Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Nierówna praca silnika w Seat Toledo 1.6 benzyna 1991r

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Nierówna praca silnika w Seat Toledo 1.6 benzyna 1991r
Autor
Wiadomość
Darox 33
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Jarocin

Post#1 Post autora tematu 24 Mar 2010 17:44   

Nierówna praca silnika w Seat Toledo 1.6 benzyna 1991r

Posiadam Seata Toledo 1.6 benzyna 1991r.
Od dwóch dni silnik zaczął nierówno pracować i po chwili chodzenia na wolnych obrotach gaśnie.
Jaka może być przyczyna?
Byłbym wdzięczny za porady.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Mar 2010 17:44   

Powrót do góry

slawek87
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: rypin

Post#2 25 Mar 2010 08:44   

Re: Nierówna praca silnika w Seat Toledo 1.6 benzyna 1991r

napisz coś więcej o tym silniku i czy autko ma LPG
1 sprawdź przewody WN ,świece zapłonowe i kopułkę
2 również może byś sonda lambda
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Mar 2010 08:44   

Powrót do góry

toczi16
Poziom 6
Poziom 6

Post#3 05 Kwi 2010 22:36   

Re: Nierówna praca silnika w Seat Toledo 1.6 benzyna 1991r

Witam,
mam podobny problem. Moje autko to również Toledo 1.6 1F ale z 1995 roku. Mam zamontowaną instalację LPG firmy BRC.

Na początku zdarzyło się tak, że silnik nie chciał chodzić na wolnych obrotach na benzynie. Za dzień czy dwa usterka ustąpiła. Myslałem, że to wina paliwa, więc nie przejąłem się tym za bardzo.

Ale po jakimś czasie działo się znów to samo, auto na gazie pracowało dobrze, ale na benzynie cały czas gasło, nawet gdy wcisnąłem pedał gazu to strasznie go muliło i też gasł, trzeba było naciskać na pedał pulsacyjnie i wtedy udawało się utrzymac go odpalonego, aż do przełączenia na gaz.

Na gazie natomiast występowała tylko jedna wada - czasem obroty nie schodziły do takich jakie być powinny lecz zostawały w okolicach 2tys.
Dodatkowo zarówno na gazie jak i benzynie silnik nie chodzi równo, obroty delikatnie falują.

Zauważyłem na kablu zapłonowym przebicie, więc wymieniłem zarówno kable jak i świece, jednak niewiele to pomogło. Czasem auto naprawiało się jakby samo, odpalałem je na następny dzień i chodziło dobrze, a w kolejnym znów to samo.

Czyściłem już przepustnicę, chciałem także zajrzeć do silniczka krokowego, niestety jest on nierozbieralny. Na komputerze w programie VAG-COM nie wyświetla żadnych błędów.

Dwa dni temu chciałem zresetować komputer, więc odłączyłem na dłuższy czas akumulator, po tym zabiegu auto odpala i chodzi na wolnych obrotach na benzynie jednak teraz po ok minucie obroty zaczynają coraz bardziej falować aż wreszcie wskazówka nagle spada do zera i silnik gaśnie.

Mam nadzieję że wystarczająco opisałem swój problem i znajdzie się jego rozwiązanie.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Nierówna praca silnika w Seat Toledo 1.6 benzyna 1991r
Strona 1 z 1