Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
 • #1 27 Mar 2010 17:57
  Neptyk
  Level 9  
  Helpful post? (0)
  Witam.
  Były zmieniane przewody, świece, sprawdzany silnik krokowy i EGR. Iskra jest na wszystkich świecach. Zalewa pierwszą świece. Silnik bardzo nierówno pracuje i strzela. Podejrzenie usterki wtrysku. Jak zdiagnozować problem z wtryskiem? Pomocny byłby schemat instalacji którego niestety nie posiadam.
  Pozdrawiam.
 • #2 27 Mar 2010 18:04
  stefanM
  Level 17  
  Helpful post? (0)
  Obawiam się, że bez solidnej diagnozy się nie obejdzie. Nie sądzę aby był winny wtryskiwacz, zalewanie świec może być spowodowane przez np źle działającą cewkę zapłonową. Najprostszym sposobem jest odłączenie wtyczki z wtryskiwacza i uruchomienie na krótko silnika i następnie sprawdzenie stanu świecy.
 • #3 27 Mar 2010 18:24
  joseph112
  Level 2  
  Helpful post? (0)
  U mnie było coś podobnego-kilku mechaników odwiedziłem,każdy coś innego wymyślał.Po pierwsze zmieniłem świece na Champion 1dno elektrodowe a nie jakieś pseudo lepsze dwu jak mi wciskali i już troszkę pomogło,ale że mam kolegę mechanika i miał akurat urlop to metodą prób i błędów doszliśmy do tego że czujnik stukowy(jeśli dobrze pamiętam) był walnięty,kupiłem za całe 40zł i chodzi już pół roku bez zarzutów.Tylko że najlepiej jakiegoś kompetentnego mechanika najlepiej od opla ci potrzeba i to takiego który już coś podobnego przerabiał.
 • #4 27 Mar 2010 18:45
  manta
  Moderator Samochody
  Helpful post? (0)
  Regulamin p. 8.1 obniża ogólny poziom forum,
  kosz.
  Search 4 million + Products
Browse Products