X
  • #1 28 Mar 2010 21:00
    pawlak2505
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Mam problem z moja corsa 1999 1.2 16v model silnika x12xe. Mianowicie kiedy rano wyje盥瘸m do pracy odpala bez problem闚, jedzie r闚no i cicho bez 瘸dnych problem闚 (temp. jest ok, obroty super). Gdy si zatrzymam wy陰cz auto i gdy odpal ponownie po oko這 10 minutach to tez wszystko ok, ale jak powiedzmy robi zakupy i wr鏂 do auta po oko這 1 godzinie to nie chce mi odpali, mo積a pr鏏owa, pr鏏owa i nic, rozrusznik kr璚i i jak dodaje gazu to jest odpalony a gdy tylko lekko puszcze pedal gazu to od razu gasnie. Trzeba wtedy czeka oko這 4-5 godzin po czym zn闚 odpali i jedzie ok. Podpi掖em auto pod komputer, wyskoczy b陰d p0100 ( przep造womierz powietrza), my郵icie, ze to mo瞠 by przyczyna?? Przep造wk wymienia貫m jakie 4 miesi帷e temu ( tyle tylko, ze kupi貫m nowa ale nie oryginalna tylko zamiennik). Aha i jeszcze sprawdzi貫m, ze w tym czasie kiedy auto nie chce odpali jak odepn wtyczk od przep造wki to auto od razu odpala i mog je寮zi bez problem闚 tyle tylko, ze kontrolka check engine jest zapalona (wiem, ze nie powinienem tak je寮zi bo na pewno to szkodzi na co innego...). Poza tym nie wiem czy ma to jaki zwi您ek z tym problemem odpalania, ale dzis zauwa篡貫m, ze pod korkiem oleju i na bagnecie jest dziwne "mas這" a do tego olej ma brzydki kolor kawy z mlekiem... nie wiem o co chodzi? a i jeszcze si chyba nie za陰cza wentylator ch這dnicy, gdy temp. si zwi瘯szy.
    Prosz o wasze sugestie i pomoc, mo瞠 ktos z Was spotkal sie z takim problemem lub po prostu wie co sie dzieje.
  • #2 28 Mar 2010 21:01
    radzio740
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    uszczelka pod glowica uszkodzona
  • #3 28 Mar 2010 21:04
    pawlak2505
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    P造n ch這dniczy nie ubywa i auto nic nie kopci. Jak mo積a sprawdzi czy to na pewno uszczelka pod g這wica ??
  • #4 28 Mar 2010 21:09
    milejow
    Level 42  
    Helpful post? (0)
    Jak latasz po mie軼ie, do tego niedawno jeszcze by豉 zima to mas這 pod korkiem to normalka, nie 瘸dna uszczelka. Parametry pracy z przep造wki do sprawdzenia
  • #5 28 Mar 2010 21:15
    autoas
    Level 41  
    Helpful post? (0)
    Pisa te o "ma郵e" na bagnecie, a to ju troch problem, ale sprawdzi trzeba zanim g這wica do g鏎y
  • #6 28 Mar 2010 22:07
    TNT
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Podjed do warsztatu w kt鏎ym maj testery do sprawdzania uszczelek pod g這wic, za niewielk op豉t wyeliminujesz lub potwierdzisz problem.
  • #7 29 Mar 2010 23:02
    pawlak2505
    Level 2  
    a czy da sie to tak sprawdzic?? nie wiedzialem. Dzis wymienilem olej, zeby dokladnie zobaczyc ten stary i wiecie co tam bylo?! olej ten wyglada jak taki mu z bagna!! masakra pierwszy raz sie spotkalem z takim czyms... to chyba jednak bedzie ta uszczelka pod glowica...tylko, ze auto nie dymi i p造n chlodniczy ze zbiorniczka raczej nie wycieka. czy jak wymienia sie taka uszczelke konieczne jest plantowanie glowicy lub wymiana jeszcze innych czesci takich jak pompy wodnej i termostatu? Cos mi sie takiego o uszy obilo. A czy ta uszczelka moze miec jakis wplyw na te moje problemy z odpalaniem auta?
  • #8 29 Mar 2010 23:18
    powidz
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Zobacz na parametrach przep造wke , bo wydaje mi si 瞠 mocno zawy瘸, wtedy wtryski maj d逝窺zy czas wtrysku i zalewa silnik. Przez to jest problem z odpaleniem silnika. A cze嗆 paliwa morze przedostawac si do oleju.
  • #9 30 Mar 2010 00:07
    pawlak2505
    Level 2  
    Jak mo積a zmierzy parametry przeplywki? Czy jest mo磧iwe, 瞠by paliwo dosta這 si do oleju? kt鏎璠y? Tak dopytuje bo chcia豚ym, 瞠by w豉郾ie ta przeplywka by豉 przyczyna moich problem闚 a nie uszczelka pod g這wic. jakiego koloru jest olej do kt鏎ego dostanie si p造n ch這dniczy a jakiego olej z paliwem? Nadmiar paliwa w silniku powoduje problem z odpalaniem ok, ale czy to r闚nie tyczy si do problemu odpalania auta oko這 1 godz po wcze郾iejszej je寮zie. Bo u mnie jest tak, ze gdy zgasz auto (po wcze郾iejszej je寮zie) to do 10 minut znowu mog je odpali i jecha a ju p騧niej nie da rady go odpali, trzeba czeka kilka godzin i zn闚 jest ok...
  Search 4 million + Products
Browse Products