więc jest jeszcze czas chyba:) do kogo mam się zgłosić? prosze o pomoc i z góry dziękuje.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Mar 2010 13:59   

Powrót do góry

CzłowiekX
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Pruszków

Post#2 20 Mar 2010 14:50   

Re: zerwanie lub wypowiedzenie umowy netii

Będzie kara pieniężna jak ją zerwiesz teraz. Teraz to już jest za późno.
Powrót do góry

malutka1554
Poziom 4
Poziom 4

Post#3 Post autora tematu 20 Mar 2010 16:44   

a orientujesz sie może jaka to kwota??
Powrót do góry

GladiroR
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Lublin

Post#4 20 Mar 2010 20:51   

W umowie masz napisane lub regulaminie. Zapraszam do lektury :)
Powrót do góry

malutka1554
Poziom 4
Poziom 4

Post#5 Post autora tematu 20 Mar 2010 21:00   

otóż przeczytałam i nic nie znalazłam, chyba że cos przeoczyłam, ale nie sądzę:)
Powrót do góry

GladiroR
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Lublin

Post#6 20 Mar 2010 21:03   

Może podpisałaś coś o czym nie wiesz? :) W regulaminie musi być napisane jakie kary są przewidywane. Jak niby nie ma to zadzwoń i zapytaj ich.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Mar 2010 21:03   

Powrót do góry

krzysiek1959
Poziom 11
Poziom 11

Post#7 20 Mar 2010 21:09   

Moim zdaniem jeszcze umowa nie weszła w zycie i jest taka możliwość aby od niej odstąpić .Szybko udaj się lub zadzwoń do Rzecznika Konsumentów
aby się upewnić -czy umowa w tym momencie jest wiążąca
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Mar 2010 21:09   

Powrót do góry

basilio2
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Raciborz

Post#8 20 Mar 2010 21:14   

krzysiek1959 napisał:
Moim zdaniem jeszcze umowa nie weszła w zycie i jest taka możliwość aby od niej odstąpić .Szybko udaj się lub zadzwoń do Rzecznika Konsumentów
aby się upewnić -czy umowa w tym momencie jest wiążąca

Liczy się data podpisania umowy i ustawowe 10 dni na rozwiązanie
Powrót do góry

CzłowiekX
Poziom 15
Poziom 15

Post#9 20 Mar 2010 21:30   

malutka1554 napisał:
a orientujesz sie może jaka to kwota??

http://www.netia.pl/files//dom/uslugi/swp_promo/styczen_10///swp_-_internet_superliga.pdf

Kara jest taka, że musisz zapłacić im za rabat promocyjny który dają za aktywowanie usługi czyli 198.81/298.81zł.

Do tego dochodzi jeszcze kara za każdy okres rozliczeniowy korzystania z promocyjnej usługi i wynosi ona tyle ile różnica między cenną w cenniku na czas nieokreślony a ceną na czas określony * ilość miesięcy jakie skorzystałaś z promocji. Czyli jeśli zapłaciłaś już za pierwszy miesiąc to musisz zapłacić im 111.80zł bo tyle wynosi rabat promocyjny za pierwszy miesiąc.
Powrót do góry

malutka1554
Poziom 4
Poziom 4

Post#10 Post autora tematu 20 Mar 2010 21:38   

tylko, że ja jeszcze mam neostradę( do 31.03.2010), usługa netii nie została jeszcze aktywowana, więc nie dostałam żadnego rachunku do zapłacenia
Powrót do góry

CzłowiekX
Poziom 15
Poziom 15

Post#11 20 Mar 2010 21:44   

malutka1554 napisał:
tylko, że ja jeszcze mam neostradę( do 31.03.2010), usługa netii nie została jeszcze aktywowana, więc nie dostałam żadnego rachunku do zapłacenia

No to jeśli nie zapłaciłaś jeszcze za pierwszy miesiąc to kara za okres rozliczeniowy wynosi 0zł.
W takim przypadku musisz zapłacić tylko karę za aktywacje usługi czyli te 198.81zł/298.81zł
Samo podpisanie umowy to już jest zaliczane jako aktywacja usługi.
Powrót do góry

malutka1554
Poziom 4
Poziom 4

Post#12 Post autora tematu 20 Mar 2010 22:46   

Chciałam dodać, że pani, która zadzwoniła do mnie z tp powiedziała, że nie dostanę żanej kary (poinformowałam ją, że podpisałam juz umowe z netią), ponieważ netia nie wysłała do nich żadnego pisma z wypowiedzeniem. Pogmatwało to sie wszystko, naczytałam się z resztą troszkę na temat tej całej netii, ich terminu aktywacji usługi czy tez obsługi klienta i naprawde chce trzymac się od nich z daleka.

Dodano po 30 [minuty]:

A gdyby umowa z neostradą została przedłużona automatycznie, czy ta umowa z netią nie zostałaby uznana za nieważną? być może większości z Was moje pytania wydadzą się głupie, ale nie znam się na tym naprawdę i już żałuję, że podjęłam zbyt pochopną decyzję.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Mar 2010 22:46   

Powrót do góry

CzłowiekX
Poziom 15
Poziom 15

Post#13 20 Mar 2010 23:01   

malutka1554 napisał:
Chciałam dodać, że pani, która zadzwoniła do mnie z tp powiedziała, że nie dostanę żanej kary (poinformowałam ją, że podpisałam juz umowe z netią), ponieważ netia nie wysłała do nich żadnego pisma z wypowiedzeniem. Pogmatwało to sie wszystko, naczytałam się z resztą troszkę na temat tej całej netii, ich terminu aktywacji usługi czy tez obsługi klienta i naprawde chce trzymac się od nich z daleka.

