Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Opel Astra Disel 2006r - brak mocy przy przyspieszaniu

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Opel Astra Disel 2006r - brak mocy przy przyspieszaniu
Autor
Wiadomość
Wiktoria23
Poziom 2
Poziom 2

Post#1 Post autora tematu 23 Mar 2010 09:06   

Opel Astra Disel 2006r - brak mocy przy przyspieszaniu

Witam,
Mam problem, który zaczął się z miesiąc temu, najpierw auto jeździło sprawnie tylko czasem zapalała się pomarańczowa lampka i wtedy samochód słabł ale po chwili gasła i dalej jechał ok...zaniedbałam sprawę z braku czasu... jednak po pewnym czasie auto całkowicie straciło moc...odpala bez problemu, ale baaaardzo powoli się rozpędza, nie przekarcza 3 tys obrotów na rzadnym z biegów, a lampka się nie pali... byłam u kilku mechaników, ale mam jakiegoś pecha bo rzaden nie ma chyba pojęcia co to może być.... większość stawiała na przepływomierz, ale po przełożeniu z innego auta, moje auto działało bez zmian, za to auto gościa z moim przepływomierzem działało dobrze więc to nie to .... teraz jest opcja że może to zawór cisnienia doładowania...no ale tego nie mam od kogo pożyczyć , muszę kupić więc wolałabym się upewnić.... może ktoś miał podobny problem?
Zrobiłam też badanie diagnostyczne wyszły 3 błędy: czujnik ilości powietrza, czujnik temperatury powietrza dolotowego i zawór ciśnienia doładowania.

Prosze o radę.

Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Mar 2010 09:06   

Powrót do góry

autoas
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Lubuskie

Post#2 23 Mar 2010 09:17   

Re: Opel Astra Disel 2006r - brak mocy przy przyspieszaniu

Wiktoria23 napisał:
Witam,

Zrobiłam też badanie diagnostyczne wyszły 3 błędy: czujnik ilości powietrza, czujnik temperatury powietrza dolotowego i zawór ciśnienia doładowania.

Prosze o radę.

Pozdrawiam

Wiktorio, jedź do serwisu jeśli w okolicy nie ma dobrego fachowca, masz młode auto i na pewno stać cię, chociaż jak będziesz jeździć po takich fachowcach to możliwe że dużo strarcisz bez efektu
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Mar 2010 09:17   

Powrót do góry

Wiktoria23
Poziom 2
Poziom 2

Post#3 Post autora tematu 23 Mar 2010 09:24   

Byłam w jakimś serwisie Bosha w Warszawie, Panowie powiedzieli mi, że za zdiagnozowanie koszt wynosi ok. 300 - 400zł ... więc dziękuję bardzo!
To, że autko jest młode nie znaczy, że mnie stać!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Mar 2010 09:24   

Powrót do góry

autoas
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Lubuskie

Post#4 23 Mar 2010 09:33   

A chcesz płacić "drobne" i kupować drogie części bez pewności, że diagnoza prawidłowa....
Chociaż cennik tego serwisu "warszawski"....
Jedź do serwisu Opla, lub zasięgnij informacji o dobrym fachowcu - nie ma ci jak pomóc przez internet
Powrót do góry

Wiktoria23
Poziom 2
Poziom 2

Post#5 Post autora tematu 23 Mar 2010 10:05   

A jaką mam gwarancję że za te 400zł diagnoza będzie dobra? rzadnej...
byłam chyba w 5 warsztatach i diagnoza była przepływomierz, naszczęście nie kupiłam go (cena od 700 - 1500 za część w zależności od warsztatu) tylko udało mi sie pożyczyć do sprawdzenia, bo to nie to.......
Może miał ktoś podobne obiawy w swoim aucie?

Dodano po 1 [minuty]:

Może zna ktoś dobry serwis opla lub mechanika kumatego który nie naciąga w okolicach warszawy?
Powrót do góry

jurekk55
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Gdańsk

Post#6 23 Mar 2010 15:34   

autoas ma rację jednego możliwego błędu nie masz na liście a jest to możliwe jeżeli masz DPF a czytane było jakimś starszym wynalazkiem(2 auta potwierdzają).

Pytaj czy warsztat posiada Tech-2 wtedy masz szansę(jak umie obsłużyć)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Opel Astra Disel 2006r - brak mocy przy przyspieszaniu
Strona 1 z 1