Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Hydrofor pompa podłączenie schemat

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> Inne Szukam -> Hydrofor pompa podłączenie schemat
Autor
Wiadomość
wojtasopp
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Poznań

Post#1 Post autora tematu 24 Mar 2010 13:28   

Hydrofor pompa podłączenie schemat

Witam! Mam pytanie dot. podłączenia wody z wlasnego ujęcia!
Pytanie moje brzmi - gdzie umieścic hydrofor czy mogę go umieścic w kotłowni, czy poradzi on sobie z dociągnięcięm wody z ok 20 metrow (w poziomie) czy jednak powinien znajdowac sie bliżej ujęcia. Zaznaczę, że wodę tą potrzebował będę do podlania ogródka, umycia auta ewentualnie do uzytku wewnątrz na parterze. Jeśli ktos ma jakies pomysly to z góry dziękuje przedałyby mi sie rowniez informacje jaki najlepiej sprzęt kupić gdyż jeszcze tego nie zrobiłem. Pozdrawiam

Załączniki:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Mar 2010 13:28   

Powrót do góry

*bartek*
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: wieś

Post#2 24 Mar 2010 13:32   

Re: Hydrofor pompa podłączenie schemat

Poradzi. U mnie jest około 25 i jest ok :D
Powrót do góry

Lisek64
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Nowy Sącz

Post#3 24 Mar 2010 22:10   

A ja do takich potrzeb mam pompę umieszczoną w studni. Najtańszy zestaw hydroforowy z 20 litrowym zbiornikiem. Całość umieściłem na platformie z prętów zbrojeniowych wbitych między kręgi. Odchodzi kopanie pod rurę. Zawór czerpalny przy studni a reszta wiadomo , wąż ogrodowy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Mar 2010 22:10   

Powrót do góry

wojtasopp
Poziom 3
Poziom 3

Post#4 Post autora tematu 24 Mar 2010 23:30   

No tak tylko że podciagnąć do tego prąd to tez muszę w ziemi kopać i nie mam juz wody w domu (jak mi ta z wodociągów przestanie odpowiadać). Myslałem o większym zbiorniku aby co chwilę mi sie nie wlaczał.
nie chciałbym tez na podwórku robić studni gdyż w chwili obecnej wystaje tam tylko rura.
Jeśli ktoś ma jeszcze jakies pomysły to poproszę.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Mar 2010 23:30   

Powrót do góry

gajowy6110
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: KROSNO

Post#5 26 Mar 2010 07:58   

Dość późno ale może jeszcze się na coś przyda - ja mam pompę 2-stopniową/ silnik 2,2kW pobieram wodę z studni oddalonej o 70 m !!! przy różnicy poziomów ok. 4m, zbiornik 300l . Zwróć uwagę szczególnie na dobre zawory zwrotne , to przedłuży ,,życie" pompy. Mam drugi zestaw hydroforowy pompujący wodę ze studni oddalonej około 30m. Zestaw fabryczny 80l z pompą na zbiorniku silnik1,3kW i też pompuje bez problemów (tu różnica poziomów 5m , pompka chyba 3-stopniowa) .
Radzę zainwestować w trochę lepszą pompkę (nie 1-stopniową).Życzę powodzenia.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Mar 2010 07:58   

Powrót do góry

wojtasopp
Poziom 3
Poziom 3

Post#6 Post autora tematu 26 Mar 2010 11:10   

dzięki gajowy6110 za odpowiedź napewno się przyda choc muszę sie bardziej rozeznać w tym sprzęcie aby mi w sklepie czegoś lipnego nie wepchnęli
Powrót do góry

Lisek64
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Nowy Sącz

Post#7 26 Mar 2010 22:43   

A nie lepiej zainwestować w pompę głębinową? Ceny tych lepszych do 1500 zł. 1 faza i tłoczą na duże wysokości i odległości.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> Inne Szukam -> Hydrofor pompa podłączenie schemat
Strona 1 z 1