To że Netia nie wysłała jeszcze pisma do TP to już inna sprawa. Najwyżej Netia dostanie karę za zbyt długie aktywowanie usługi jak ci jej nie aktywują w wyznaczonym w umowie terminie.

Tak więc nie możesz zerwać umowy teraz bez zapłacenia kary. Netia ma do kwietnia jeszcze czas na aktywację twojej usługi.

malutka1554 napisał:

A gdyby umowa z neostradą została przedłużona automatycznie, czy ta umowa z netią nie zostałaby uznana za nieważną? być może większości z Was moje pytania wydadzą się głupie, ale nie znam się na tym naprawdę i już żałuję, że podjęłam zbyt pochopną decyzję.

Nie ma takiego czegoś jak przedłużenie automatyczne. Kończy ci się umowa na Neostradę to musisz podpisać ręcznie następną umowę z TP.

Jeśli Netia jeszcze nie wysłała pisma do TP to możesz szybko podpisać umowę z TP i wtedy pismo Netii o wypowiedzenie będzie odrzucone przez TP ( jest to jedyny sposób na ominięcie kary). Umowę Netii musi odrzucić TP jeśli ty ją odrzucisz to zapłacisz karę.
Powrót do góry

Fredw
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Warszawa

Post#14 21 Mar 2010 02:52   

Cytat:
Nie ma takiego czegoś jak przedłużenie automatyczne. Kończy ci się umowa na Neostradę to musisz podpisać ręcznie następną umowę z TP.

Przypadkiem umowa nie przechodzi automatycznie na DROŻSZĄ bezterminową ? To się chyba dalej nie zmieniło.
Powrót do góry

CzłowiekX
Poziom 15
Poziom 15

Post#15 21 Mar 2010 14:02   

Fredw napisał:
Cytat:

Przypadkiem umowa nie przechodzi automatycznie na DROŻSZĄ bezterminową ? To się chyba dalej nie zmieniło.

No tak ale malutkiej chodziło o automatyczne przedłużenie umowy na terminową.:D
Powrót do góry

Fredw
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Warszawa

Post#16 21 Mar 2010 14:47   

Malutka w zasadzie nie sprecyzowała o jakie dokładnie przedłużenie chodzi. Z automatu umowa przedłuża się tylko na wariant bezterminowy, więc lepiej uświadomić zawczasu aby uniknąć pytania "czemu przyszła faktura na 200 pln ?".

Cytat:
wtedy pismo Netii o wypowiedzenie będzie odrzucone przez TP

Ja jestem prosty człowiek i rozumiem to tak: umowa terminowa się kończy, Netia w imieniu klienta składa wniosek o rezygnację. Wyjaśnij mi więc proszę na jakiej podstawie TP odrzuci to wypowiedzenie ?
Jak jest jakiś kruczek mocno podparty przepisami/regulaminami/umowami wewnętrznymi to warto go znać :wink:

Temu co mówią panie konsultantki z TP to ja bym nie wierzył do końca, bo mówić jest łatwo tylko w razie czego to na klienta spada odpowiedzialność za podwójną umowę.
Ja bym skontaktował się z Netią (wymyślając nawet jakąś bajeczkę o konieczności rezygnacji) lub z rzecznikiem konsumenta lub dla świętego spokoju złożył wypowiedzenie, zapłacił tę "karę", WZIĄŁ papier o dopełnieniu warunków rozwiązania umowy i miał święty spokój.
Powrót do góry

malutka1554
Poziom 4
Poziom 4

Post#17 Post autora tematu 21 Mar 2010 15:53   

CzłowiekX napisał: Jeśli Netia jeszcze nie wysłała pisma do TP to możesz szybko podpisać umowę z TP i wtedy pismo Netii o wypowiedzenie będzie odrzucone przez TP ( jest to jedyny sposób na ominięcie kary). Umowę Netii musi odrzucić TP jeśli ty ją odrzucisz to zapłacisz karę.

to samo usłyszałam w rozmowie (z panią z TP) przez telefon, jutro spróbuję dowiedzieć się czegoś wiecej, wybiorę się osobiście do TP. a wracając do umowy, którą chciałam przedłużyć z TP to 24 miesiące.
Dziękuję serdecznie za wszystkie opinie i rady:)
Powrót do góry

kwadry
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: warszawa

Post#18 13 Cze 2010 16:03   

Witam mam taki problem od około 3 tygodni nie mam telefonu domowego ani internetu , tata kilka razy dzwonił na infolinie i za kazdym razem pajce mowili co innego , raz ze umowa nie wazna a pozniej ze trzeba poczekac, czekamy i nic w tym kierunku sie nie dzieje a cierpiwość sie konczy, czy w takim wypadku mozna zerwac z nimi umowe bez dodatkowych kosztow bo niby jest to niedotrzymywanie umowy ?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieć Internet - Dostęp -> zerwanie lub wypowiedzenie umowy netii
Strona 1 z 1