Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search | Register | Log in

jak obliczyc pojemnosc kolumny w stosunku do mocy glosnika

Main Page -> Forum Index -> Speakers and Speaker Sets ->jak obliczyc pojemnosc kolumny w stosunku do mocy glosnika Post new topic  Reply to topic 
Author
Hide the left column
Show left column Message
Removed
Removed
Post#1 08 Aug 2004 19:55    

witam wszystkich mam problem jestem basista i niewiem jak zbudowac a raczej jakie rozmiary powinna miec kolumna do bass-u (stosunek mocy glosnika do pojemnosci kolumny) jak sie to oblicza lub moze ktos wie jakie powinna miec wymiary poprostu pomuzcie.....!!!

sprzet to :
2x glosnik "SOUNDMAN" oczywiscie niskotonowy impedancja kazdego z nich wynosi 16ohm a moc to 100W kazdy srednica kazdego z nich to 30cm wiecej co na nic jest napisane to jakies oznaczenia "G12-100"

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
ALTON
Level 38
Helped: 304
Post rating: 5
ALTON
Level 38
Post#2 08 Aug 2004 20:35    

Stosunek parametrów QTS,VAS,FS świadczy o tym jaka obudowe powinien miec głośnik.Poszukaj tych parametrów(chyba cie zmartwie...coś mi mowi że te głośniki to sa jakies noname[moge sie mylić])

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
irek2
Level 40
Helped: 434
Post rating: 33
irek2
Level 40
Post#3 08 Aug 2004 22:37    

SOUNDMAN to firma zajmujaca sie naglosnieniem. Moze to ich glosniki.
Generalnie na estradzie daje sie taka obudowe zeby glosniki po prostu sie zmiescily. Liczenie i symulacje nie wiele tu pomagaja. Widzialem muzykow ktorzy od jednego szarpniecia wiedzieli co jest z glosnikami nie tak. Proponuje zrobic obudowe sugerujac sie jakas obudowa na glosnikach tej samej wielkosci z jakiegos katalogu. Dodajac otwor bass-reflex i zmieniajac jego dlugosc bedziesz dokladnie slyszl jak zmienia sie dzwiek i cos sobie wybierzesz.
Napisz chociaz jakiej wielkosci sa te glosniki?

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
diyManiek
Level 29
Helped: 130
Post rating: 7
diyManiek
Level 29
Post#4 11 Aug 2004 16:35    

Re: jak obliczyc pojemnosc kolumny w stosunku do mocy glosni

Uzyskasz większą wytrzymałość mocową w mniejszej skrzyni, większą skuteczność - robisz pakę 2x12`` w sumie dobrze. Gdybys nie znalazł parametrów T-S (Vas, fs, Qts) wrzuc te głośniki do skrzyni o wymiarach zbliżonych co do ich wielkości np. paka z głośnikami ułożonymi w skosie 60x55x28, a otwory bas-reflex dobierz na słuch, a dokładnie ich głębokość. Nie rób zagłębokiej kolumny noi postaraj się o wykonanie jej z MDF lub sklejki 18.

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
Paw_lak
Level 11
Paw_lak
Level 11
Post#5 11 Feb 2006 21:42    

mam ten sam problem. tzn potrzebne mi sa kolumny ale chcialbym aby byly one 3-drozne i byly zbudowane z 3 glosnikow, bo przy probach szukania na allegro natknalem sie wylacznie na podwojny bass..czyli wsumie 4 doszedlem wiec do wniosku ze chcialbym samemu sprobowac cos zrobic..cos co by mi najbardziej odpowiadalo i by moj budzet to wytrzymal. Dlatego mysle o 42cm 300w stx na niskie tony ale nie wiem jak mam obliczyc wiekosc skrzyni a kompletnie sie na tym nie znam..mam mozliwosc zrobienia dowolnej jej wielkosci bez jakiegokolwiek wkladu finansowego dlatego mysle ze byloby to najlepszym wyjsciem, ale wciaz zostaje to pytanie- JAK DUZE.. moze potrafi mi ktos pomoc; a moze ma ktos podobne kolumny 3 drozne?? albo np Opus 300?? to sa 2 drozne kolumny ale bass tez maja ogromny niestety na allegro dawno ich nie widzialem i nie wiem gdzie moge jeszcze takie znalesc jesli ma ktos ciekawe kolumny niedrogo i sa w woj lubelskim prosze o mail

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
Hefajstos
Level 35
Helped: 190
Post rating: 64
Hefajstos
Level 35
Post#6 12 Feb 2006 00:08    

Te głośniki to konstrukcje własne Soundmana, oparte częsciowo na celestionie. Niektórzy uważają, że lepsze od oryginału celestiona. Soundman to ogólnie niezła firma, sam bym marzył o ich piecu, jakbym umiał na czymś grać;)

Napisz do nich, a na pewno się czegoś dowiesz.

http://www.soundman.pl/
soundman(malpa)soundman.pl

--
pozdrawiam
Hefi

Helpful post? + 0
Back to top
Post new topic  Reply to topic     Main Page -> Forum Index -> Speakers and Speaker Sets -> jak obliczyc pojemnosc kolumny w stosunku do mocy glosnika
Page 1 of 1

Similar topics to jak obliczyc pojemnosc kolumny w stosunku do mocy glosnika

jak obliczyc pojemnosc kolumny głosnikowej (2)
Wasze zdanie na temat stosunku mocy wzmacniacza do glosnika? (9)
Pojemność kolumny w stosunku do mocy głośnika. (2)
Jak obliczyc moc kolumny glosnikowej? (2)
Moc głośników w stosunku do mocy wzmacniacza. (43)
jaka pojemność kondensatora w stosunku do mocy wzmacniacza? (6)
jka obliczyc moc kolumny (4)
okablowanie wewnatrz (glosnika) kolumny (5)
Kolumny Ceratec wymiana wysokotonwego glosnika. (3)
Wzmocnienie zależne od mocy glosnika? (7)

Switch to mobile version Switch to version for desktops

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Editors || Contact for companies || Contact

Page generation time: 0.066 seconds