Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Lexnark x3330 uszkodzony nabój

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Drukarki, ksero Serwis -> Drukarki, ksero Początkujący -> Lexnark x3330 uszkodzony nabój
Autor
Wiadomość
xxhasaxx
Poziom 3
Poziom 3

Post#1 Post autora tematu 28 Mar 2010 12:44   

Lexnark x3330 uszkodzony nabój

Witam. Mam problem odnośnie drukarki Lexmark x3330.Czytałam już kilka opisów na ten temat, ale mój problem jest trochę inny, a mianowicie: drukarka działała wręcz idealnie, do czasu kiedy skończył się tusz, ze względu na oszczędność wybrałam uzupełnienie naboi (a dokładnie czarnego). Po tym zabiegu wydrukowałam ok. 5 stron i były troszkę jasne ale to w niczym nie przeszkadzało, po tych 5 stronach drukarka zaczęła drukować bardzo blado i z białymi paskami tak jakby znowu nie było tuszu, więc kolejny raz go dolałam. (tusz wręcz wylewał sie z pojemnika, jednakże podczas próby na kartce zostawiał tylko przerywane linie) próbowałam już różnych ilości tuszu, czyszczenia dyszy, dolewania rozpuszczalnika dołączonego do tuszu itp. Mimo to drukarka drukuje bardzo słabo albo pokazuje sie komunikat: "Nieprawidłowy Lewy Nabój..." lub "błąd 1203". Głowica drukująca ma lekkie zadrapanie na rogu, ale tak już było wcześniej.
Czy wie ktoś może czemu pojawiają sie takie problemy? Albo jak to naprawić? Dodam jeszcze, że nigdy nie było problemów z drukarką ani ogólnie ani z dolewaniem tuszu, chociaż ma już prawie 4 lata. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Nawiązując do poprzedniego komentarza chciałabym bardzo przeprosić za błędy ortograficzne i interpunkcyjne. Niestety nie jestem polonistą i jak każdy człowiek czasem je popełniam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Mar 2010 12:44   

Powrót do góry

konmaj
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Szczecin

Post#2 28 Mar 2010 17:28   

Re: Lexnark x3330 uszkodzony nabój

Skoro drukarka czasem sygnalizuje problem z nabojem, to mogą być brudne styki na naboju lub w karetce - proponowałbym przetrzeć je czystą szmatką nasączoną w alkoholu i poczekać, aż wyparuje.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Mar 2010 17:28   

Powrót do góry

xxhasaxx
Poziom 3
Poziom 3

Post#3 Post autora tematu 28 Mar 2010 18:06   

Bardzo dziękuję za pomoc. Próbowałam już czyszczenia styków ale mimo to drukarka nadal nie działa tak jak powinna. Na którymś forum czytałam, że może to być "zepsuta płyta główna drukarki i nawet wymiana naboju nie pomoże". Czy rzeczywiście drukarka mogła się aż tak poważnie zepsuć w ciągu kilku minut?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Mar 2010 18:06   

Powrót do góry

konmaj
Poziom 23
Poziom 23

Post#4 28 Mar 2010 18:18   

Nie wykluczam uszkodzenia elektroniki, ale bardziej prawdopodobne (częściej spotykane) jest uszkodzenie kartridża.

xxhasaxx napisał:
nigdy nie było problemów ... z dolewaniem tuszu

Z tego rozumiem, że tusz w tym kartridżu był już kilka razy uzupełniany?
Powrót do góry

xxhasaxx
Poziom 3
Poziom 3

Post#5 Post autora tematu 28 Mar 2010 19:16   

Tak. Tusz był już kilka razy dolewany, jednakże taki problem wystąpił pierwszy raz. W internecie czytałam, że w takich sytuacjach dobrze jest dolać odrobinę alkoholu (albo rozpuszczalnika do tuszu - który niestety mi się skończył) i że po tym zabiegu powinno się poprawić. Czy to prawda? I czy nie zaszkodzi to drukarce?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Mar 2010 19:16   

Powrót do góry

konmaj
Poziom 23
Poziom 23

Post#6 28 Mar 2010 20:21   

Jeśli chodzi o dolewanie alkoholu do tuszu w kartridżu, to się nie wypowiem, bo nie mam z tym doświadczenia. Jednak ponieważ w tym przypadku drukarka czasem sygnalizuje problem z kartridżem, więc możliwe, że po kilku napełnieniach coś już się zużyło w kartridżu (np. częściowo wypalone dysze). Kartridże nie są wieczne - nie można ich napełniać bez końca.
Powrót do góry

xxhasaxx
Poziom 3
Poziom 3

Post#7 Post autora tematu 28 Mar 2010 21:54   

Drukarka nie była zbyt często używana, więc tusz też nie był wiele razy dolewany. Ogólnie to problem się zaczął od tego iż: drukowała dosłownie idealnie, wydrukowałam kilka stron, po następnych kilku zaczęła drukować bardzo blady tekst i poziome białe linie. Pomyślałam, że zabrakło tuszu więc go dolałam i znowu drukowała dobrze. Jednak po kolejnych około pięciu stronach zaczął się ten sam problem. Ponownie dolałam tuszu ale efektów nie było. Wyczyściłam wszystko dokładnie ale i to nic nie dało. Pojawiał się tylko "błąd 1203" lub "nieobsługiwany nabój". Teraz mimo uzupełnionego i wyczyszczonego z zaschniętego tuszu kardridża nadal drukuje te białe linie. Spróbowałam jeszcze tego alkoholu, przez chwile było troszkę lepiej ale teraz znowu bez zmian, czyli niewyraźnie.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Drukarki, ksero Serwis -> Drukarki, ksero Początkujący -> Lexnark x3330 uszkodzony nabój
Strona 1 z 1