Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

jak obliczyc pojemnosc kolumny w stosunku do mocy glosnika

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Głośniki i Zestawy Głośnikowe -> jak obliczyc pojemnosc kolumny w stosunku do mocy glosnika
Autor
Wiadomość
Usunięty

Post#1 Post autora tematu 08 Sie 2004 19:55   

witam wszystkich mam problem jestem basista i niewiem jak zbudowac a raczej jakie rozmiary powinna miec kolumna do bass-u (stosunek mocy glosnika do pojemnosci kolumny) jak sie to oblicza lub moze ktos wie jakie powinna miec wymiary poprostu pomuzcie.....!!!

sprzet to :
2x glosnik "SOUNDMAN" oczywiscie niskotonowy impedancja kazdego z nich wynosi 16ohm a moc to 100W kazdy srednica kazdego z nich to 30cm wiecej co na nic jest napisane to jakies oznaczenia "G12-100"
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Sie 2004 19:55   

Powrót do góry

ALTON
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: CHORZÓW

Post#2 08 Sie 2004 20:35   

Stosunek parametrów QTS,VAS,FS świadczy o tym jaka obudowe powinien miec głośnik.Poszukaj tych parametrów(chyba cie zmartwie...coś mi mowi że te głośniki to sa jakies noname[moge sie mylić])
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Sie 2004 20:35   

Powrót do góry

irek2
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Warszawa

Post#3 08 Sie 2004 22:37   

SOUNDMAN to firma zajmujaca sie naglosnieniem. Moze to ich glosniki.
Generalnie na estradzie daje sie taka obudowe zeby glosniki po prostu sie zmiescily. Liczenie i symulacje nie wiele tu pomagaja. Widzialem muzykow ktorzy od jednego szarpniecia wiedzieli co jest z glosnikami nie tak. Proponuje zrobic obudowe sugerujac sie jakas obudowa na glosnikach tej samej wielkosci z jakiegos katalogu. Dodajac otwor bass-reflex i zmieniajac jego dlugosc bedziesz dokladnie slyszl jak zmienia sie dzwiek i cos sobie wybierzesz.
Napisz chociaz jakiej wielkosci sa te glosniki?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Sie 2004 22:37   

Powrót do góry

diyManiek
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Tomaszów

Post#4 11 Sie 2004 16:35   

Re: jak obliczyc pojemnosc kolumny w stosunku do mocy glosni

Uzyskasz większą wytrzymałość mocową w mniejszej skrzyni, większą skuteczność - robisz pakę 2x12`` w sumie dobrze. Gdybys nie znalazł parametrów T-S (Vas, fs, Qts) wrzuc te głośniki do skrzyni o wymiarach zbliżonych co do ich wielkości np. paka z głośnikami ułożonymi w skosie 60x55x28, a otwory bas-reflex dobierz na słuch, a dokładnie ich głębokość. Nie rób zagłębokiej kolumny noi postaraj się o wykonanie jej z MDF lub sklejki 18.
Powrót do góry

Paw_lak
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: lublin

Post#5 11 Lut 2006 22:42   

mam ten sam problem. tzn potrzebne mi sa kolumny ale chcialbym aby byly one 3-drozne i byly zbudowane z 3 glosnikow, bo przy probach szukania na allegro natknalem sie wylacznie na podwojny bass..czyli wsumie 4 doszedlem wiec do wniosku ze chcialbym samemu sprobowac cos zrobic..cos co by mi najbardziej odpowiadalo i by moj budzet to wytrzymal. Dlatego mysle o 42cm 300w stx na niskie tony ale nie wiem jak mam obliczyc wiekosc skrzyni a kompletnie sie na tym nie znam..mam mozliwosc zrobienia dowolnej jej wielkosci bez jakiegokolwiek wkladu finansowego dlatego mysle ze byloby to najlepszym wyjsciem, ale wciaz zostaje to pytanie- JAK DUZE.. moze potrafi mi ktos pomoc; a moze ma ktos podobne kolumny 3 drozne?? albo np Opus 300?? to sa 2 drozne kolumny ale bass tez maja ogromny niestety na allegro dawno ich nie widzialem i nie wiem gdzie moge jeszcze takie znalesc jesli ma ktos ciekawe kolumny niedrogo i sa w woj lubelskim prosze o mail
Powrót do góry

Hefajstos
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Warszawa

Post#6 12 Lut 2006 01:08   

Te głośniki to konstrukcje własne Soundmana, oparte częsciowo na celestionie. Niektórzy uważają, że lepsze od oryginału celestiona. Soundman to ogólnie niezła firma, sam bym marzył o ich piecu, jakbym umiał na czymś grać;)

Napisz do nich, a na pewno się czegoś dowiesz.

http://www.soundman.pl/
soundman(malpa)soundman.pl

--
pozdrawiam
Hefi
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Głośniki i Zestawy Głośnikowe -> jak obliczyc pojemnosc kolumny w stosunku do mocy glosnika
Strona 1 z 1