Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napęd/sterownik bramy CLEVER 2 - problem z zaprogr. pilotów

Tooshoo 20 Mar 2010 23:02 6010 4
  • #1 20 Mar 2010 23:02
    Tooshoo
    Poziom 10  

Witam!

Jestem posiadaczem bramy garażowej z silnikiem/sterownikiem CLEVER 2.
    Chciałem dodać kolejny pilot do zestawu i pomyślałem (wg. opisu niektórych osób) że można zaprogramować 3ci guzik z mojego pilota do alarmu samochodowego challanger 800st, który jest nieużywany w samochodzie. Postępowałem wg. opisu podanego na stronie producenta https://skorpion.iai-shop.com/data/include/cms/Bramy/Naped.pdf jednakże nie udało mi się w żaden sposób zaprogramować pilota.
    Również producent nie określa jakie dokładnie piloty powino się stosować do tego sterownika (kod stały lub zmienny) i czy piloty pracują w częstotliwości 433.
    W pilotach radiowych i sterownikach tego typu jestem zielony.
    Może ktoś z was wie jaki pilot powinien być do tego sterownika lub jak w inny sposób sparować mój pilot samochodowy (o ile w ogóle to możliwe)
    A i jeśli ktoś może to poproszę o podpowiedz do czego służy ten wysoki potencjometr na płytce (nie jest opisany).
    Poniżej zdjęcia sterownika i płytki drukowanej.

Widok z zewnątrz

Układ elektroniki i płytka drukowana

Prawdopodobnie sterownik

Brązowy pilot (oryginalny) i pilot do mojego samochodu z 3cim guzikiem (wolnym)

Z góry dziękuje za pomoc i sugestię.

• #2 17 Kwi 2010 08:20
    krzysiekc
    Poziom 9  

Witam
    mam identyczny naped.
    Ten potencjometr słuzy do regulacji awaryjnego wyłaczenia napedu w przypadku np natrafienia na przeszkodę. Musisz wyregulowac tak aby brama po natrafiniu na przeszkodę od raazu sie zatrzymywał.

• #3 16 Kwi 2014 09:17
    krzysiekc
    Poziom 9  

krzysiekc napisał:
    Witam
    mam identyczny naped.
    Ten potencjometr słuzy do regulacji awaryjnego wyłaczenia napedu w przypadku np natrafienia na przeszkodę. Musisz wyregulowac tak aby brama po natrafiniu na przeszkodę od raazu sie zatrzymywał.

Trochę fotek zrobiłem.
    Może jednak ktoś podpowie gdzie podłączyć przycisk do otwierania bramy
    Są wolne dwa złącza jak widać- z prawej dwu pinowe z lewej trzy pinowe. Pewnie pod któreś z nich?

Więcej fotek:
    Link [/code]

• #4 09 Lis 2014 09:44
    macias9791
    Poziom 1  

Witam
    Mam prośbę czytałem pana pytanie zadane jakiś czas temu na temat napędu Clever 2.Mam podobny problem mam także napęd Clever II i nie działające piloty.zakupiłem uniwersalny pilot i nie wiem jak mam go zaprogramować by napęd reagował na pilota.
    Proszę o pomoc

Pozdrawiam Maciej.

• #5 24 Maj 2017 18:43
    Artibusko
    Poziom 1  

Witam wszystkich czy posiada ktoś instrukcje jak zaprogramować ten napęd z orginalnymi pilotami ?Ten link w tym poście nie działa . Bardzo proszę o pomoc .

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME